SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
12261 - 12280 of 15701 Posts

·
Registered
2,020 Posts
Problem malowania fasad budynków niezabytkowych pojawia się często w różnych wątkach. Myślę, że temat dojrzał do tego, żeby zacząć działać - uderzać do administratorów (nie ma ich wielu) i spółdzielni, proponując współpracę, projekt malowania, organizację konkursu. Zaangażować studentów, jakieś konkursy. Może by grancik wyszarpać od miasta.

Proponuję spotkać się wśród zainteresowanych tematem estetyki i przegadać temat. Przyszły tydzień?
Kto by sie w to pobawił. Trzeba działać bo będziemy gadać aż całe miasto pokryje się moczową żółcią, pomarańczem i dopełni oczojebną zielenią.

Temat może być wdzięczny, bo nie chcemy niczego blokować, zmuszać do większych wydatków itd. Ci, którzy obsrywają nas tymi kolorami też chcą, żeby było ładnie. Nie ich wina, że nie potrafią. Zwykle pewnie nawet nikt sobie głowy nie zawraca kolorystyką, coś zaproponuje administrator i wszyscy to kupują. Wiem, jak trudno się przebić z tematem na zebraniu wspólnoty, bo ludzi interesuje tylko grubość styropianu.
Ostatnio ten proces dotarł na Dolne Miasto, i pierwszy wieżowiec od podwala dostał pomarańczową ścianę (jedną). Spieprzyło to nawet efekt lustrzanej tafli "invisible gate" pod mostem, bo ten pomarańcz odbija się w części paneli.
Przykład murali na zaspie pokazuje, że można działać w tym temacie.

Kto podjąłby się tematu?

Proponuję puki co pisać w tym wątku, jako najbardziej adekwatnym. Jak będzie większe zainteresowanie założę nowy dot estetyki miasta.

·
Registered Abuser
2,390 Posts
Tragiczne kolory.:bash: To już lepiej wyglądał w swoim szaro-burym odcieniu. Czy to naprawdę tak drogo, by zatrudnić plastyka do konsultacji?
Minie parę lat i będzie wyglądał jeszcze gorzej, bo brudnożółty:eek:hno: Bo problem jest u nas taki, że elewacji się nie czyści. Gdyby było inaczej, to nawet te oryginalnie szare budynki wyglądałyby lepiej niż wyglądają.

·
Registered
309 Posts
Probleme malowania fasad budynków niezabytkowych pojawia się często w różnych wątkach. Myślę, że temat dojrzał do tego, żeby zacząć działać - uderzać do administratorów (nie ma ich wielu) i spółdielni, proponując współpracę, projekt malowania, organizację konkursu. Zaangażować studentów, jakieś konkursy. Może by grancik wyszarpać od miasta.

Proponuję spotkać się wśród zainteresowanych tematem estetyki i przegadać temat. Przyszły tydzień?
Kto by sie w to pobawił. Trzeba działać bo będziemy gadać aż całe miasto pokryje się moczową żółcią, pomarańczem i dopełni oczojebną zielenią.

Temat może być wdzięczny, bo nie chcemy niczego blokować, zmuszać do większych wydatków itd. Ci, którzy obsrywają nas tymi kolorami też chcą, żeby było ładnie. Nie ich wina, że nie potrafią. Zwykle pewnie nawet nikt sobie głowy nie zawraca kolorystyką, coś zaproponuje administrator i wszyscy to kupują. Wiem, jak trudno się przebić z tematem na zebraniu wspólnoty, bo ludzi interesuje tylko grubość styropianu.
Ostatnio ten proces dotarł na Dolne Miasto, i pierwszy wieżowiec od podwala dostał pomarańczową ścianę (jedną). Spieprzyło to nawet efekt lustrzanej tafli "invisible gate" pod mostem, bo ten pomarańcz odbija się w części paneli.
Przykład murali na zaspie pokazuje, że można działać w tym temacie.

Kto podjąłby się tematu?

Proponuję puki co pisać w tym wątku, jako najbardziej adekwatnym. Jak będzie większe zainteresowanie założę nowy dot estetyki miasta.
Zgłaszam się na ochotnika.Jestem tu nowy (dziś się zarejestrowałem, choć
czytam ssc od wielu lat) Mam czas -mogę działać w realu-byle nie w pojedynkę. Przyszły tydzień-ok.Kto jeszcze?

·
Your brain controller
8,518 Posts
Szkoda, że to jak malują ten budynek tym wszystkim dziadkom i kilowcom nie przeszkadza a jak ma powstać coś ciekawego to od razu są protesty.

·
Registered
2,020 Posts
^^ bo im wszystkim, którzy przeżyli życie w komunie, wydaje się, że jak blok nie będzie szary, tylko kolorowy to będzie pięknie. Sam wiesz najlepiej jaka jest i była u nas edukacja i świadomość estetyczna. Ja im się nawet aż tak nie dziwię.

blondyn1 dzięki za odzew. Czekam na jeszcze ;)

·
Registered
12,829 Posts

·
REserved User
2,236 Posts
Elewacja tego bloku faktycznie nieciekawa, w dodatku bardzo długo im to idzie.
Myślicie, że ocieplą cały?
To samo tyczy się bloku tuż obok biurowca Allconu, narazie jest tylko część wyremontowana, ale za to jak! Widzieliście? Moim zdaniem zupełne przeciwieństwo tego pomarańczowego - jest stonowany beż i chyba brąz, z tego co widać z SKMki.
Dlatego nie mam pojęcia kto wybiera te kolory... raz jest świetnie, innym razem tragicznie .

·
Registered
2 Posts
Zgłaszam się na ochotnika.Jestem tu nowy (dziś się zarejestrowałem, choć
czytam ssc od wielu lat) Mam czas -mogę działać w realu-byle nie w pojedynkę. Przyszły tydzień-ok.Kto jeszcze?
blondyn1 dzięki za odzew. Czekam na jeszcze ;)
No to może i ja jeszcze ;) Od dawna uważam, że taka inicjatywa jest potrzebna więc warto w końcu zacząc działac. Byc może się do czegoś przydam :)

·
Registered
2,020 Posts

·
Stolzenberg Danzig
1,483 Posts
Tak jak napisal Fatalista, teren praku jest w niecce i na zywo jak sie przypatrzymy miejscu inwestycji robi to duzo wieksze wrazenie. Ogolnie caly park bedzie zajmowal naprawde duzy kawal terenu, super oby tak dalej:cheers:

·
Registered
5,856 Posts
GPNT ostro się rozbudowuje, w dodatku to rodzaj najbardziej pożądanych inwestycji. Takze oby tak dalej. Jak będę nastepnym razem w srodku to zrobię kilka zdjec

12261 - 12280 of 15701 Posts
Status
Not open for further replies.