SkyscraperCity banner

7081 - 7100 of 11268 Posts

·
Registered
3,513 Posts
Do tej pory wypowiedzi Prezesa co do wyniku rocznego za 2016 były bardzo ostrożne (3,9).
Teraz powiało optymizmem. Wzrosty latem będą jednocyfrowe po wysokiej bazie w 2015. Jesień będzie bardzo dobra. W sumie za cały rok wzrost przekroczy 8%, a następna magiczna granica 4 milionów zostanie w 2016 roku pokonana.

W kwietniu 2016 roku w Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 305 723 pasażerów, co oznacza 5,2% wzrost w stosunku do kwietnia zeszłego roku.
Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło już 1.087.409 pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 9% w stosunku na analogicznego okresu 2015 roku.
„W zeszłym roku po pierwszych czterech miesiącach byliśmy od włos przekroczenia liczby miliona obsłużonych pasażerów. Wynik tegoroczny wyższy jest natomiast o niemal dziewięćdziesiąt tysięcy pasażerów. Mimo, że dynamika wzrostu nie jest już na tak wysokim poziomie (pamiętajmy, że ubiegły rekordowy rok, dał bardzo wysoką tzw. bazę, do kolejnych porównań) możemy ambitnie ogłosić, że naszym celem na 2016 rok będzie przekroczenie w Gdańsku ilości czterech milionów pasażerów. Z pewnością pomogą nam w tym nowe połączenia do linii Ryanair do Belfastu, Mediolanu i Newcastle, jak również niezwykle ciekawe połączenie Ukrainian Airlines Iwano-Frankiwska” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Helsinek (Finnair)
Warszawy, Krakowa (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Alicante, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge,Sztokholmu-Skavsta, Warszawy Modlina i na Maltę (Ryanair).
Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)
Radomia (SprintAir)
Iwano-Frankiwska (Ukrainian Airlines)
Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborga, Groningen, Frankfurtu Hahn, Hamburga, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, na Maltę, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Hurghady, Sharm al Sheik, Antalyi, Dubrownika, Burgas, Warny, Barcelony, Malagi, Palma de Mallorca, Faro, Chanii, Heraklionu, Salonik oraz na Kos, Zakyntos, Rodos, Korfu, Fuertaventurę, Teneryfę.
info za:
http://www.airport.gdansk.pl/airport/news

·
'less is more'
5,504 Posts
^^ Dobra cena za jedną zarwaną nockę w drodze ;)

Szkoda, że nie Kijów. Dużo ciekawych przesiadek. Sama linia natomiast bez wypasu - tylko szklanka wody (nawet przy 3 godzinnym locie), miejsca tyle co w RyanAir i lotnisko w Kijowie trochę biedne. Cena niska to i jakość również.

·
Browarnik Tomek
1,336 Posts
Sama linia natomiast bez wypasu - tylko szklanka wody (nawet przy 3 godzinnym locie), miejsca tyle co w RyanAir i lotnisko w Kijowie trochę biedne. Cena niska to i jakość również.
Leciałem raz z Ałmaty do Kijowa. Ponad pięciogodzinny lot. Jedzenie jakieś tam było, nawet znośne, jakkolwiek komfort podróży, hmm, no low-cost'owy. Dodatkowo był to lot nocny, więc ni chu chu nie dało się nawet zmrużyć oka siedząc w pozycji, prawie że embrionalnej. Ciekawym serwisu i komfortu na ich 'grubasach'.

·
Registered
1,551 Posts
^^Potwierdzam, z Astany do Kijowa też dawali jeść (IMHO jakość porównywalna do Air Europa), sam wyspałem się bez problemu. Niektóre fotele uszkodzone, ale chyba wygodniejsze niż w B737-400 Lotu, którym leciałem po przesiadce.

·
Registered
3,660 Posts
Ja tam UIA bardzo lubię. Co najmniej raz w roku latam na trasie do Tbilisi, w zeszłym roku do Ałmatów. Na dłuższych trasach jest jedzenie.
Nigdy nie miałem problemów z tą linią. Uważam, że stosunek jakości do ceny jest na prawdę niezły. Znacznie lepszy, niż w Pegasusie na przykład.

·
Moderator
17,759 Posts
^^
Pasazer.com: Warszawska baza Wizz Aira wzbogaci się w tym roku o dwa A321, czy przewoźnik planuje zlokalizowanie kolejnych A321 także w innym polskich miastach? Jeśli tak to gdzie?

József Váradi: Jeżeli spojrzymy na naszą obecną flotę to mamy 64 samoloty. W tym obecnie 4 sztuki A321. Złożyliśmy potężne zamówienie na 140 sztuk A321, które zostaną dostarczone do 2024 roku, w tym 110 ulepszonych A321neo. Co za tym idzie każda nasza baza powinna dostać A321. Oczywiście w pierwszej kolejności trafią one do naszych największych baz - między innymi - w tym roku do Warszawy. Natomiast następną bazą do której trafią nasze najnowsze samoloty w Polsce, będzie Gdańsk. Stanie się to w 2017 roku.
http://www.pasazer.com/news/30216/5,pytan,do,jozsefa,v,radiego,wizz,air.html

·
Registered
1,582 Posts
Czy w nowym malowaniu Wizza latają tylko nowe Airbusy 321? Z 3 tygodnie temu widziałem Wizza ładującego w Gdansku w nowym malowaniu.

·
LHC
10,049 Posts
Gdzieś czytałem, że tak. Wg pudelka kolejny po WAW A321 trafi do GDN na początku 2017 r.
to stare info.Na inauguracji było że nie widomo gdzie trafią.Można się licytować ale faktem jest że 321 trafi na najbardziej oblegane trasy.Gdzieś usłyszałem że także te najdłuższe.2xWAW,1xGDN,KTW

·
Cyklista i wegetarianin
10,917 Posts
^^

Mam nadzieję, ze ta "populacja Rzymu" to takie freudowskie zdradzenie planów ;)

·
Warchoł Lechistanu
1,648 Posts
^^ Oraz 25 połączeń w tygodniu na Maltę. :troll:

·
Registered
3,795 Posts
Od kiedy? W tym roku zawsze Dash wiązał się ze schodzeniem po schodach (i oddawaniem podręcznego do luku). Wszystkie z około 10 lotów jakie nim miałem.

7081 - 7100 of 11268 Posts