SkyscraperCity banner

61 - 80 of 5267 Posts

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #61
^^ Dzięki :)
Czyli wychodzi na to, że wyremontują tą część, która jest zagrodzona. Dobre i to :)

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #62
No to po przerwie idziemy dalej. Dziś Park Reagana i Brzeźno :)

Molo w Brzeźnie :)

Park Brzeźnieński

I jesteśmy w parku Reagana

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #63

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #64 (Edited)
Idziemy dalej :)

I przechodzimy do Nowego Portu :)

Peron SKM Brzeźno na lini do Nowego Portu :)

Widok na Westerplatte :)

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #65

I skok do Gdyni :)

·
Moderator
18,306 Posts

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #67
Oczywiście, że tak. Jakoś z rozpędu tak wyszło. Dzięki za czujność ;)

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #70 (Edited)
Pojawiły się wpisy to jeszcze trochę zdjęć :D
Tym razem trochę Gdyni, a potem Wrzeszcz! :)
Załapała się nawet mewa :)

Infobox w budowie :)

Wrzeszcz z góry :) Widać też dźwigi portowe w terminalu kontenerowym DCT :)

Ulica Matejki

·
Registered
18,601 Posts
Discussion Starter #71
Nowe elementy małej architektury zakupione przez radę dzielnicy :)

:)

Prawie jak downtown ;)

A to zwiastun kolejnej wrzutki dotyczącej budowy PKM :)

J

·
Guest
0 Posts
Grunwaldzka, zwłaszcza ten odcinek uchwycony na twoich zdjęciach, to najbardziej spaczona twarz transformacji w całym Gdańsku. Ten wyziew kiczu, w centralnej, ładnej kiedyś dzielnicy, bardziej boli niż niejeda rudera.

J

·
Guest
0 Posts
Styropian, kolorki, szkło refleksyjne, adaptacje, co ci w duszy gra na skromny socreal - Wąchock od strony szaletów publicznych.

·
Elf Leśny
5,061 Posts
No może trochę... chociaż z poziomu chodnika nie wygląda to tak bardzo źle. Właściwie najgorszym budynkiem w okolicy jest Jantar - sklepy przy skrzyżowaniu Do Studzienki i Grunwaldzkiej. Jest dużo banków, ale myślę, że jak rynek nasyci się nimi, to dojdą też knajpy i restauracje.

W ogóle w tym rejonie bardzo potrzebna jest odbudowa zrujnowanych i zniszczonych domów (np. tego właśnie przy Jantarze) i budowa przejścia dla pieszych przy Da Grasso. Jeśli kiedyś powstanie Droga Czerwona, to będzie można bez wielkiego kłopotu "uspokoić" Grunwaldzką - nawet do 2x1 + tramwaj + pasy do parkowania. Oczywiście dopiero wtedy, bo wcześniej absolutnie nie.

J

·
Guest
0 Posts
Trzymam kciuki, żeby DC nie powstała :> Podczas Euro, poszedłem na spacer z Gdańska do Oliwy, mijając wycieczki Hiszpanów. Było mi bardzo wstyd, szczególnie na Grunwaldzkiej... ale w sumie dlaczego? Wstyd za naród?, za miasto w którym się żyje?

Co do Banków, to na Rajskiej jest 7 czy 8, jeden koło drugiego. Bez przerw :)

Aha - zagadka - gdzie posadzilibyście w Gdańsku jakiś ekskluzywny, zagraniczny sklep? Gucci czy tam Armani. Gdańsk jest chyba jedynym miastem tej skali w kraju, w którym nie ma ani skrawka ulicy, ani 1 budynku który by się na to nadał :) (Długa odpada w przedbiegach - tam się nie robi zakupów)

·
Moderator
18,306 Posts
Aha - zagadka - gdzie posadzilibyście w Gdańsku jakiś ekskluzywny, zagraniczny sklep? Gucci czy tam Armani. Gdańsk jest chyba jedynym miastem tej skali w kraju, w którym nie ma ani skrawka ulicy, ani 1 budynku który by się na to nadał :) (Długa odpada w przedbiegach - tam się nie robi zakupów)
Ciekawa reflekcja...nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a jak juz myślę, to faktycznie, cieżko o "ekskluzywną lokalizację".

Ciekawe czy na Młodym Mieście będą też typowe lokale handlowo-usługowe. Jeśli tak, to chyba moze tam...? ;)

61 - 80 of 5267 Posts