SkyscraperCity banner

1 - 20 of 112 Posts

·
Registered
Joined
·
14,520 Posts
Discussion Starter #1
Ataşehir Emekevler | Ataşehir

Status: Pro . Floors: 40 . Height: - . Architect: Broadway Malyan . Developer: Ataşehir Municipality

Links concerning the project: K Yapi

Information:

İstanbul’un konut sektöründe en hızlı gelişen ve yatırımlarında en çok prim kazandıran bölgesi olan ATAŞEHİR’de, K YAPI’nın da ortağı olduğu GREY YAPI ORTAK GİRİŞİMİ bünyesinde bu yıl içerisinde başlanacak olan ATAŞEHİR EMEKEVLER KONUT PROJESİ, DOĞU ATAŞEHİR mevkiinde yer almakta olup, 57.755,73 m² alanda yaklaşık 1400 konutun olduğu en prestijli projelerdendir. Bölgenin yapılaşma anlamında kalitesini kat kat artıracak olan proje, sosyal tesis ve alanları, otoparkları ve kalite anlayışının üst seviyede olduğu konutları ile sakinlerine yepyeni kalite ve standartlar sunmaktadır.
 

·
Registered
Joined
·
248 Posts
hayret, park var kaldirim var, bu proje istanbul icin degildir herhalde derken, soldaki 5 binayi gördüm ve anladimki, kesin istanbul icindir.
 

·
Registered
Joined
·
282 Posts
Ataşehirde o otoyolun kavşaklarının ortasındaki botanik parkından başka bir park yoktu bu park yapılırsa çok iyi olur
 

·
Registered
Joined
·
14,520 Posts
Discussion Starter #17
Proje inşallah değişmemiştir

http://haber.emlakkulisi.com/atasehir-belediye-baskani-battal-ilgezdi-emekevler-projemizin-startini-verecegiz/15698

"Özellikle tüm uzmanların ortak görüşü olan “İstanbul’da beklenen depreme” karşı Ataşehir özelinde yapılması gereken “Yerinde Kentsel Dönüşüm” için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Hak sahibi vatandaşların mağdur olmadan güvenli ve sağlıklı konutlarda oturmasını sağlayacak Emekevler Projemizin startını kısa sürede vereceğiz.
 

·
Registered
Joined
·
14,520 Posts
Discussion Starter #18
ATAŞEHİR'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM HAZIRLIKLARI BAŞLADI
http://dengegayrimenkul.com/22-Denge_Nisan_bulteni.pdf

Ataşehir'de ilk kentsel dönüşüm 57 bin metrekare alan üzerinde Emek Evler projesiyle hayata geçmesi planlanmaktadır. Burada 410 hane bulunmakta olup, dere kenarları ile birlikte bu rakam 637 haneye çıkmaktadır. Aynı yerde yine belediyeye ait 110 bin metrekarelik park alanı bulunmaktadır. Dönüşüm ile ilgili tüm ön hazırlıkların ve anlaşmaların yapıldığını aktaran Battal İlgezdi, İhaleyi Grey Yapı Ortak Girişimin kazandığını ve okullar tatil olunca boşaltma ve yıkım işlemlerinin başlıcağını belirtmiştir. Bununla birlikte belediye olarak oradan 637 daire ve 82 milyon lira nakit para aldıklarını, 637 daireyi burada yaşayan hane sahiplerine vereceklerini, Konutlardan belediyemize kalan bir şey olmayacağını, projede yüzde 60 kat karşılığı inşa edileceğini belirtmiştir. Dönüşüm sonucunda Emek Evler projesi kapsamında 1+0'dan 4+1'e farklı büyüklüklerde yaklaşık 1400 konut yapılması planlanmaktadır. Lüks konut olarak yükselecek sitede açık ve kapalı otoparkların yanı sıra her türlü sosyal donatıya yer verilecektir. Henüz metrekare fiyatları netlik kazanmasa da ilk çıkış rakamının bölge emsali olan 4 bin liranın altında olmayacağı belirtilmektedir. Daha önce İngiliz bir şirketin tek başına 3 milyar dolarlık eğlence merkezi yatırımı yapacağını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 10 milyar dolarlık yabancı yatırımın imar durumlarını netleştirecek 1/5000'lik planları beklediğini, özellikle 650 bin metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük finans merkezi olacak Ataşehir Finans Merkezi'nin dünyanının ilgisini ilçeye çektiğini, imar planlarının çıkması durumunda uluslararası dev firmalardan 10 milyar dolarlık yatırımın ilçeye geleceğini belirtmiştir. Ataşehir'de kentsel dönüşüme konu olan bir diğer yer İmar İskan Blokları olarak gösterilmektedir. Burada da 300 bin metrekarelik arsada toplam 1250 konut bulunmakta olup, konutların 200 tanesi TOKİ'ye, geri kalanı şahıslara ait olduğu belirtilmiştir. Battal İlgezdi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ataşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak İmar İskan Blokları'nın dönüşümü için yaklaşık 1 yıl önce ortak bir protokol yaptıklarını bildirmiştir. Protokol çerçevesinde hak sahiplerine aynı yerde yapılacak 140 metrekare büyüklüğünde daire verilecek ve daireler tıpkı Emek Evler'de olduğu 1'inci kattan itibaren kura ile belirlenmesi planlanmaktadır.
 

·
Registered
Joined
·
7,155 Posts
Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yerinde kentsel dönüşümün gerçekleştirileceği Ataşehir Emekevler sakinleri ile Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde bir araya geldi.

Toplantıya Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri, Proje Danışmanı Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Doç. Dr. Erdal Köktürk ve projeyi gerçekleştirecek Grey Yapı yöneticileri de katıldı.Projeye ilişkin tüm bilgileri Emekevler bölgesinde kurulan irtibat bürosu ve belediyenin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden alınabileceğini vurgulayan Başkan Battal İlgezdi, “Davul-Zurna ile el ele omuz omuza yapacağımız Yerinde Kentsel Dönüşümün ilk ve en güzel örneğine verdiğiniz destek, bana ve çalışma arkadaşlarıma duyduğunuz güven nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Projeye göre, 57 bin metrekare alan üzerinde bulunan Emekevler bölgesinde 410 hane yaşıyor. Dere kenarları ile birlikte bu rakam 637 haneye çıkıyor. Aynı bölgede Ataşehir Belediyesi’ne ait 110 bin metrekarelik park alanı da bulunuyor.

Emekevler yerinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında, 1+1’den 4+1’e farklı büyüklüklerde yaklaşık bin 400 lüks konutun bulunacağı sitede açık ve kapalı otoparkların yanı sıra her türlü sosyal donatıya yer veriliyor.
Emekevler de boşaltma ve yıkım işlemleri önümüzdeki Ramazan Bayramı’nın bitimi ile birlikte başlayacak. 18 ayda tamamlanacak inşaat çalışmalarında yapılacak 637 daireden 410’u Emekevler sakinlerine kura ile teslim edilecek. 114 metrekarelik dairelerin bulunduğu bloklarda zemin ve giriş katlar kura dışında tutulacak. Noter huzurunda dairesini belirleyecek olan hak sahipleri, anahtarlarını aldıktan sonra 20 yıl boyunca 60 ile 200 TL arasında aylık taksitler ödeyecek.

http://yeni.atasehir.bel.tr/AltSayfa.aspx?ID=6300

soldaki iki bina önceki sayfadaki binadan sanırım.
 
1 - 20 of 112 Posts
Top