SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1430 Posts

·
Andrzej
1,945 Posts
WSZYSTKIE ZDJĘCIA, KTÓRE PUBLIKUJĘ W TYM WĄTKU SĄ MOJEGO AUTORSTWA
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE, ZAKAZ KOPIOWANIA I UMIESZCZANIA NA INNYCH STRONACH BEZ MOJEJ ZGODY
Andrzej Beręsewicz
http://beresewicz.pl

Opisy do niektórych zdjęć pochodzą z http://wikimapia.org/ i wyróżnione są kursywą.

Miłego oglądania!

--------------------------------------------------------------------

Zgodnie z namowami, postanowiłem spróbować i założyć własny wątek o Gdyni. Sam mieszkam tutaj dopiero od 3 tygodni, a przeprowadziłem się na stałe aż z Białegostoku. Bywałem w trójmieście co roku od około 18 lat, aż w końcu postanowiłem się osiedlić ;) Tak więc macie +1 stałego mieszkańca :D

Bardzo lubię organizować sobie różne piesze lub rowerowe "spacery" z aparatem, tak więc pewnie dość często będę aktualizował ten wątek. Postaram się dzielić "fotorelacje" i umieszczać po 10 zdjęć w jednym poście z jakimiś lekkimi komentarzami. Na razie wrzucam zdjęcia z ostatniego mojego spaceru.

Korzystając z okazji czwartkowych opadów śniegu, na które cicho liczyłem od przyjazdu tutaj, wziąłem aparat w rękę i wybrałem się na spacer. Plan: przejście z gdyni do gdyni orłowa plażą. Przyszedłem na miejsce rozpoczęcia przechadzki, a tam pierwsze zaskoczenie - morze zamarzło na kilkadziesiąt metrów od plaży :D Niesamowity widok. Dalej było równie ciekawie. Krocząc po pustych plażach pełnych lodu i śniegu miałem wrażenie jakbym był na odległej lodowej planecie, w innym świecie. Nie dość, że nie było tam żywej duszy, lód tłumił fale a wiatr był dość spokojny, to najbardziej uwagę zwracała wszechobecna martwa cisza. Specjalnie nie brałem ze sobą żadnej muzyki, bo bym sobie nie wybaczył. Trzeba to przynajmniej raz w życiu zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze. Po prostu stałem tam i podziwiałem okolicę... Piękne jest wybrzeże zimą. Nieco dalej, gdzie lodu było już coraz mniej, a fale uderzały mocno w jego pozostałości, mozna było poczuć klimat jakiejś skandynawii i tamtejszych zimowych miejsc. Całość spaceru z podziwianiem okolic i robieniem zdjęć, zajęła mi ponad 3 godziny.

1. Początek spaceru, okolice Teatru w Gdyni

2. Idziemy na plażę. Już z daleka widać dużo białego koloru ;)

3. Plaża w Gdyni zimą. Jako, że niebo nie było zbyt ciekawe, większość zdjęć z tego spaceru będzie w b/w.

4. Tutaj taki kadr z odrobiną koloru ;)

5. Wszechobecna biała przestrzeń.

6. Zamarznięte morze. Super wyglądała granica pomiędzy plażą, a skutym lodem morzem ;)

7. Rzut oka w kierunku redłowa. To białe to morze ;)

8. Biała nicość

9. Zamarznięty port.

10. Po zamarzniętych falach można było chodzić :D Będę miał się czym pochwalić znajomym, chodziłem po wodzie!

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)

11. Rzut oka na plażę i port. Wszędzie pustki ze względu na pogodę.

12. Idąc po bulwarze napotkałem się na takiego oto pana. Z pełną reklamówką chleba, czy czegoś takiego, karmił mewy... A później ludzie się dziwią, że wszędzie srają i podlatują do ludzi. Zwróciłem mu uwagę, ale stare dziadki nie przyjmują już racjonalnych argumentów od nikogo.

13. Końcówka pierwszej części bulwaru nadmorskiego. Zamarznięte morze i zatrzymane fale ;) Bardzo ładny widok na żywo.

14. Bulwar nadmorski.

15. Jak byłem tutaj parę dni temu, to znak ociekał lodem.

16. Falochrony dalej nim ociekają ;)

17. Dużo kry i śniegu.

18. Kawałek mola i kra.

19. Bulwar czekający na lepsze czasy ;)

20. Rzeźba "powrót do domu". Nie wiem kto takie rzeczy tworzy, chyba musiał wracać nieźle jarany do tego domu ;)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)

21. Wkraczamy na orłowskie plaże. Od teraz byłem tam praktycznie tylko ja ze swoim aparatem. Mijałem chyba ze dwie osoby, ale przez większość czasu mogłem cieszyć się własną, odludną plażą ;)

22. Widok na port Gdyński, nad którym króluje Sea Tower.

23. Kilka falochronów i zamarznięte fale.

24. Dalszy rzut oka na gdynie i białą pokrywę śniegową plaży

25. Obijające się o bryły lodowe fale

26. Zrobiłem kilka takich ujęć ;)

27. Bardziej kolorowy rzut oka na okolice falochronów

28. Widoki jak ze skandynawii albo grenlandii ;)

29. Pale rozbijające fale.

30. Wchodzimy na jeszcze bardziej odludne plaże. O tej porze roku nikt normalny tu się nie zapuszcza ;)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)

31. Lodowo.

32. Kry i podobne ;)

33. Jedno z drzewek, które wrosło w plażę

34. Idziemy dalej śladami poprzednich śmiałków, Gdynia Redłowo

35. Zwalone drzewo. Co roku zmienia się tutaj krajobraz, w skrócie: wszystko spada z góry. Nie tylko drzewa, mijałem też jakieś betonowe umocnienia z czasów wojny, które spadły z klifu.

36. Niemal jak nadmorska pustynia lodowa.

37. W kierunku Gdyni.

38. Jedno ze zwalonych drzewek.

39. Miejscami, gdzie z ziemi spływała do morza woda, tworzyły się takie oto prześwity ;)

40. Kamienista plaża okolic redłowa/orłowa

·
Registered
65,233 Posts
10 zdjęć na posta to trochę dużo. Szkoda, ze pogoda nie dopisuje na kadrach. W tej aurze, kolorystyce trochę monotonnie się robi.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)

41. Nie ma to jak natura rzucająca kłody pod nogi... dosłownie. Dalej było całkiem spore drzewko, którego korona leżała na całej szerokości plaży... było trzeba się przedzierać przez gałęzie ;)

42. Nieco bliżej brzegu. Morze tutaj nie jest zamarznięte, ale fajnie komponuje się z lodowym brzegiem.

43. Za to kamyczki są zamarznięte ;)

44. Andrzej na końcu świata ;)

45. To już orłowo.

46. No i oczywiście sławne klify orłowskie wraz z całym cyplem.

47. Jeszcze jedno ujęcie. Zimą klify wyglądają pieknie.

48. Fragment zatoczki orłowskiej i molo.

49. Molo ;)

50. Klify.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)

51. Idziemy w kierunku końca wycieczki. Orłowo.

52. Będąc w orłowie nie można nie sfocić tych kutrów ;)

53. Kolorowo ;)

54. Jakaś rzeczka wpadająca do morza

55. Idziemy na molo

56. Puste molo, pogoda odstrasza spacerowiczów.

57. Rzut oka na zmarznięte morze w kierunku klifów.

58. Cypel orłowski.

·
Registered
65,233 Posts
O! Trochę kolorów :| - robi się ciekawiej :eek:kay:.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
A na zakończenie tej fotorelacji, trochę przydługiej przyznam - w przyszłości będę się ograniczał - kilka panoramek już bez opisów.

59.

60.

61.

62.

63.

64.

65.

Mam nadzieję, że mimo długości fotorelacji, podoba Wam się. Mój pierwszy raz w takich klimatach ;)

Pawelski: za dużo? Ile proponujesz? Na forum podlaskim właśnie po tyle wrzucaliśmy.

·
fanatyczny antykibic
3,960 Posts
http://img812.imageshack.us/img812/9002/img1674h.jpg
Rzeźba "powrót do domu". Nie wiem kto takie rzeczy tworzy, chyba musiał wracać nieźle jarany do tego domu ;)
Łososie mogą się kojarzyć z powracaniem. To jest prezent od jakiejś amerykańskiej rzeźbiarki, która ma gdyńskie korzenie. Swoją drogą to jest kopia z żywicy, oryginał z brązu jest w gdyńskim UM. Do tego to któraś z kolei kopia, bo ciągle ktoś te łososie kradnie/niszczy.

Jakaś rzeczka wpadająca do morza to Rzeka Kacza.

Co do klifów zwanych orłowskimi to jest oszukaństwo, bo wszystkie są w granicach Redłowa. ;)

Fajne fotki. Witamy nowego gdynianina. :)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Witamy nowego mieszkańca Gdyni :cheers:

Możesz zdradzić w jakiej dzielnicy mieszkasz? Jak postrzegasz miasto i tutejszych? Interesuje mnie to czy też np. rzucają Ci się w oczy miejsca/problemy znane rodowity mieszkańcom i co przykuło/przykuwa Twoją uwagę w nowym miejscu zamieszkania. Mam nadzieję też, że w przyszłości zapodasz trochę Urbana ;)

·
Registered
65,233 Posts
Pawelski: za dużo? Ile proponujesz? Na forum podlaskim właśnie po tyle wrzucaliśmy.
^^
Zależy od aktywności innych użytkowników - na razie jako nowy mieszkaniec masz ją zapewnioną lokalnie :| - ale żeby NIE zapychać strony średnia 5 jest bezpieczniejsza.

·
fanatyczny antykibic
3,960 Posts

·
Registered
742 Posts
@req...szkoda, że nie miałam jeszcze okazji być zimą nad morzem... bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia...zarówno te czarno-białe...jak i kolorowe ;) Mimo mrozów...z chęcią bym się przeszła taką zaśnieżoną plażą ;) :eek:kay:

:cheers:

·
Registered
1,033 Posts
Zgodnie z namowami, postanowiłem spróbować i założyć własny wątek o Gdyni. Sam mieszkam tutaj dopiero od 3 tygodni, a przeprowadziłem się na stałe aż z Białegostoku. Bywałem w trójmieście co roku od około 18 lat, aż w końcu postanowiłem się osiedlić ;) Tak więc macie +1 stałego mieszkańca :D

Bardzo lubię organizować sobie różne piesze lub rowerowe "spacery" z aparatem, tak więc pewnie dość często będę aktualizował ten wątek. Postaram się dzielić "fotorelacje" i umieszczać po 10 zdjęć w jednym poście z jakimiś lekkimi komentarzami. Na razie wrzucam zdjęcia z ostatniego mojego spaceru.

Korzystając z okazji czwartkowych opadów śniegu, na które cicho liczyłem od przyjazdu tutaj, wziąłem aparat w rękę i wybrałem się na spacer. Plan: przejście z gdyni do gdyni orłowa plażą. Przyszedłem na miejsce rozpoczęcia przechadzki, a tam pierwsze zaskoczenie - morze zamarzło na kilkadziesiąt metrów od plaży :D Niesamowity widok. Dalej było równie ciekawie. Krocząc po pustych plażach pełnych lodu i śniegu miałem wrażenie jakbym był na odległej lodowej planecie, w innym świecie. Nie dość, że nie było tam żywej duszy, lód tłumił fale a wiatr był dość spokojny, to najbardziej uwagę zwracała wszechobecna martwa cisza. Specjalnie nie brałem ze sobą żadnej muzyki, bo bym sobie nie wybaczył. Trzeba to przynajmniej raz w życiu zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze. Po prostu stałem tam i podziwiałem okolicę... Piękne jest wybrzeże zimą. Nieco dalej, gdzie lodu było już coraz mniej, a fale uderzały mocno w jego pozostałości, mozna było poczuć klimat jakiejś skandynawii i tamtejszych zimowych miejsc. Całość spaceru z podziwianiem okolic i robieniem zdjęć, zajęła mi ponad 3 godziny.

Początek spaceru, okolice Teatru w Gdyni
Super, a na początek wpadł w kadr mój były dom. Trzeba przyznać, że nieźle go odpicowali nowi właściciele. Dzięki za foty z mojego kochanego Orłowa.
mów mów z jakiej dzielni jesteś.^^

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #19
Thomas, Rombi: ulica Obrońców Wybrzeża, nie wiem jakie to osiedle... hmm, centrum? Śródmieście? :)

kwiatywewłosach: dziękuję, miło mi bardzo ;)

Pawelski: ok, w przyszłości będę się ograniczał do 5 ;)

vlad: heja! Miałem okazję, więc wyjechałem ;) Głównie za pracą. Ale do Białego będę przyjeżdżał ;)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Thomas, Rombi: ulica Obrońców Wybrzeża, nie wiem jakie to osiedle... hmm, centrum? Śródmieście? :)
Zgadza się, dokładnie to ścisłe Śródmieście ;) Może nie mamy olbrzymiego centrum z wieżowcami tworzącymi skajlajn, ale chyba da się wyczuć, że to centrum. A pytałem się Ciebie o miejsce zamieszkania, bo np. mieszkając na Obłużu i Oksywiu ma się utrudniony dostęp do centrum i codzienne spacerki nad morze wtedy odpadają. Ja na szczęście mogę pochwalić się również mieszkaniem w centrum. Tak szczerze mówiąc to naprawdę ciężko mi jest wyobrazić sobie mieszkanie np. w tamtych dzielnicach. Są ciekawie położone i świetne są z nich widoki ze względu na wyższe usytuowanie względem nisko położonego centrum, ale "posiadanie" pod ręką fontanny na Skwerze, możliwość codniowego przejścia się Świętojańską i zajrzenia w okolice STs, Kamiennej Góry i plaży to niewątpliwe korzyści. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji mieszkać/przebywać tutaj w sezonie, to przekonasz się, że takie mieszkanie w centrum Gdyni ma wielką wartość właśnie ze względu na te atrakcje i możliwość skorzystania z nich w odstępie czasowym najwyżej kilkunastu minut - z dalszych dzielnic trzeba niestety dojeżdżać, a to łącznie z korkami może trwać nawet ponad pół godziny.

1 - 20 of 1430 Posts