SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 101 Posts

·
Banned
Joined
·
11,316 Posts
LoL I was gonna say what's the state of sports complex in Tirana? I'm sure this would be better.
Tirana ka ngelur me nje bunker te kohes se Enverit qe i sherben shume mire mbledhjeve te deshmitareve te Jehovait,nese do mund te besh edhe dasmen tende aty se asnje eveniment sport s'ndodh e aq me pak te organizohet.
 

·
Registered
Joined
·
7,088 Posts
Tirana e ka pallatin e sportit ne gjendje me te keqe se shumica e qyteteve ne Shqiperi:eek:hno:..Asllani Rusi ne Tirane eshte ne pike te hallit, edhe Kamza e ka me mire pallatin e sportit:nuts:
 

·
Registered
Senàtor ad vitam
Joined
·
6,851 Posts
Per here te fundit ne pallatin e sportit kam qene perpara 10 vitesh, kur merrja pjese ne nje kampionat basketbolli per shkollat 8-vjeçare, e shof se gjendja paska marre te tatepjeten.

Pallati i sportit ka 4 fusha me parket. Perpara 10 vitesh 3 ishin funksionale njera ishte e mbyllur. Nga keto 2 fusha jane me standart olimpik e nje e trete eshte projektuar si fushe stervitore (ajo ne pamjet me ate parketin si grrumbull tallashi).

Fusha 1, ku zhvillohen edhe aktivitetet profesioniste te pakten e ka nje fare mirembajtje, por ajo 2-shi ka boshlleqe ne parket sa luanim basketboll dhe duhet te mbaje ment ku jane boshlleqet per mos te te ngecur topi ne parket :eek:hno: .

Tani shof qe edhe fusha olimpike paska shkuar per lesh, e nuk e vija ne dyshim, po te kesh parasysh se atje zhvillohet çdo aktivitet i mundshem, nga basketbolli per te gjitha moshat, vollejbolli, handbolli, futsalli deri tek kampionati kombetar i peshengritjes!! Duke plasur shtanga 100+ kilogramshe ne parket, si pretendohet mos te krijohen boshlleqe!! :sly:

Dhomat e zhveshjes mbaj ment ishin siç i kishte mobiluar xhaxhi, me 'mindere' te shqyera dhe poça te varur mbi nje tel qe po jepte shpirt, e pa dritare!! Edhe qelite e burgut kam pershtypjen jan me komode!!! :doh:
 

·
Registered
Joined
·
304 Posts
LoL I was gonna say what's the state of sports complex in Tirana? I'm sure this would be better.
Un kam pas luajtur basketboll per ekipin Partizani dikur edhe stervitjet i beja tek "Asllan Rusi". Pallati sporteve eshte nja 3 here me i madh se ky i valbones me nje kapacitet prej gati 15 mij spektatoresh, edhe te rindertosh ate objekt duhen miliona euro. Ne ala s'kemi nje stadium dinjitoz futbolli qe eshte sporti me i ndjekur masivisht ne shqiperi lene mo pallat sportesh e lojrave me dore. Ska me dinamo te viteve 80 qe i shkelnin me kom ekipet europiane ne volejboll, ekipet e lojrave me dore ne shqiperi tani jan amatureske kshu qe infrastruktura do jet e njejte. Un them prioritet per sportin shqiptar eshte rikostruksioni i stadiumeve te superliges edhe ndertimi i stadiumit kombtar.
 

·
Registered
Joined
·
99 Posts
Bravo B.Curri!!! Shum komod si brenda dhe jashte... Ata stolat jane gjysmak apo me duket mua? Gjithsesi funksionin e kryejne...
 
1 - 20 of 101 Posts
Top