SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1502 Posts

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #1
Zapraszam Was do Trójmiasta!
Będziemy zwiedzać Gdańsk, Sopot i Gdynię, czyli "Polską Kalifornię"- metropolię morza, piasku, lasu i cegieł. Miejsca, gdzie absolotnie każdy znajdzie coś, co go zaciekawi....zapraszam do jedynego takiego miejsca w Polsce. :)
Wiem, że Trójmiasto na naszym Forum jest bardzo popularne, ale wierzę, że Was zaciekawię. Będą miejsca bardzo znane i popularne, ale będą też miejsca całkowicie nieznane, nieodkryte, zapomniane.
Od razu zapowiem, że będą dwie większe wrzutki tematyczne - RedBull Air ace 2014 Gdynia i Zlot Żaglowców Gdynia 2014, ale to z czasem.

Najstarsze zdjęcia, którę będę prezentował, zostały wykonane w lecie 2014r, więc będzie to miejsce z aktualnymi fotkami. Zdjęć mam łącznie kilkaset i regularnie ich przybywa, więc na pustki nie ma co liczyć :)

Dodam jeszcze, że nie czuję się w Trójmieście jak turysta, bardziej jak "swój" i najczęściej jest tak, że to ja pomagam tam turystom (a czasem nawet mieszkańcom) :D

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #2
Gdańsk - Stare Przedmieście

Na początek zdjęcia wczorajsze - jak widać zima zawitała także na północy.

Jesteśmy w Śródmieściu (choć tego nie widać), w części zwanej Starym Przedmieściem i chwilę czasu poświęcimy tutaj Bramie Nizinnej. Jest (a raczej był) to wjazd do miasta od strony południowej (od Orunii). Obiekt pochodzący z 1626r to niestety obraz nędzy i rozpaczy. Zapomniany, zdewastowany, stojący "gdzieś na końcu świata".

1. "Od strony miasta"

2. "Od strony wjazdowej", aktualnie patrząc, od strony Orunii.

3.

·
Registered
63,512 Posts
Ano, aura mało kalifornijska, ale za to nie może być już gorzej - tylko lepiej :|.

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #7
^^ Będą też zdjęcia bardziej optymistyczne ;)
Chcę pokazać metropolię taką, jaką jest w rzeczywistości, nie tylko od tej strony, jaką widzą turyści. A że wczorajszy spacer zacząłem od takiego miejsca..no tak jakoś wyszło :)

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #9

Skoro tak postawiłeś sprawę to jestem ciekaw jakie inne rejony Gdyni (nie turystyczne) pokażesz :)
Z Gdyni, póki co, niczym nie zaskoczę, ale miasto dokładniej chcę zwiedzić w lato ;)

Idziemy dalej :)

6.

7. Na budynkach ślady wojny są wciąż widoczne.

8. Cała okolica wymaga gruntownej rewitalizacji...

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #10

9. Gdy się odwrocimy, jest nieco lepiej. Widok na tzw. Żabi Kruk. Latem możemy tutaj zacumować swój jacht :)

10. Piękny budynek. Spójrzcie na jego kształt, na szachulec, cudo!

11.

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #12

Jesteśmy na sąsiednim Placu Wałowym. Zwraca uwagę zachowana, stara zabudowa, z przełomu XIX i XX wieku, której w Gdańsku zachowało się bardzo mało. Ba!, tutaj mamy nawet całą pierzeję takiej zabudowy. Jak widać, miejsce jest niemalże zapomniane przez wszystkich, chyba nikt poza okolicznymi mieszkańcami tutaj nie przychodzi...zresztą nie ma po co tutaj przychodzić tak na prawdę.
Dodam, że jesteśmy jakieś 300-400 metrów od Urzędu Wojewódzkiego woj.Pomorskiego.

12.

13.

14.

15.

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #14
Może zwiedzanie już wiosną, bo do lata to kilka osób wpadnie w głęboką depresję ;)
Jak skończymy Stare Przedmieście, to następna wrzutka będzie już bardziej optymistyczna ;)

·
Banned
2,661 Posts
Jak skończymy Stare Przedmieście, to następna wrzutka będzie już bardziej optymistyczna ;)
Nie - nie !

:nuts:

Bardzo dobrze Ci idzie z tymi odsuniętymi od spojrzeń turystów miejscami. Te - i wiele pewnie podobnych w Gdańsku - zaułków ma "możliwości". Dawaj - więcej, więcej ! Nie cofaj się :cheers:.

·
Registered
918 Posts
Żeś depresyjnie rozpoczął :shifty: ale cóż Trójmiasto to nie tylko widokówki, morze i słońce. Może jak będziesz tak depresyjnie secił to może jakiś kolorowy przerywnik, tak dla polepszenia nastroju :|

·
Registered
18,279 Posts
Bedę śledził - w końcu konkurencje trzeba mieć na oku :D
Nie trafiłeś może przy okazji na bastiony? :)

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #18
Nie trafiłeś może przy okazji na bastiony? :)
zaszedłem, ale obszedłem tylko jeden ;)

N
Bardzo dobrze Ci idzie z tymi odsuniętymi od spojrzeń turystów miejscami. Te - i wiele pewnie podobnych w Gdańsku - zaułków ma "możliwości". Dawaj - więcej, więcej ! Nie cofaj się :cheers:.
Mam jeszcze jedną, nawet bardziej depresyjną serię, ale to za niedługo :D

·
Moderator
17,606 Posts
Discussion Starter #20

Węzeł Okopowa? :troll: :cheers:
Aż tak depresyjnie, to nie :D

Takich miejsc, jak to, z oryginalną, zabytkową pierzeją nie ma zbyt wiele w Gdańsku.

16.

17.

18.

1 - 20 of 1502 Posts