SkyscraperCity banner

1 - 20 of 114 Posts

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Zapraszam na trzecią - ostatnią część wyprawy dookoła Azji. Powrót od granicy z Chinami do Polski zajął 20 dni, podczas których odwiedziliśmy m.in. Kathmandu (w Nepalu), Varanasi, Agrę, Delhi i Amritsar (w Indiach), Lahore i Quettę (w Pakistanie), Zahedan i Teheran (w Iranie), Stambuł (w Turcji) i Bukareszt (w Rumunii).

Część I: [Tour de Eurasia 2007 cz.1] Białoruś, Rosja (Kolej Transsyberyjska)
Część II: [Tour de Eurasia 2007 cz.2] Chiny z Tybetem i Himalajami

Na wstępie mapka z trasą.

1. I pierwsze kroki Nepalu (Kodari) na zachętę :)

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
24.IX.2007:

2. Jesteśmy w Kodari, najbardziej znanej nepalskiej miejscowości granicznej. Gdzieś tam w chmurach zostało chińskie Zhangmu.

3. Mimo deszczowej pogody podróżowanie na dachu autobusów jest popularne, choć pewnie bardziej z konieczności.

4. Udało nam się załatwić jeepa, którym udaliśmy się do Kathmandu. Trasa wiodła przez przepiękne górskie tereny, wcale nie gorsze od tych w Himalajach.

5.

6.

7.

8.

9.

10. Czasami droga wyglądała tak...

11. ale więcej było asfaltu.

12.

13.

14.Uprawy na zboczach.

15.

16. Autobusy kursują bardzo często; na jednym z postojów minęło nas chyba z piętnaście, a z każdego uśmiechano się i machano do nas rękami :)

17. Nepalska szkoła. Koszula z krawatem i dzieciaki wyglądają bardzo fajnie. U nas tak powinno być.

·
Registered
557 Posts
Jak zwykle fotki niesamowite. Jaka różnica wysokości w porównaniu do bazy na Evereście, w której byliście? Jak organizm przechodzi taką zmianę? Fajna roślinność.:cheers: Jak bym chciał w takąwyprawę pojechać:)

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
nie widzę zdjęć...
Linki poprawione.

Jak zwykle fotki niesamowite. Jaka różnica wysokości w porównaniu do bazy na Evereście, w której byliście? Jak organizm przechodzi taką zmianę? Fajna roślinność.:cheers: Jak bym chciał w takąwyprawę pojechać:)
Między EBC a Kathmandu jest ponad 3700m różnicy. Gdy przybywa tlenu i ustaje choroba górska to aż chce się żyć, gorzej w drugą stronę :D

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #8 (Edited)
18. Im bliżej stolicy tym gęstsza zabudowa i większy ruch na drodze.

19.

20. Pozostałości po trakcji trolejbusowej.

21.

22. Pierwsze spojrzenie na Kathmandu.

23.

24. Jeden z wielu ulicznych dworców autobusowych.

25. Dolina Kathmandu.

26. Korki tak samo uciążliwe jak w 10x większym Pekinie.

27. Wołowina ma takie same prawa jak samochody ;)

28. Czasami zdarzy się jakiś budynek o nowoczesnym wyglądzie.

29. Centrum stolicy, totalny chaos.

30. Thamel - najbardziej znana dzielnica, w której nocuje większość obcokrajowców.

31. Takie rodzynki można znaleźć na każdym kroku.

32. 5 dni pobytu w Kathmandu schodziło na odpoczynku, lekkim zwiedzaniu i zaliczaniu kolejnych fantastycznych restauracji - to jedna z nich.

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)
26.IX.2007:

Czas trochę pozwiedzać Kathmandu.

33. Udajemy się z dzielnicy Thamel na południe, w stronę centrum miasta.

34. Stolica to zagłębie symboli religijnych głównie związanych z hinduizmem i buddyzmem. Nigdzie indziej nie spotkaliśmy czegoś takiego.

35.

36.

37. Jak się coś zepsuje to kładą nowy kabel ;)

38. Polski akcent w dalekim świecie.

39. Budowa...

40. Chaos jest codziennością.

41.

42. Rani Pokhari czyli Staw Królowej.

43.

44.

45. Jeden z najważniejszych placów w mieście.

46. A u nas się narzeka na Pocztę.

47.

48.

49. Pakerzy.

50. Powbijane monety.

·
Registered
885 Posts
Tego wynajętego jeepa prowadził któryś z Was, czy mieliście
kierowcę? Pytam, bo w razie pierwszego, chciałbym złożyć
gratulacje.

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #17 (Edited)
51. Kontynuujemy spacer po Kathmandu.

52. Deszcz o tej porze roku pada często i nieutwardzone ulice zamieniają się w ogromne błoto.

53. To u góry to przepyszne smażone ziemniaki prosto na ulicy; poniżej mniej smaczne coś tam z warzywami.

54. Sklepy z tkaninami są wszędzie.

55.

56. Kathe Simbu Stupa.

57.

58.

59.

60.

61.

62. Jakaś zdenerwowana była ta wołowina.

63.

64.

65.

66. Biedne stworzenie...

67.

68.

69. W Nepalu dzieciaki są bardzo fajne, w przeciwieństwie do tych w Tybecie...

70.

·
nonono
561 Posts
Genialna wyprawa. Chociaż, co mnie samemu wydaje się dziwne, najciekawsza wydaje mi się podróż koleją transsyberyjską. Sam zaryzykowałbym kiedyś taki wypad. Ale wróciłbym pewnie samolotem prosto z Pekinu ;) Ech, przeżyliście tam chyba wszyscy podróż życia, co? Może planujecie jakąś nową eskapadę? ;)

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #19
^^ Czy podróż życia to jeszcze nie wiem, ale na pewno najdłuższą i najdalszą z dotychczasowych. Część ekipy jedzie w tym roku do Kenii i Tanzanii, ale ja niestety z kilku względów muszę tym razem odpuścić :)

·
Moderator
13,622 Posts
Discussion Starter #20 (Edited)
71. Ostatni etap zwiedzania Kathmandu.

72. Takie barwne korowody co chwilę przechodzą ulicami miasta.

73. Większość budynków wygląda jakby zabrakło pieniędzy na ich dokończenie.

74. ;)

75.I tak powinno być u nas, bo jak wiadomo człowiek w krawacie jest mniej awanturujący się :D

76. W tej części świata butelki Pepsi, Coca Coli i reszty mają po dobre kilkanaście lat; pewnie przywieźli je z Europy.

77. Sari - dla mnie jeden z najpiękniejszych strojów na świecie.

78. Chętnie bym przywiózł trochę materiału, gdyby tylko było miejsce w plecaku.

79.

80. Thamel nocą.

81.

82. Plac Durbar - bodajże najbardziej znane miejsce w stolicy; które zostawiamy na sam koniec pobytu.

83.

84.

85.

86.

87.

88.

89.

90. Na tym targu rozmawiałem dobre pół godziny z góra 15-letnią dziewczyną, usiłującą mi sprzedać jakieś pamiątki. I nie chodzi o to, że była świetna w przekonywaniu, a ja nie miałem już kasy, tylko że w takim wieku biegle mówiła po angielsku i francusku.

1 - 20 of 114 Posts