SkyscraperCity banner

1 - 20 of 45 Posts

·
Registered
394 Posts
Witam,

dużo się dzieje w dziedzinie więc postanowiłem podzielić się z Wami materiałem który już posiadam, głównie z Gdyni. Z biegiem czasu postaram się wyjść z aparatem również do Gdańska, ale liczę na Was w umieszczaniu zdjęć.

Na początek kilka najstarszych murali z Gdyni które w większości powstawały w ramach festiwalu Traffic Design, w tym roku odbyła się jego piąta edycja.

Pierwsza duża paczka na zachętę, potem powoli i bardziej z detalami i opisami.

·
Warchoł Lechistanu
1,600 Posts
"Graffiti", chociażby na nowych wiaduktach PKM, kwalifikuje się jako Street art?

·
Registered
394 Posts
Discussion Starter · #3 ·
"Graffiti", chociażby na nowych wiaduktach PKM, kwalifikuje się jako Street art?
Nie wiem gdzie jest granica, w jakimś sensie tak. Ja będę raczej prezentował prace znanych w kręgach artystów, nie interesuje mnie śmietnik przy torach i dewastacja.

·
Pełne uzależnienie
2,251 Posts
temat ciekawy, mam nadzieję, że się rozwinie. Jedna uwaga, to nie jest właściwy dział dla tego typu tematu, bardziej będzie pasował do działu Miasta Polskie w sekcji Fotografia :)

·
Kaszëbë
5,071 Posts
Bardzo potrzebny temat! Popieram w całej rozciągłości.
BTW, podobają mi się graffiti Wałęsa na gdańskiej Zaspie, są super!

·
Registered
2,444 Posts
Przydałoby się podpisać co się gdzie znajduje dokładniej. W Gdyni ostatnio znowu kilka świetnych murali powstało.

·
Registered
488 Posts
Murale rzeczywiście potrafią poprawić estetykę miasta. Jednak tych co malują nielegalnie byle jak i byle gdzie powinno się chłostać jak w Singapurze.

Może ktoś wrzuci zdjęcia z Zaspy?

·
Registered
5,782 Posts
Murale rzeczywiście potrafią poprawić estetykę miasta.
Chyba nawet nie można tego stwierdzić tak jednoznacznie. Moim zdaniem część z nich świetnie się wpisuje, a część szpeci. Ale to sprawa bardzo subiektywna i jestem przekonany, że ilu obserwatorów, tyle ocen.

·
Registered
488 Posts
Chyba nawet nie można tego stwierdzić tak jednoznacznie. Moim zdaniem część z nich świetnie się wpisuje, a część szpeci. Ale to sprawa bardzo subiektywna i jestem przekonany, że ilu obserwatorów, tyle ocen.
mi tez się nie wszystkie podobają. Nie wszystkie też pasują do danego miejsca. Ja uważam, że w Śródmieściu Gdyni jest już za dużo murali.

PS. Chyba rzeczywiście temat powinien być w dziale Miasta Polskie w sekcji Fotografia

·
Registered
394 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Z tego co wiem, ludzie zajmujący się Traffic Design myślą już o wyjściu poza centrum, na dzielnice. W centrum Gdyni jest już faktycznie bardzo dużo murali, choć mi osobiście to nie przeszkadza. Większość z nich jest mocno schowana...

Jeśli chodzi o umiejscowienie tematu to jak dla mnie tu, lokalnie jest ok, w innym dziale się zgubi i zostanie zapomniany, my lokalnie możemy zawsze coś nowego wrzucić...

·
Registered
488 Posts
Uważam też, że nie powinno się dopuszczać do takich akcji grafficiarzy, którzy malują również nielegalnie, bo to jest pewnego rodzaju nobilitacja.
Zdjęcie z Gdańska Oruni:

·
Registered
394 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Przepraszam, ale mam prośbę o nie dublowanie zdjęć bo się zrobi Sajgon, murali i innych akcji artystycznych jest masa i będzie co wklejać na forum.

Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną w tym temacie.

·
Registered
394 Posts
Discussion Starter · #19 ·
W zeszłym roku miałem przyjemność poznać goszczącego z wizytą w Gdyni Alexa Hopare www.hopare.com Jest znanym artystą pochodzącym z Francji (Paryż). Przez pewien zbieg okoliczności trafił on na ścianę niewielkiego budynku na podwórku między ul. Legionów, Hallera i Bat. Chłopskich. Ponieważ jest to mój skrawek dzielnicy z przyjemnością towarzyszyłem przy pracy.

No więc - jak powstaje mural, na podstawie jednego z najciekawszych w Polsce (wg mnie)

·
Registered
488 Posts
Rzeczywiście gość ma talent.
PS. Przypominam, żeby na forum nie umieszczać postów jeden po drugim. Jest taka zasada. Istnieje opcja edytuj.

1 - 20 of 45 Posts