SkyscraperCity banner

1 - 20 of 12605 Posts

·
Your brain controller
8,290 Posts
Mapa inwestycji w śródmieściu Gdańska (aktualizowana na bieżąco):
KLIK

---------

Zilonym kolorem zaznaczone duże i średnie inwestycje realizowane.
Białym Inwestycje które mogą się rozpocznąć lub rozpoczną jeszcze w tym roku.
A czarnym kilka największych znanych już inwestycji, których realizacja jest przewidziana w dalszej perspektywie.

Celowo nie ograniczam tematu tylko do 3miasta gdyż fot satelitarnych było więcej i liczę na to, że pojawią sie tu takie podsumowania dla wszystkich miast. Na zdjęciu nie uwzględniłem małych inwestycji, oraz inwestycji mieszkaniowych poza wysokościowcami.

·
Registered
1,876 Posts
swietna robota Dziki Rexie, moze wrzucić tez ta mapke do watku Trojmiasto?
1. Leclerca zle umiesciles , powinnien byc obok Horyzontu.
2. W Sobieszewie most pontonowy (widac go na zdjeciu) zostanie zastapiony mostem stałym.
3. Dodaj remont na calej dlugosci Marynarki Polskiej i remont Błednika.
4. Centrum Outlet bedzie przy obwodnicy (jadac samochodem widac budowe).
5. W Pruszczu centrum logistyczne Poczty Polskiej.

·
Registered
248 Posts
Dobra robota :eek:kay:

Kilka uwag:
W Gdyni brakuje mi kilku dużych i pewnych inwestycji, przede wszystkim drogowych: gruntowna rozbudowa Janka Wiśniewskiego i nowa Polska. Trasa Różowa z kolei powinna być dłuższa i przesunięta bliżej torów kolejowych. Brakuje też np. wieżowca Invest Komfortu, który będzie budowany na miejscu burzonej przychodni w Redłowie.

·
Registered Abuser
2,369 Posts
Wydział Nauk Społecznych gdzieś na Morenie? Wydawało mi się, że UG postara się przede wszystkim wykorzystać działkę w kwartale ulic Wita Stwosza-Bażyńskiego-Grunwaldzka-Abrahama i zminimalizować ile się da rozproszenie uczelni po 3mieście zamiast budować gdzieś dalej.

·
Your brain controller
8,290 Posts
Discussion Starter #7
Wiedziałem, że coś namieszam i wszystkiego dla Gdyni nie pamiętałem. Co do wydziału nauk społecznych to ma się znaleźć w budynku byłych zakładów poligraficznych. Znam tylko jeden taki obiekt, koło carefura na Morenie, ale byćmoże chodziło kompletnie inne miejsce.

Myślę, że coniektórzy już się wzieli i własnie teraz majstrują mapki dla innych miast. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory ciągle słyszymy o różnych inwesycjach, ale zawsze mnie interesowało jak one się zozkładają się w róznych miastach. Czy koncentrują się we centrum czy też w kilku miejscach? Ja podszedłem do 3miasta dość ostrożnie więc proszę zabardzo nie fantazjować heh.

·
Your brain controller
8,290 Posts
Discussion Starter #10
Heh, to bez sensu. Jest tam jakiś inny zakład poligraficzny poza nowy biurowcem Alconu wybudowany w zeszłym roku po drugiej stronie grunwaldzkiej? To conajm niej podejrzana zbieżność.

·
Registered
548 Posts
Brakuje jeszcze z Gdańska kilka 100%
narodowego centrum żeglarstwa w górkach zachodnich, UE już przydzieliła na to fundusze w wys. blisko 20 mln.
-biurowca na rogu Kołobrzeskiej i Grunwaldzkiej właśnie kończy się budowa
-rozbudowa ikei kolejne 30 tys. m2 handlu
można jeszcze wspomnieć o budynku handlowo-biurowym na miejscu parkingu przy budynku sądu

·
Your brain controller
8,290 Posts
Discussion Starter #14
No dobrze, uaktualniłem mapkę, ale czuję że wciąż brakuje mie jeszcze jakiś rzeczy w Gdyni i Sopocie

·
Registered
109 Posts
Co jest w koncu z tym nowym centrum Sopotu?
Mam sentyment do tego miasta i nie moge sie doczekac tej inwestycji, a sprawa ciagnie sie juz od lat...

·
Inwestor
2,612 Posts
Dziki zajefajne !!!
Dziki REX said:
Celowo nie ograniczam tematu tylko do 3miasta gdyż fot satelitarnych było więcej i liczę na to, że pojawią sie tu takie podsumowania dla wszystkich miast. Na zdjęciu nie uwzględniłem małych inwestycji, oraz inwestycji mieszkaniowych poza wysokościowcami.

Zróbmy tak , że ten wątek niech zostanie Trójmiejski . Jesli ktoś będzie chciał się pobawić z innymi aglomeracjami to prosze zakładąc nowe wątki .

Rex podaj link do tej stronu z oryginalnymi zdjęciami ?

·
The Ratizator™
4,496 Posts
Fajna sprawa z ta mapa satelitarna! :eek:kay:

Tak, jak Trolley napisal wczesniej, brakuje w Gdyni kilku inwestycji drogowych. Oprocz tych, ktore wymienil dodalbym jeszcze modernizacje skrzyzowania Wielkopolskiej i Al. Zwyciestwa. Bedzie lewoskret w strone Karwin jadac z kierunku Sopotu i Gdanska, wyrownaja tez poziomy jezdni w obie strony. To na razie tyle...

PS. Chcialbym, zeby czarnym kolorem zostalo takze oznaczone miejsce dworca PKP w Gdyni Glownej i podpis: "wyburzenie budynku starego dworca i budowa nowego :|". In my dreams...

·
Your brain controller
8,290 Posts
Discussion Starter #20
Heh, też bym chciał heh, zastanawiałęm się nad tym, ale to jeszcze wciąż tylko gdybania więc nie zaryzykuję.

1 - 20 of 12605 Posts