SkyscraperCity banner

Skąd jesteś?

1 - 20 of 16832 Posts

·
Moderator
10,242 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Trójmiejski hydepark architektoniczno-urbanistyczno-komunikacyjny ma być strefą swobody na wszelkie dyskusje związane z miastem, a niemieszczące się ściśle w zakresie tematycznym wątków poszczególnych inwestycji.

Hydepark ten uważam, że może też służyć do tego aby przenosić tu wszystkie posty, które zostaną uznane za offtopici w innych wątkach, ale będą na tyle merytoryczne, że szkoda byłoby je kasować.

·
Registered
12,978 Posts
Zadna tam wojna tylko ostatnio zarzucone plany SKMki przez Poludnie. Dzieki temu byloby mozliwe ominiecie tego rejonu.

·
UrbanLifeStyle
6,057 Posts
miałem na myśli fakt, że przykrycie torów pojawiło się wtedy w planach po raz pierwszy. zresztą tą trasą miał iść tylko schnelbahn, bo główną linią miałą być projektowana obwodnica kolejowa z węzłami brama oruńska i brama oliwska. szkoda gadać. to był projekt na miarę metropolii.

·
Registered
12,978 Posts
^^ ta obwodnica miala isc przez rejon dzisiejszej stoczni i przyszlego Mlodego Miasta?

·
Registered
12,978 Posts
Gdzies cos podobnego juz widzialem :) dzieki.

·
Registered
9,461 Posts
Coś ten projekt wygląda znajomo i w pewnym sensie... świeżo :)

Bardzo świeżo :):):)

:D

Tylko że zielona kreska też będzie czerwona i wewnątrz opływu motławy :)

·
Registered
9,461 Posts
Nie. Mam na myśli rozwój SKM w Tójmieście i sposób przejścia SKM przez Dworzec w kontekście wykorzystania obecnych peronów SKM do obsługi pociągów regionalnych do Kartuz i Kościerzyny w ramach TKM.

·
Registered
1,304 Posts
bardzo ciekawe torrone

-swoją drogą każde nowoczesne city ma przystanki metra pod centrum i historycznymi zabudowaniami
- przydałaby się taka linia lub inna SKM
przystanek np. Gdańsk Ratusz Gł. Miasta (zejście do metra przez jedną z piwnic np. na przeciwko ratusza..to byłby klimat!) albo Mariacka albo na wzór Docklands: Granary Wharf ;)

·
Registered
427 Posts
[Gdańsk] Najbardziej oczekiwane inwestycje

Zakładam wątek, który może niedługo zniknąć, ale jestem bardzo ciekaw, jakiej inwestycji najbardziej nie możecie sie doczekać.

Jak dla mnie to najbardziej chciałbym zabudowy targu węglowego. No ale patrzac realnie, to czekam na budowe centrum stocznia

·
Registered
212 Posts
Najbardziej oczekiwane inwestycje wg mnie:
Drogowe:
- Węzeł Karczemki(czyli dokończenie trasy W-Z do obwodnicy)
- Obwodnica Południowa Gdańska
- Nowa Wałowa
Deweloperskie:
- Młode Miasto z 2 Wieżami i pięknym ECK
- Zabudowa Wyspy Spichrzów i rozwiązanie komunikacji z Dolnym Miastem(ożywienie go tym samym)

pozdrawiam

·
Registered
2,687 Posts
Ok. Moja kolej:
1. Wyspa Spichrzow
2. Mlode Miasto
3. Targ Sienny i Rakowy
4. Targ Weglowy
5. dziura przed NOT-em
6. koszary we Wrzeszczu
7. browar we Wrzeszczu

Drogowe:
1. ostatni odcinek W-Z z wezlem Karczemki
2. Slowackiego
3. Nowa Walowa
4. Lostowicka
5. Trasa Sucharskiego i Droga Zielona
6. Obwodnica Poludniowa

EDIT:
Do swojej listy chcialbym jeszcze dodac kolejke linowa na Forty :)

·
unknown artist
7,961 Posts
1. Wyspa Spichrzow
2. Mlode Miasto
3. Targ Sienny i Rakowy
4. Targ Weglowy
5. dziura przed NOT-em
6. Okolice Pasa Nadmorskiego i pasa startowego na Zaspie

A jeżeli chodzi o konkretne inwestycje to:
1. Wieże wolności
2. Motława Apartments
3. BigBoy

Zaznaczam, że brałem pod uwagę inwestycje biurowo-mieszkalne. Pominąłem szeroko rozumiane Euro2012 (Baltic Arenę), które jest naturalnie na szczycie listy.

·
Registered
427 Posts
A jeśli chodzi o konkretne projekty?

1 - 20 of 16832 Posts