SkyscraperCity banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kilka zdjec z mojego przelotu z Warszawy do Skavsty (miasto 110 kilometrow na poludnie od Sztokholmu, laduja tam tanie linie lotnicze)

Wylecialem z Warszawy, ale poniewaz widocznosc byla slaba, szybko ja opuszczamy. Na zdjeciu ponizej widac gorke narciarska w parku Szczesliwickim i skajlajn w tle:

Zblizamy sie do Trojmiasta. W dole Tczew ze slynnym wislanym mostem:

Ujscie Wisly:

Gdansk. Widac 3 ujscia Wisly, w tym przebieg Martwej Wisly przez miasto:

Gdansk w przyblizeniu. Widac m.in. stocznie i stary Gdansk:

Nowy Port w Gdansku. A w porcie prom do Szwecji :) Nad promem pomnik na Westerplatte:

Sopot

Sopot, Gdansk i widok na Zalew Wislany az po Rosje. Widac dosyc dobrze "falowce":

Polwysep Helski i Gdynia:

Port w Gdynii, a w nim prom do Szwecji (lub do Danii):

Puck i Zatoka Pucka. Widac jaka jest plytka:

Wladyslawowo:

Jastrzebia Gora:

I maly bonusik: wybrzeze Szwecji

·
Registered
8,887 Posts
Wspaniała robota :eek:kay: szkoda, że nad Warszawą pogoda nie była najlepsza, ale widoki z wybrzeża cudowne

·
Banned
15,354 Posts
super zdjątka. takie z lotu ptaka sa chyba najbardziej zapierające dech w piersiach. wlasnie wrocilem z trojmiasta. fajnie ze akurat teraz zobaczylem te zdjecia na forum. niezla robota.

·
Registered
551 Posts
Uwielbiam takie zdjęcia! Ten geometryczny świat jest świetny!
Popatrzcie jak inny jest nasz i Szwedzki krajobraz, a przecież w sumie to nie jest daleko.
A propos czytam teraz Potop ;)

·
Registered
4,080 Posts
blue_warsaw said:
Sopot wyglada na wiekszy niz sobie wyobrazalem ;)
Zdjecia super!!
Widac jak malo terenow pod nowe inwestycje jest tym miescie.
W Gdansku i Gdyni duzo wiecej.
Dla mnie rewalcyjnie prezentuje sie Trasa Kwiatkowskiego w Gdyni.

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Cantea said:
fajnie masz, nie dojść ,że sobie latasz to jeszcze robisz takie świetne zdjęcia ;P
Zdjecia mnie troche czasu w Photoshopie kosztowaly... A co do lotu, to polecam WizzAir. Poza sezonem bilet w jedna strone z Warszawy do Skavsty kosztuje 190 zl (ze wszystkimi oplatami). W samolocie nalezy usiasc po prawej stronie i sie modlic o dobra widocznosc :)

diffel said:
Dla mnie rewalcyjnie prezentuje sie Trasa Kwiatkowskiego w Gdyni.
Czy to ta co ociera sie o najbardziej wysuniety wglab ladu kawalek portu na ponizszym zdjeciu?

·
...
2,120 Posts
michau said:
Czy to ta co ociera sie o najbardziej wysuniety wglab ladu kawalek portu na ponizszym zdjeciu?
Ano :) W drugiej polowie roku ma sie rozpoczac przedluzanie trasy do obwodnicy. Troche wiecej o tym tutaj

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Papaj said:
Ano :) W drugiej polowie roku ma sie rozpoczac przedluzanie trasy do obwodnicy. Troche wiecej o tym tutaj
Dzieki za info :) W takim razie na tym zdjeciu widac pasmo wycietych drzew pod trase:

·
Registered
4,080 Posts
michau said:
Dzieki za info :) W takim razie na tym zdjeciu widac pasmo wycietych drzew pod trase:

O tak!
A jakby sie dobrze przyjrzec, to obok widac cos co pewnie bylo wycinka iles tam lat temu.

·
digitisebanking.com
1,918 Posts
skavsta jest 110 km od sztokholmu? to chyba troche daleko nawet jak na tanie linie. jest jakas szybka kolej czy cos w tym stylu?

·
Boxes rule
1,504 Posts
Discussion Starter · #19 ·
AGC said:
skavsta jest 110 km od sztokholmu? to chyba troche daleko nawet jak na tanie linie. jest jakas szybka kolej czy cos w tym stylu?
Tylko autobus. Na szczescie caly czas jedzie autostrada. Trwa to okolo 1h20.

Arlanda, czyli "normalne" lotnisko, jest oddalona o 40 km od Sztokholmu. Tez sie caly czas jedzie autostrada. Jest tez szybka kolej z centrum - 20 min.

1 - 20 of 28 Posts