SkyscraperCity banner

941 - 960 of 1109 Posts

·
Registered
116 Posts
I ne samo Čiovo, cijela nam je obala postala jedna velika nakaza, a sad je problem probijeno brdo. :eek:hno:
Autodestruktivno smo društvo.
Prostor je nepovratno uništen nelegalnom gradnjom.
Na stranici Ministarstva https://ispu.mgipu.hr/ pod arhiv dozvola se na karti mogu vidjeti nelegalni/legalizirani objekti. Nevjerojatno, kao da nema ni jedne kuće s dozvolom.
par primjera...
Čiovo

Split

Podstrana

Uz ispriku jer post ne spada u ovu temu.

·
Moderator
10,066 Posts
Odi u Sevid, na poluotok. I dok gledas, imaj na pameti da tamo nema ni kanalizacije ("ajd' ok" po hrvatskim standardima), ali ni - pitke vode. Imas dnevno brdo improviziranih cisterni koje dovoze vodu. I onda se sjeti da u Okrugu imaju kakve-takve prilazne ceste, tekucu vodu, pa dobrim dijelom i kanalizaciju, A arhitektura - ista :banana:

Unakazili su Ciovo, pogotovo taj Trogir-Okrug Gornji potez, a jos 16xx. (ili ranije) su ga vladari stitili od stambene izgradnje. I onda dodje "imamo hrvackuuuu" i u 20 godina sve ode u tri p.m.
Klasičan primjer devastacije obale u zadnjih 20+ godina od Kvarnera do Dubrovnika - s tim da se razumimo, vidio sam i u Istri ''primjeraka''.

Nažalost, metastaza je najočitija u potezu Trogir - Omiš. Baš me zanima kako će se sva ta ''arhitektura'' vrednovati u budućnosti i koliko će trebati vremena za iskorijeniti ju iz krajolika (optimizam na najjače). Rastužuje činjenica da je taj isti potez do prije šezdesetak godina zaista bio jedan od najpitomijih i najlipših naših obalnih pojaseva.

Da ne idemo u OT, kako most napreduje :cheers:

·
Registered
581 Posts
Klasičan primjer devastacije obale u zadnjih 20+ godina od Kvarnera do Dubrovnika - s tim da se razumimo, vidio sam i u Istri ''primjeraka''.

Nažalost, metastaza je najočitija u potezu Trogir - Omiš. Baš me zanima kako će se sva ta ''arhitektura'' vrednovati u budućnosti i koliko će trebati vremena za iskorijeniti ju iz krajolika (optimizam na najjače). Rastužuje činjenica da je taj isti potez do prije šezdesetak godina zaista bio jedan od najpitomijih i najlipših naših obalnih pojaseva.

Da ne idemo u OT, kako most napreduje :cheers:

1500 eura/kvadrat za najgoru kasabu...:lol:

a ovo je posljedica mrvljenja lokalnih jedinica.

·
In The Air Above You
5,232 Posts
a ovo je posljedica mrvljenja lokalnih jedinica.
Slazem se, svako selo grad/opcina + ukidanje prostornih planova (ondasnjih 128 ili koliko vise opcina) dok svako selo ne donese novi za 20+ godina je dovelo do toga sto danas imamo... sve su to bili interesi :bash:

·
Registered
51 Posts
Jučer je potpisan aneks ugovoru zbog "potreba izvornog ugovaratelja/koncesionara za dodatnim radovima, uslugama ili robom".
Dodatkom ugovora sklapaju se dodatni radovi u iznosu od 7.813.988,08 kn +PDV i RIJEKAPROJEKT i ČULIĆ ELEKTRO CENTAR d.o.o. I
ELEKTROKOVINA -ADRIA d.o.o.

Ima li neko ideju što bi to moglo biti?

·
Registered
116 Posts
Jučer je potpisan aneks ugovoru zbog "potreba izvornog ugovaratelja/koncesionara za dodatnim radovima, uslugama ili robom".
Dodatkom ugovora sklapaju se dodatni radovi u iznosu od 7.813.988,08 kn +PDV i RIJEKAPROJEKT i ČULIĆ ELEKTRO CENTAR d.o.o. I
ELEKTROKOVINA -ADRIA d.o.o.

Ima li neko ideju što bi to moglo biti?
Teško je reći, neupućen u gradilište, gledajući samo troškovnik na www.eojn.hr. Nešto vezano za manje građevinske izmjene kod pristupnih cesta (iskopi, rubnjaci, asfalti...) te nešto vezano za izmjene kod sustava odvodnje i sustava za podizanje mosta.
Građevinske izmjene su sigurno vezane za Izmjenu i dopunu Lokacijske dozvole koja je objavljena na stranici Ministarstva graditeljstva http://www.mgipu.hr/print.aspx?id=20226 u kojoj se navodi: "izmjena se odnosi na izmjenu križanja s državne ceste DC126 na početku trase tako da se osi križaju pod kutem od 90° u tjemenu vertikalne krivine na državnu cestu DC126."

·
Registered
1,555 Posts
Neki dan sam prolazio kroz Trogir te sam primjetio da su dobrim dijelom napravili nogostup od Trogira prema Pantani na staroj trogirskoj cesti. Jedini dio koji još nisu riješili nogostup je od same Pantane pa do nekih 100 metara prije rotora za budući most. Što se tiče mosta, most već sada lijepo figura, pogotovo kada idete cestom prema Borajom. Još uvijek se slabo napreduje i na pristupnim cestama i prema Okrugu i prema trogirskoj obilaznici.

941 - 960 of 1109 Posts