SkyscraperCity banner

1 - 20 of 7035 Posts

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #1
Witam ! Zabierałem się za ten wątek już od ponad pół roku i wreszcie nadszedł ten moment by móc pokazać moje fotografie na tym forum we WŁASNYM WĄTKU AUTORSKIM z czego jestem naprawdę zadowolony :).Podkreślam to ponieważ jest to mój pierwszy prawdziwy wątek w którym będę prezentował moje spojrzenie , jak to w tytule - miejmy nadzieję - świeże tzn. będą to miejsca reprezentacyjne naszego regionu jak i te mniej znane lub takie w które nie zawsze powinno się zapuszczać lub po prostu nieuczęszczane często.W związku z tym postanowiłem by zacząć od moich pierwszych zdjęć wykonanych w moim rodzinnym mieście czyli Gdyni nowym aparatem który daje nowe możliwości.I właśnie tak się składa , że tym pierwszym rejonem który postaram się pokazać jak najbardziej ciekawie ale i dokumentacyjnie jest rejon z którego pokazywałem już kiedyś tutaj zdjęcia ale teraz będą to zdjęcia z końca maja więc mam nadzieję , że będą napawały optymizmem i zbliżały nas do tej oczekiwanej obecnie już bardzo wiosny :D.

Ps.Dodam jeszcze - jako , że Gdynia jest moim rodzinnym miastem - większość zdjęć będzie pewnie z tego miasta ale oczywiście Sopot i Gdańsk się tutaj również raz na jakiś czas znajdzie.

Poza tym - prosiłbym o komentowanie i udzielanie się w wątku by zdjęcia nie obciążały strony i wszystko ładowało się szybko i sprawnie - no to jedziem! :cheers:

1.Wiosna 2009 roku - Międzytorze - widok na portowe magazyny stanowiące zaplecze dla Portu Gdynia stojące przy ulicach Polskiej i Rotterdamskiej...

2.Teren ten pokrywa w większości zieleń i cała masa szyn , pociągów i składów przyjeżdżających z innych miast do terenów portowych.

3.

4.

5.Widok w stronę Hali Targowej , ulicy 3 Maja

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #2
6.W tle kawałek zabudowy ul.Morskiej

7.

8.Zielone tereny - oddzielające centrum miasta od portu.

9.Magazyn długoterminowy H - zbudowany w latach 1931 - 1934 przy ul. Polskiej 17 - ma status zabytku.

10.Gdyńska architektura portowa tego rejonu stoi na naprawdę wysokim poziomie w porównaniu z innymi terenami w mieście o takim samym znaczeniu i podobnym położeniu.

·
Registered
5,770 Posts
Wiem, ze to Twoj autorski watek...ale mnostwo fotek miedzytorza wrzuciles juz w innym watku wiec moze warto podarowac sobie ta czesc miasta ? Chyba nie ma tam az tyle ciekawych miejsc....:)

·
Południowiec
5,340 Posts
Zarówno obecny patos, jak i "bezpatos". Ciekawi mnie jak będzie rozwijał się Twój wątek ponieważ zacząłeś nieoczekiwanie od mniej znanych rejonów Trójmiasta. Zresztą z ciekawością się tu zagłębię bo Gdynii to niestety prawie w ogóle nie znam, więc jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu prosiłbym o wrzucanie informacji przy każdym zdjęciu gdzie jesteśmy i co widzimy :) Pozdrawiam !

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #5
11."LACPOL - Świeże mleko , masło , sery" ;)

12.Widok na najwyższy Gdyński oraz Trójmiejski budynek mieszkalno-biurowy Sea Towers.Miejsce to jest potencjalnym terenem na nową zabudowę o charakterze biurowym ale być może również mieszkalną.Samemu budynkowi z pewnością się jeszcze nie jeden raz dokładniej przyjrzemy.

13.

14.Wiosna... już niedługo :D

15.Lądowisko obok oczywiście jest , ale ani razu nie widziałem by było używane.

16.Codzienna droga do ogrzania się przy beczce w zimniejsze dni dla co poniektórych bywalców okolicznych knajp...

·
Registered
64,128 Posts
JUUUPIII :banana: - kolejny wątek zdjęciowy - kolejne miejsce do łapania ciekawych widoków... :|

·
fanatyczny antykibic
3,895 Posts
Fajne fotki. :eek:kay:

Thomas_zul - nie chcę się wcinać w Twój autorski wątek, ale mógłbyś tu wkleić swoją fotorelację z Mola Rybackiego, którą zamieściłeś w wątku o śródmieściu. Było tam sporo fajnych fotek, które oddawały klimat tego miejsca - warto to pokazać szerszej publice, zwłaszcza, że niedługo to miejsce zmieni się nie do poznania. Ale oczywiście zrobisz, co zechcesz. ;)

Gorąco kibicuję i czekam na więcej.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #10
Wiem, ze to Twoj autorski watek...ale mnostwo fotek miedzytorza wrzuciles juz w innym watku wiec moze warto podarowac sobie ta czesc miasta ? Chyba nie ma tam az tyle ciekawych miejsc....:)
Wiem , wrzucałem już zdjęcia z tych rejonów Gdyni do wątków o Międzytorzu - wtedy jednak była to naprawdę amatorska relacja - nie dbałem o to by pokazać jakieś szczególne ujęcia , jedynie udokumentować - chciałbym wrzucić teraz jeszcze trochę zdjęć z tych rejonów - wierzę , że będą nieco lepsze od tych sprzed roku i mam w zanadrzu nieco ciekawych widoczków a i będą też okolice Dworca Morskiego - myślę , że warto pokazać te tereny - w końcu nie każdy mieszka w naszej aglomeracji i dla niektórych są to miejsca nieznane i nieodkryte :)

Zarówno obecny patos, jak i "bezpatos". Ciekawi mnie jak będzie rozwijał się Twój wątek ponieważ zacząłeś nieoczekiwanie od mniej znanych rejonów Trójmiasta. Zresztą z ciekawością się tu zagłębię bo Gdynii to niestety prawie w ogóle nie znam, więc jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu prosiłbym o wrzucanie informacji przy każdym zdjęciu gdzie jesteśmy i co widzimy :) Pozdrawiam !
Oczywiście , postaram się o lepsze i konkretniejsze opisy :) - niektóre miejsca i obiekty są naprawdę warte odnotowania niektórych szczegółów.Polecam się w takim razie i zapraszam do odwiedzania wątków i komentowania bo z pewnością znajdą się tutaj te najbardziej znane miejsca i atrakcje jak i inne (nieznane również wcześniej wielu ludziom - również z trójmiasta) - miejsca.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #11
17.

18.

19.Beczka ze zdjęcia 16.

20.Myślę , że to zdjęcie dobrze oddaje co byśmy tutaj najchętniej widzieli i w jakim kierunku Trójmiasto powinno iść - przecież miejsca jest sporo...

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #12
21.

22.Magazyny od strony ul.Rotterdamskiej.

23.

24.

25.Widok w odwrotną stronę niż ze zdjęcia nr.16.Tam się powoli kierujemy.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #13
26.Wyładunek.

27.Już nie mogę się doczekać by znowu móc robić takie zdjęcia - jeszcze z miesiąc , dwa...

28.Widok w stronę Grabówka

29.LACPOL - Zakład w Gdyni - Chłodnia mieszcząca się przy ul.Polskiej 15

30.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #14
31.Posti Gdynia - ul.Polska 15

32.Parking dla tirów

33.Dźwig i sprzęt do przechowywania i przesypywania węgla do/z pociągów.

34.

35.Po lewej Rotterdamska , po prawej Bernarda Chrzanowskiego prowadząca z terenów portowych do centrum a na przeciwko niewidoczny Dworzec Morski w którego stronę zbliżamy się prędko :D

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #17
36.Widok w tył , w tle zabudowania Grabówka - ul.Morska

37.Magazyn Polskiego Monopolu Tytoniowego - zbudowany w 1931 roku według projektu Stefana Szyllera

38.Pas startowy ;)

39.Portowa infrastruktura... , w oddali majaczy Dworzec Morski :)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #18
Dworzec Morski i widoki na port

40.Budowany jeszcze w zeszłym roku dźwig - prawdopodobnie do obsługi terminali kontenerowych/ładunków sypkich na zamówienie jednego z portów Duńskich

41.Kierujemy się Polską/Francuską w stronę Dworca Morskiego

42.A oto i sam zabytkowy Dworzec Morski z 1933 roku we własnej osobie

43.Widok spod Kapitanatu Portu na Dworzec Morski znajdujący się przy Nabrzeżu Francuskim wraz z przylegającym do niego magazynem nr.1, częściowo zniszczony podczas wojny.Na pewno jeszcze mu się nie jeden raz przyjrzymy.

44.Widok na główne wejście do Portu Gdynia.W oddali widać majaczący półwysep helski.Świetne miejsce do obserwacji wpływających i wypływających jednostek do/z portu :)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #19
Fajne fotki. :eek:kay:

Thomas_zul - nie chcę się wcinać w Twój autorski wątek, ale mógłbyś tu wkleić swoją fotorelację z Mola Rybackiego, którą zamieściłeś w wątku o śródmieściu. Było tam sporo fajnych fotek, które oddawały klimat tego miejsca - warto to pokazać szerszej publice, zwłaszcza, że niedługo to miejsce zmieni się nie do poznania. Ale oczywiście zrobisz, co zechcesz. ;)

Gorąco kibicuję i czekam na więcej.
Cieszę się , że się podobają.Myślę , że z czasem będzie lepiej - w końcu dotychczasowe zdjęcia są z okresu kilkudniowego posiadania nowego Canona :)

Co do fotorelacji o której mówisz, myślę, że później częściowo coś tam wrzucę do wątku gdy przyjdzie czas na to - jednak nie wiem czy powinno się szerzej pokazywać niektóre obiekty na Dalmorze.Na pewno jeszcze niejednokrotnie te tereny będą się tutaj przewijać przez wątek więc znajdzie się czas na wszystko :)

Aaa... i tak wcinać to jak chcesz możesz się często :D bo na pewno konstruktywna krytyka czy jakaś dobra rada zawsze się przyda - zdjęcia dość dużo ważą więc nie będę narzekać gdy będą pojawiały się komentarze - wręcz przeciwnie :D

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Discussion Starter #20
Przeskakujemy na następną stronę :)

1 - 20 of 7035 Posts