SkyscraperCity banner

1 - 20 of 301 Posts

·
Carpe Diem
Joined
·
9,497 Posts
Discussion Starter #1
Meqenese cdo dite e me shume po krijohen rruge te reja per bicikletat ne Tirane, mendoj se eshte ide e mire te kemi nje hapeisre te vecante per bicikletat dhe korsite e dedikuara per ta.

 

·
Banned
Joined
·
2,169 Posts
Pordhet e Erion Veliut me shoke. Tirana e ka humbur kete shanc per te qene nje qytet per bicikleta njehere e pergjithmone. Nqs kane pak tru te fokusohet tek kembesoret se ngelen njerezit duke ec ne rruge si bageti.
 
  • Like
Reactions: Andrea_UK

·
Mŏdĕrātŏre ād vitām
Joined
·
6,762 Posts
Te pergezoj per temen Rene. Gjithsesi, per nje titull me gjitheperfshires e riemertova "Transporti Alternativ | Alternative Urban Mobility" .
 

·
Registered
Joined
·
15,938 Posts
 
  • Like
Reactions: Andrea_UK

·
Registered
Joined
·
15,938 Posts


Bashkia Tiranë - FB
 
  • Like
Reactions: ABWera

·
Registered
Joined
·
15,938 Posts
^^ Cilesia e punimeve qenka akandal.
 

·
Carpe Diem
Joined
·
9,497 Posts
Discussion Starter #11
Kur te mbaroje do dali fantastike. Pjesa qe me pelqeu me shume eshte qe kudo jane mbjell peme te reja
 

·
Registered
Joined
·
316 Posts
kan filluar punimet per korsi te dedikuar bicikletash ne rrugen e Dibres,sapo kishte filluar grryerja e asfaltit ne korsin egzistuese.
 

·
Banned
Joined
·
5,936 Posts
^^Nuk e di per cfare e ke fjalen por korsia e bicikletave ne rrugen e Dibres ka kohe qe eshte ndertuar. Problem eshte asfaltimi, ka muaj qe e kane lene pergjys.
 

·
Registered
Joined
·
316 Posts
na fillimi i rruges nga 9 kateshet me drejtim Selvine eshte grryer pjesa ku ka qene korsia e bicikletave sic u veprua me bulevardin kryesore,besoj se do e shtrojne me ndonje asfalt te kuq dhe do e mbrojne me ato mbrojtset klasike.
 

·
Registered
Joined
·
3,243 Posts
Pordhet e Erion Veliut me shoke. Tirana e ka humbur kete shanc per te qene nje qytet per bicikleta njehere e pergjithmone. Nqs kane pak tru te fokusohet tek kembesoret se ngelen njerezit duke ec ne rruge si bageti.

Foto Ops, per c'do peme qe mbjell do dali ne TV.
 

·
Registered
Joined
·
10,298 Posts
na fillimi i rruges nga 9 kateshet me drejtim Selvine eshte grryer pjesa ku ka qene korsia e bicikletave sic u veprua me bulevardin kryesore,besoj se do e shtrojne me ndonje asfalt te kuq dhe do e mbrojne me ato mbrojtset klasike.
Ne fillim kujtoja se ishte per ndonje kanalizim,tani thone korsi bicikletash,po per cfare mutin e kane gerryer hajde merre vesh... nuk i vinin dot ndarese si te bulevardi loqet,po gerryejne asfaltin,i hedhin prap...asfalt(?)dhe nje boje te kuqe siper dhe ja korsia e re!
 

·
Registered
Joined
·
1,881 Posts
Ne fillim kujtoja se ishte per ndonje kanalizim,tani thone korsi bicikletash,po per cfare mutin e kane gerryer hajde merre vesh... nuk i vinin dot ndarese si te bulevardi loqet,po gerryejne asfaltin,i hedhin prap...asfalt(?)dhe nje boje te kuqe siper dhe ja korsia e re!
E njejta gje tek rruga e Dibres, siper.. Nga QSUT deri tek kthesa per Tufine, asfaltin e ri e kishin gerryer anash, per korsine e biçikletave qe do vendosin se shpejti.
 

·
Registered
Joined
·
316 Posts
E njejta gje tek rruga e Dibres, siper.. Nga QSUT deri tek kthesa per Tufine, asfaltin e ri e kishin gerryer anash, per korsine e biçikletave qe do vendosin se shpejti.
jo aty eshte ndryshe situata sepse ne ate rruge eshte ndertuar trotuar,pak a shum si tek rruga mbrapa muzeut
 
1 - 20 of 301 Posts
Top