SkyscraperCity banner

1 - 20 of 173 Posts

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #1
Postanowiłem założyć nowy wątek, gdyż moja fotorelacja nie posowała do żadnego innego. Zakładając go mam nadzieje,że będzie on często uaktalniany przez nowe inwestycje drogowe w naszym rejonie.

Fotorelacja dotyczy systemu drogowego Rumi i Redy


Tak więć jedziemy od strony Gdyni, i tak za zatoczką autobusową przy UM Rumia skręcimy w prawo


by potem wjechać po wiadukt DK6
wraz linią kolejową przejeżdzamy pod wiaduktem ( tu nasuwa się pytanie do mojej głowy - czy po zlikwidowaniu tego nasypu po lewej i dania tam muru oporowego na wysokości tych filarów, nie dało by możliwości poprowadzenia wówczas dwóch pasów? )


no i nowy łącznik dochodzić będzie do tego skrzyżowania


do tego miejsca jest jeszcze asfalt, po lewej kładą gazociąg, a po prawej zalepiają na bieżąco dziury


a tu już koniec asfaltu ;), po lewej też walczą z gazociągiem


przejazd kolejowy, który mają wyremontować


no i Cegelniana


koparą stoją mniej więcej na granicy Rumi i Redy, a po lewej można dojżeć przesunięte płoty prywatnych posesji


a to już od strony Redy


a jak już w Redzie to ulica Leśna


Leśna przy dworcu
dojeżdzamy do Gniewowskiej i tu trasa skręci w lewo


ten przejazd zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie tunel dla pieszych


Gniewowską i potem w prawo w Buczka


jadąc Buczka za zabudowaniami skręcimy w prawo w tunel pod torami w to miejsce gdzie powstanie rondo

W prawo pojedziemy do następnego ronda, gdzie isnieje jeszcze przejazd kolejowy na Gniewowskiej od strony Gdańskiej.

A w lewo od ronda dojedziemy do ulicy Drogowców wzdłuż lini kolejowej na Hel


tu skracająć petle ulicy Drogowców zjedziemy w prawo


tu nasza ulica skrzyżuje się świetlnie z Wejherowską i zakonczy swój bieg
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Moim zdaniem ten dział powinien być razem z Infrastrukturą drogową w woj. Pomorskim.
A jeśli chodzi natomiast o samą inwestycję to jestem mile zaskoczony tym, że droga połączy się z "6" od strony Wejherowa przed wiaduktem i przed zapchanym skrzyżowaniem na Puck, bo nie wiedziałem, że tak będzie. Jeśli tak, to uważam, że będzie naprawdę dobra alternatywa dla szóstki i nie trzeba będzie tkwić w korkach na równoległym odcinku. Kiedy droga będzie skończona i oddana do użytku?
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Moim zdaniem ten dział powinien być razem z Infrastrukturą drogową w woj. Pomorskim.
^^ Zgadza się ale myśle, że łatwiej będzie można orientować się co się dzieje w pobliskim terenie, łatwiej odnaleźć coś puźniej. Po za tym zakładane są wątki najwyżej kilku letnie na konkretną inwestycje i jest OK, a ta powinna mieć długie perspektywy czasowe.

P.S Może wrzucisz tu coś na temat węzła Zryw - o ile pamiętam to Ty wrzucałeś info na forum.
 

·
Registered
Joined
·
109 Posts
:) BRAVO za niezłą fotorelację. Sam projekt nieźle się prezentuje, ale nie podoba mi się jedno: brak bezkolizyjnego połączenia z "6". Jeżeli za wiaduktem zrobią kolejna sygnalizację to będzie masakra.
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Projekt niedoskonały
Mieszkańcy Zagórza chcą zmian w projekcie budowy drogi z Rumi do Redy, której budowa w naszym mieście rozpocznie się w tym roku. Chodzi o długo oczekiwaną trasę ulicami Towarową, Cegielnianą i Leśną w Redzie, realizowaną przez cztery samorządy. W ubiegłym roku Starostwo w Wejherowie zakończyło procedurę przygotowawczą oraz wyłoniło wykonawcę inwestycji, który jesienią zainaugurował prace na terenie Redy. Mieszkańcy osiedla w rejonie Towarowej mają wiele zastrzeżeń do tej inwestycji, o czym mówili podczas posiedzenia Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej.

Największe kontrowersje budzi wyjazd z ul. Towarowej na ul. Sobieskiego. Włączenie się w tym miejscu do ruchu na ruchliwej drodze krajowej nr 6 już dzisiaj jest niełatwym zadaniem. Przy znacznym zwiększeniu liczby samochodów na nowej trasie przewiduje się ok. 14-15 tys. pojazdów dziennie, czyli tyle co obecnie na ul. Dąbrowskiego) przed wlotem w ul. Sobieskiego będą się tworzyły pokaźne korki.
POD WIADUKTEM W DWIE STRONY
Wyjechanie na "szóstkę" to jeden problem, ale pół biedy, jeśli kierujemy się w stronę Gdyni. O wiele trudniej jest zawrócić do śródmieścia Rumi oraz innych dzielnic, położonych po drugiej stronie torów kolejowych. Trzeba najpierw szybko zmienić pas ruchu, skręcić na parking przed Urzędem Miasta, a następnie wrócić na trasę szybkiego ruchu, co jest dość skomplikowane. Nawet wykonanie niedozwolonego manewru zawracania na skrzyżowaniu nie rozwiązuje problemu.
Dlatego mieszkańcy proponują poszerzenie zaplanowanego zjazdu z drogi nr 6 na wysokości urzędu, czyli drogi biegnącej pod wiaduktem i uczynienie jej dwukierunkowej.
- Naszym zdaniem jest tam miejsce na to, aby samochody osobowe mogły jechać tym odcinkiem również w odwrotnym kierunku od ul. Towarowej do ul. Sobieskiego – mówili na posiedzeniu komisji mieszkańcy Zagórza. – Dzięki temu w bezkolizyjny sposób moglibyśmy dojechać do centrum Rumi, do szkół, ośrodków zdrowia i innych placówek, od których jesteśmy odcięci.

ZA PÓŹNO NA ZMIANY W PROJEKCIE?
Mieszkańcy przypomnieli, że zrezygnowano z budowy tunelu pod torami w rejonie ul. Hodowlanej i biura gazowni, podczas gdy w Redzie powstaną aż dwa tunele, a Rumia ma większy niż Reda udział finansowy w inwestycji.
Zastępca burmistrza Rumi, Ryszard Grychtoł przekonywał mieszkańców, że na zmiany projektu jest już za późno.
- Projekt połączenia drogowego był przygotowany pod możliwość pozyskania środków zewnętrznych i te środki zostały mu przyznane – mówił burmistrz Grychtoł. - Zakres inwestycji został maksymalnie dostosowany do układu drogowego w Rumi. Rozważano możliwość poszerzenia wlotu w ul. Sobieskiego, a także wybudowania tunelu, ale to okazało się zbyt kosztowne. Jeśli chodzi o wjazd w ul. Sobieskiego, są tam przeszkody natury technicznej, m.in. uwarunkowania wysokościowe sprawiają, że inny wjazd na "szóstkę" jest niewykonalny, natomiast do koncepcji i realizacji tunelu zawsze można wrócić. Przejazd pod torami w Rumi można wybudować później, a w Redzie takie obiekty były konieczne.
BRAKUJE PARKINGÓW I PRZYSTANKÓW
Mieszkańcy domagają się uzupełnienia trasy o takie niezbędne obiekty, jak parkingi w rejonie dworca PKP (zdjęcie poniżej) oraz zatoczki pod przyszłe przystanki autobusowe.
- Wiele osób dojeżdża do dworca samochodem, a potem przesiada się do kolejki, dlatego parking w sąsiedztwie zejścia do dworcowego tunelu jest bardzo potrzebny – argumentowali mieszkańcy. – Zwłaszcza, że między ulicą a torami kolejowymi jest na to miejsce.
Wskazywano też na niebezpieczny proceder wychodzenia z tunelu prosto na ulicę (zdjęcie wyżej) co stwarza zagrożenie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
Burmistrz Grychtoł zgodził się z ostatnim argumentem i obiecał podjąć konkretne działania, które poprawią bezpieczeństwo, ale zbudowanie parkingu nie będzie na razie możliwe. M.in. dlatego, że teren przy torach należy do kolei, a z tą instytucją trudno się dogadać.

W TEJ DZIELNICY AUTOBUSÓW NIE BĘDZIE
Co gorsza, burmistrz odebrał mieszkańcom nadzieję na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta. Zdaniem burmistrza, w najbliższej perspektywie nie ma planów wprowadzenia tam autobusów ze względów na koszty (konieczność dofinansowania, zbyt mała liczba mieszkańców, zabudowa jednorodzinna), więc budowanie zatok przystankowym jest pomysłem na wyrost.
Radny Kazimierz Klawiter przekonywał natomiast, że autobus jest na Zagórzu tak samo potrzebny, jak w innych, nawet odległych dzielnicach, które mają komunikację miejską.
- Ta dzielnica się rozbudowuje, przybywa mieszkańców, a obok domów jednorodzinnych powstają też budynki wielorodzinne, choćby w rejonie ulicy Wyżynnej i Leśnej. Autobus jest niezbędny zwłaszcza dzieciom, dojeżdżającym do szkół – mówił K. Klawiter. - Apeluję też o rozważenie jak najszybszej budowy tunelu na wysokości ul. Hodowlanej, lub choćby o przystosowanie budowanej jezdni do późniejszego połączenia jej z przejazdem pod torami. Jest to tym ważniejsze, że PKP wcześniej czy później zamkną nam przejazd na ul. Zbychowskiej.
BUDOWA JESZCZE SIĘ NIE ZACZĘŁA
Pośród innych wymienianych zastrzeżeń, mówiono m.in. o konieczności utwardzenia ulic prostopadłych do Towarowej, ponieważ spływająca z nich woda z piachem wyląduje na nowej nawierzchni.
- Nie możemy przy pomocy jednej inwestycji uzdrowić układu drogowego w całej dzielnicy – powiedział Ryszard Grychtoł .
- Żadna większa zmiana nie jest możliwa, bo jest już na to za późno – dodał radny Józef Chmielewski. – Albo zrobimy nową drogę w tym zakresie albo nie robimy nic. Rozwiązania, dotyczące wjazdu na trasę nr 6 są uzgodnione z Generalną Dyrekcją Dróg w Gdańsku.
- Ten projekt jest niedoskonały, więc trzeba go poprawić właśnie teraz, póki budowa się nie rozpoczęła – twierdzili mieszkańcy. – Jeśli nie będziemy się tego domagać, ktoś powie nam potem: gdzie byliście zanim rozpoczęto tę inwestycję?
AK.
http://gazetarumska.pl/start/249-projekt-niedoskonay

Liczymy na dobrą wolę

Rozmowa z Beatą Ławrukajtis, mieszkającą z rodziną w rejonie ulicy Towarowej.
- O planach budowy drogi mówi się i pisze co najmniej od trzech lat. Dlaczego dopiero teraz zajęliście się państwo tą inwestycją?
- Tą ważną dla nas inwestycją interesujemy się od dłuższego czasu. Ponad rok temu sygnalizowałam władzom miasta zastrzeżenia i oczekiwania mieszkańców tej dzielnicy. Kontaktowałam się z panią burmistrz na forum jednego z portali internetowych. Pani burmistrz odpowiadała na moje uwagi, informując, że projekt jest w trakcie opracowywania. Mieliśmy więc z sąsiadami nadzieję, że uwagi mieszkańców zostaną uwzględnione, ze odbędą się jakieś konsultacje. Jesienią ub. roku oraz w styczniu br. skierowaliśmy pisma do władz miasta z naszymi postulatami.
- Na co państwo liczycie?
- Chcemy, żeby ktoś się pochylił nad naszymi spostrzeżeniami i obawami. Liczymy na dobrą wolę władz miasta. Mam wrażenie, że samorządowcy nie zawsze traktują mieszkańców poważnie, czego przykładem jest wypowiedź radnego Chmielewskiego. Kiedy mówiliśmy o problemach z wyjazdem w kierunku centrum miasta, stwierdził, że możemy zawracać pod „Zochliną”...
- Czy proponowane przez państwa rozwiązania, m.in. dotyczące wyjazdu z ul. Towarowej na ul. Sobieskiego są możliwe do zrealizowania?
- W gronie mieszkańców, których część uczestniczyła w obradach Komisji Gospodarczej, są m.in. architekci i budowlańcy. Dokładnie przeanalizowaliśmy projekt, a nasze postulaty opieramy na wyliczeniach i orientacji w terenie. Doszliśmy do wniosku, że planowana ulica Towarowa nie ma i nie będzie miała wentylacji, ujścia. Wszyscy się tu zakorkujemy.
- Jest jeszcze ulica Zbychowska...
- Owszem, korzystamy z tej drogi. Jednak według informacji pani burmistrz, ta ulica będzie w przyszłości jednokierunkowa. Nie można będzie dojechać nią do ulicy Grunwaldzkiej. Wielka szkoda, bo moim zdaniem przydałoby się połączenie autobusowe ulicami: Towarową, Zbychowską i Ceynowy do Dębogórskiej, co umożliwiłoby mieszkańcom dotarcie do hali MOSiR, targowiska, przychodni przy ul. Derdowskiego.
- Burmistrz Grychtoł powiedział, że w tej dzielnicy autobusów nie będzie...
- Nie rozumiem, dlaczego mamy być pozbawieni autobusów, skoro kursują one na Lotnisko, na Szmeltę, a nawet do Dębogórza Wybudowania. Nie wszyscy mają samochody, a nawet jeśli mają, nie zawsze mogą z nich korzystać. A co z dziećmi, idącymi do szkoły, co z osobami starszymi? W projekcie nie przewidziano nawet miejsca pod przystanki. Czy my mamy żyć jak w getcie, odcięci od reszty świata?
- Co dla mieszkańców jest najważniejsze?
- Zapewnienie bezpieczeństwa nam i naszym dzieciom, które chodzą do szkoły przez tory kolejowe oraz przez drogę nr 6, bez alternatywy dojazdu autobusem. Zależy nam na dogodnym połączeniu z miastem, z najważniejszymi instytucjami.
Cieszymy się z planowanej inwestycji, nie chcemy jej blokować, ale nie chcemy też przegapić ostatniego momentu, kiedy jeszcze można coś zrobić.
http://gazetarumska.pl/start/250-liczymy-na-dobr-wol

Oczywiście jak zwykle ludzie budzą się jak żeczywiście jest za pużno. Budowa zaczeła sie już na jesień zeszłego roku i rozwiązanie umowy by było dosyć kosztowne. Faktem jest jednak, że np. postulat o dwukierunkowej nowej łącznicy z DK6 jest ważny i dziwe się ze samorządy zdecydowali się na wersję jednokierunkową, no chyba żę GDDiA nie zgodziła się na przeróbki wiaduktu.
 

·
Registered
Joined
·
575 Posts
Też jestem za dorzuceniem wątku do pomorskiej infrastruktury drogowej. Jeśli nie to zwracam uwagę na to, że otworzyliście kolejny wątek w którym jest "Trójmiasto Kaszubskie", a Reda, Rumia i Wejherowo to "Małe Trójmiasto Kaszubskie"!

Co więcej:

Gniewowską i potem w prawo w Buczka
Droga nie pójdzie ul. Buczka (na zdjęciu) tylko wybudowana zostanie nowa jezdnia pomiędzy ul. Leśną i ul. Buczka (praktycznie przez środek tego zakładu po prawej stronie zdjęcia.

Poza tym dzięki za fotorelację:) Co do powyższych artykułów to tylko dodam od siebie, że w Redzie przy dworcu od strony ul. Leśnej jest też dramat z miejscami parkingowymi. Codziennie jak stoję na peronie i patrzę na te auta ustawiane masowo wzdłuż ulicy w połowie na chodniku i jezdni to zastanawiam się co będą robili jak ulica będzie ruchliwa, a przy niej droga rowerowa...
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #8
^^ Teraz już wiem czemu mi coś nie pasowało. Po dokładnym obejrzeniu projektu dojrzałem :) nową drogę pomiędzy tymi dwoma budynkami.


Jeżeli chodzi o parkig to osobiści widziałbym potrzebny bardziej miejsca postojowe za budynkami handlowymi przy peronie a nawet może i w miejscu pustego zagrodzonego terenu obok parkingu pracowników castoramy. Ten parking przy postoju TAXI i przy stacj benzynowej jest przez cały dzień zapełniony. Widać, że ludzie dojeżdzają swoimi autami do SKM-ki a dalej do pracy/szkoły jadą kolejką, także Park&Ride w jakiś sposób tu dzaiała.
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Ja też również dziękuje za fotki. Jest to jedna z ciekawszych inwestycji. I dobrze że utworzyłeś nowy wątek. :) Byle by był często odwiedzany.
 

·
Noob Squad
Joined
·
221 Posts
no i nowy łącznik dochodzić będzie do tego skrzyżowania
dziś widziałem że zaczeli tutaj działać, ziemia albo nawieziona, albo jakoś pospychana, koleś z siekierką wycinał jakieś krzaczorki :)

No i też widziałem że na terenie "parku" działali (czyli na kawałku przed wiaduktem patrząc od UM Rumia) Nie widziałem akurat co tam porabiali bo na szybko z SKMki ten akurat kawałek widziałem :)
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #13
Rumia:Objazd krajowej "szóstki" odetnie ludzi od reszty miasta i utrudni życie
2011-02-21, Aktualizacja: wczoraj 23:00
BC, Anna Rembowska

Budowa alternatywnego połączenia Rumi z Wejherowem jest przedstawiana jako perełka wśród inwestycji drogowych. Ma rozładować korki na krajowej "szóstce", a mieszkańcom ułatwić życie. Tyle że ci ostatni, których domy znajdują się po "niewłaściwej" stronie torów, zostaną odizolowani od reszty miasta. Mieszkańcy przedstawili magistratowi propozycje poprawy wadliwego, ich zdaniem, projektu drogi, ale urzędnicy nie wzięli ich pod uwagę.
Kiedy na ulicach Towarowej - Cegielnianej - Leśnej rozpocznie się ruch tranzytowy, rumianie mieszkający ponad torami nie będą mogli łatwo dojechać do centrum, bo na zatłoczoną "szóstkę" nikt ich nie wpuści.

- Już teraz mamy problem, by w godzinach szczytu wjechać na ulicę Sobieskiego - mówi Beata Ławrukajtis.

Mieszkańcy liczyli na to, że projekt drogi poddany będzie konsultacjom społecznym i wtedy będą mieli szansę wyrazić swoje obawy, ale do takich spotkań nie doszło. Wzięli więc sprawy w swoje ręce i zaproponowali urzędnikom rozwiązania, które ich zdaniem, poprawiłyby wadliwe zapisy projektu.
- Chcemy albo budowy tunelu pod torami, albo tego by droga przy ratuszu, którą w przyszłości mamy wjeżdżać do naszej dzielnicy, była dwukierunkowa - mówi pani Beata. Powodem odrzucenia pierwszej z tych propozycji były pieniądze, drugiej - uwarunkowania terenu.

- W trakcie projektowania inwestycji byliśmy obligowani maksymalnym kosztem i to wymusiło na nas rezygnację z wprowadzania pewnych rozwiązań - mówi Ryszard Grychtoł, z-ca burmistrza Rumi. - Koszt pierwotnej koncepcji opiewał na 82 mln zł, a to stanowczo za dużo w stosunku do projektu, na który moglibyśmy pozyskać środki zewnętrzne. Projekt musiał się zamykać w kwocie około 50 mln zł, dlatego szukaliśmy oszczędności i tunel padł ich ofiarą.

Względy ekonomiczne zadecydowały też o tym, że dzielnica nie będzie miała linii autobusowej. - Nie chcemy być mieszkańcami drugiej kategorii - mówi pani Beata. Mieszkańcy chcą za to, żeby wybrani przez nich rajcowie brali pod uwagę ich zdanie i potrzeby.
http://rumia.naszemiasto.pl/artykul/786062,rumia-objazd-krajowej-szostki-odetnie-ludzi-od-reszty,id,t.html#7d6d017bcd6d9874,1,3,8

WAŻNE SPOTKANIE
MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE MODERNIZACJI ULICY TOWAROWEJ
POSTARAMY SIĘ ODPOWIEDZIEĆ
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 07-03-2011 W
PIERWSZYM L.O. PRZY ULICY STAROWIEJSKIEJ 4 O GODZ.18.00
TEMATEM BĘDZIE ROZBUDOWA ULIC CEGIELNIANA-TOWAROWA
http://www.moja-rumia.pl/forum/viewtopic.php?t=1662&sid=d5c1c849991365aeef76e2f3d634a40f
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #14
Rumia. Cegielniana- Leśna - mieszkańcy chcą zmiany projektu Anna Rembowska
Jeśli teraz nie weźmiemy sprawy w swoje ręce i nie zawalczymy, to stracimy wszelkie szanse na zmianę wadliwego i utrudniającego nasze życie projektu drogi Cegielniana-Leśna - mówią mieszkańcy Zagórza i Białej Rzeki i zawiązują nieformalny komitet, którego celem jest negocjowanie z urzędnikami postulowanych przez nich zmian. Tyle że urzędnicy twierdzą, że na znaczące korekty alternatywnego połączenia Rumi z Redą jest już zdecydowanie za późno.


O sprawie i postulatach mieszkańców dzielnic znajdujących się po drugiej stronie torów pisaliśmy trzy tygodnie temu. Jedna z najważniejszychinwestycji drogowych ostatnich lat ma według mieszkańców szereg wad, z których najistotniejszą jest ta, że nowo budowany ciąg ulic Towarowa-Cegielniana-Leśna całkowicie odcina Zagórze i część Białej Rzeki od pozostałych dzielnic Rumi, a tym samym od szkół czy ośrodków zdrowia.
- Bez nadrabiania wielu kilometrów lub liczenia na życzliwość kierowców jadących krajową "szóstką" nie mamy możliwości dojechania do centrum miasta - mówi Beata Ławrukajtis. - A wystarczyłoby przecież planowany przy urzędzie miasta wjazd do naszej dzielnicy nieco poszerzyć i uczynić dwukierunkowym. Przy projektowaniu tego połączenia drogowego wszyscy mówili o odciążeniu "szóstki", a nikt nie pomyślał o nas i naszych potrzebach.


Mieszkańcy liczą, że nieformalny komitet, który zawiązali w poniedziałek, a którego działania pisemnie poparło ponad sto osób, zmusi urzędników do podjęcia rozmów
W tej fazie, w jakiej jest inwestycja Cegielniana-Leśna, przeprojektowanie drogi jest już absolutnie niemożliwe - odpowiada burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak. - Jesteśmy w stanie dokonać drobnych korekt, jak. np. modyfikacja wysokości wjazdów na posesję, ale nie burzyć całą koncepcję. Takie twierdzenie, to zwykłe mamienie mieszkańców.
O tym, że na wprowadzenie istotnych zmian do projektu jest już za późno informuje Janusz Nowak, dyrektor w Zarządzie Drogowym dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.
- Dokumentacja jest już sporządzona, a wykonawca wybrany - mówi Nowak. - Trudno byłoby teraz cokolwiek zmienić. Nie mogę nawet zlecić robót dodatkowych. Na tunel pod torami wzdłuż ul. Hodowlanej mieszkańcy raczej muszą poczekać do zakończenia inwestycji.

Wtedy mógłby on zostać rozpisany jako nowe zadanie, ale już bez dofinansowania unijnego. 
Oczywiście spotkam się, dodajmy po raz kolejny, z mieszkańcami w tej sprawie, ale na zebranie na pewno wtedy zaproszę wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie i prowadzenie inwestycji. 


Brak możliwości bezkolizyjnego wpięcia się w krajową "szóstkę", brak wyznaczonej bezpiecznej drogi dzieci do szkoły, brak linii autobusowej i przede wszystkim brak chęci urzędników do reprezentowania interesów rumian - to główne mankamenty, jakie wskazują mieszkańcy Zagórza i Białej Rzeki przy realizacji jednego z najważniejszych połączeń powiatu wejherowskiego, czyli budowy ciągu Cegielniana-Leśna.


- Projekt nie przewiduje ani zatoczek autobusowych, ani zamontowania sygnalizacji świetlnej tak, by nasze dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły, nie ma też ograniczenia tonażu, a to oznacza, że każdego dnia tą droga pojedzie 15 tys. samochodów, w tym ogromna ilość tirów - mówił podczas spotkania z pozostałymi mieszkańcami Paweł Ławrukajtis.
http://rumia.naszemiasto.pl/artykul/815588,rumia-cegielniana-lesna-mieszkancy-chca-zmiany-projektu,id,t.html#7d6d017bcd6d9874,1,3,8

Dodam, że dzisiaj jest spotkanie z Panią Burmistrz o 18.00 w I LO w Rumi
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #16
a no właśnie. Wszyscy myśleli, że to daleka przyszołość ta budowa a tu wjeżdzają z koparami i w tedy trzeba się skrzyknąć im poprzeszkadzać i wykrzyczeć co my myślimy na ten temat. Ludzi trzyma jeszcze w wiedzy poprzednia epoka, że jak się samorządy zabierają za coś to im się zbierze ze 2-3 dekady.
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #17
Rumia. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie przebudowy Cegielniana - Leśna
2011-03-15, Aktualizacja: dzisiaj 12:41
Dariusz Chabior

Na spotkanie władz samorządowych z mieszkańcami Rumi, dotyczące przebudowy ulic Cegielniana - Leśna, do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przybyło kilkaset osób.
Emocje rozgrzały wczorajsze spotkanie władz samorządowych z mieszkańcami Rumi, dotyczące przebudowy ulic Cegielniana - Leśna. Do sali w Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przybyło kilkaset osób. Na ich pytania odpowiadała burmistrz Elżbieta Rogala Kończak i Marek Panek sekretarz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.


Główne problemy jakie zgłaszali mieszkańcy to brak w nowym projekcie innego niż dotychczasowe połączenia, które umożliwiłoby wyjazd na drogę krajową nr 6 z ul.Towarowej i brak sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych. Są także poważnie zaniepokojeni ilością samochodów, które mają przemieszczać się po nowej drodze. Według niektórych szacunków może ich po niej dziennie jeździć nawet 15 tysięcy.


Według urzędników na obecnym etapie realizacji projektu jakiekolwiek zmiany w nim nie są możliwe. Wynika to z faktu zakończenia etapu projektowania i zdobywania finansowania na inwestycję. Budżet jest zamknięty i wykonawca - firma Skanska - przystępuje do realizacji. Możliwe są ewentualnie drobne poprawki np. ustawienie sygnalizacji świetlnej na jakimś przejściu dla pieszych, ale już po realizacji całego zadania i ze środków innych niż przeznaczonych na aktualnie prowadzone prace.


Mieszkańcy nie tracą jednak nadziei na to , że poważniejsze zmiany będą jednak możliwe. Spośród siebie wyłonili grupę, mającą ich reprezentować na spotkaniu, na które do starostwa powiatowego zaprosił ich radny Jan Klawiter. W trakcie rozmów mają być obecni, oprócz przedstawicieli mieszkańców i władz samorządowych, również zaproszeni eksperci.
http://rumia.naszemiasto.pl/artykul/818718,rumia-mieszkancy-chca-zmian-w-projekcie-przebudowy,id,t.html

Od siebie dodam, że droga daje możliwość połączenia z planowanym tunelem na wysokości ul. Hodowlanej ( baza gazowni ), gdyż kolejarze planują w nieznanej przyszłości zamknąć przejazd z ul. Zbychowską.
Po za tym Pani burmistrz poinformowała nas, że planowany jest tunel na przedłużeniu ul.Piłsudskiego i w związku z tym łatwo będzie mieszkańcom przedostać się do centrum Rumi i nie ma sensu przeprowadzać łącznika dwukierunkowego pod wiaduktem DK6:eek:hno:.
 

·
Noob Squad
Joined
·
221 Posts
na odcinku rumskim już widać prace :) Między pierwszym skrzyżowaniem a przejazdem pod wiaduktem usypany jest już z piasku zarys zjazdu, zaraz za wiaduktem powstala jakas mini baza sprzetowa i miedzy tą "bazą" a skrzyzowaniem z Towarowa/Leśna też już wysypany z piachu zaryz drogi widać.
Oprócz tego pod wiaduktem widziałem dziś, że trochę wycieli "skarpy" podwiaduktowej. Już nie będzie schodzić równo do ziemi tylko pewnie będzie jakiś murek oporowy.
Aparatu brak więc zdjęć brak :( ale może ktoś się pofatyguje wiedząc że już coś tam nowego widać :)
 

·
Registered
Joined
·
1,457 Posts
Discussion Starter #19
W Rumi budowlańcy skoncentrowani na razie na przebudowie skarpy pod przyczółkiem wiaduktu nad DK6, za to w Redzie praca wre. Zapraszam na krótką fotorelacje.ta maszyna wbija coś w rodzaju prętu chyba z otworem w środku wtryskująć beton.
Może wie coś więcej na temat tej technologi
Tu taj widać znaczne poszeżenie terenu kosztem prywatnych działek


"zdrapują" jezdnie
dojazd do planowanego ronda i tunelu
miejsce planowanego tunelu


miejsce planowego tunelu od drógiej strony i budowane już rondo
pierwszy chodnik :)


nowa uliczka dojazdowa do reszty ulicy Drogowców, która zostanie odcięta


no i dojazd do ulicy Drogowców
 

·
Registered
Joined
·
575 Posts
ta maszyna wbija coś w rodzaju prętu chyba z otworem w środku wtryskująć beton.
Może wie coś więcej na temat tej technologi
Jest to sprzęt do kotew iniekcyjnych. Bardzo prostymi słowami: maszyna ze zdjęcia jednocześnie wierci się wgłąb i wtłacza do środka zaczyn. Na końcu zostanie w tym umieszczone zbrojenie, a "na powierzchni" położą dużą stalową płytę i docisną ją do skarpy. Zrobią tego kilkanaście, żeby zabezpieczyć ten grunt na przyczółku przed osunięciem. Całość wygląda o tak:PS1. Takie kotwy można wykonywać na wiele sposobów, mogą być w osłonie i bez itd. Mój opis był bardzo uproszczony.

PS2. Dzięki za fotorelację. Trochę nie mogę się przyzwyczaić do braku krzaków wzdłuż peronu na stacji w Redzie (w ich miejsce powstaje ściana oporowa).
 
1 - 20 of 173 Posts
Top