Skyscraper City Forum banner

no to ile?

1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
663 Posts
Podejrzewam autor zdjęcia był nieco zasmucony, kiedy po żmudnej pracy przygotowawczej w momencie utrwalania pięknego ujęcia nagle z mroku wyłoniły się te trzy postacie.

Przypomniał mi się "przyłapany" skansena. Ale daję o punkt więcej.
(7/10)

·
Registered
376 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Podejrzewam autor zdjęcia był nieco zasmucony, kiedy po żmudnej pracy przygotowawczej w momencie utrwalania pięknego ujęcia nagle z mroku wyłoniły się te trzy postacie.

Przypomniał mi się "przyłapany" skansena. Ale daję o punkt więcej.
(7/10)
twoje podejrzenia są mocno nietrafione, bo autor zdjęcia kończył zabawę kiedy pojawiły się trzy bpostaci i ma kilka ujęć tego samego przejścia, więc autor mógł sobie wybrać czy chce z czy bez postaci na zdjęciu. i wybrał takie, które wielkiemu znawcy fotografii nie przypadło do gustu. jeśli stawiasz znak równości między "przyłapanym" skansena, który "bohatera" zobaczył dopiero na monitorze, a zdjęciem zamierzonym, to hmmm, chylę czoło.

koncept ok, tytuł bez sensu, rowerzysta wszystko psuje.
to proszę zaproponuj tytuł z sensem. wolę trójkę z rowerzystą niż nic bez niego.

·
Registered
663 Posts
twoje podejrzenia są mocno nietrafione, bo autor zdjęcia kończył zabawę kiedy pojawiły się trzy bpostaci i ma kilka ujęć tego samego przejścia, więc autor mógł sobie wybrać czy chce z czy bez postaci na zdjęciu. i wybrał takie, które wielkiemu znawcy fotografii nie przypadło do gustu. jeśli stawiasz znak równości między "przyłapanym" skansena, który "bohatera" zobaczył dopiero na monitorze, a zdjęciem zamierzonym, to hmmm, chylę czoło.
Sneerr, luzik. Twoje zdjęcie jak dla mnie jest dobrze zrobione jakościowo i ma jakiś pomysł. Tak też sądziłem że zrobiłeś więcej zdjęć tego miejsca a wybrałeś takie gdzie coś się dzieje, i dobrze.

·
Registered
376 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Sneerr, luzik. Twoje zdjęcie jak dla mnie jest dobrze zrobione jakościowo i ma jakiś pomysł. Tak też sądziłem że zrobiłeś więcej zdjęć tego miejsca a wybrałeś takie gdzie coś się dzieje, i dobrze.
spoko, ale twój komentarz wydał się mi nieco sarkastyczny ;)

Nie jestem autorem - tylko widzem. Oceniam a nie tworzę.
Co do rowerzysty to gdybyś poczekał pół sekundy już by go nie było i fotka nabrałaby zupełnie jakości.
no ale jeśli piszesz, że tytuł jest bez sensu (choć takie było moje skojarzenie w momencie robienia zdjęcia), to znaczy, że wiesz jaki tytuł miałby sens. przynajmniej tak powinno być.
co do rowerzysty(ki), bez byłoby idealnie, ale gdybym wiedział, że nadjeżdża, to pewnie bym poczekał. patrząc w wizjer trudno widzieć co się dzieje wokół, szczególnie jak jest ciemno. z kolei powtórka zdjęcia była niemożliwa z powodu ulotnienia się tych dziewczyn.

nawet fajna fotka, tylko czy to zdjęcie jest
na pewno zrobione w nocy? 8/10
na pewno nie było w nocy robione, tylko w samo południe.

·
DDR FAN
3,556 Posts
No ale po co się tłumaczysz?
Miałeś koncept - moim zdaniem dobry. Nacisnęłeś spust i wyszło to co wyszło.
Napisałem Ci moje uwagi, nie po to żeby się teraz handlować czy mam racje czy nie.
Ocena była jest i będzie subiektywną sprawą więc jeśli moim zdaniem rowerzysta wprowadza niepotrzebny zamęt, nie oznacza to wcale, że inni (w tym autor) myślą tak samo.
Co do tytułu to powtórzę jeszcze raz - nie moje zdjęcie, nie moja sprawa. Skoro Tobie się tak skojarzyło to ok. Ja po prostu oceniam ten tytuł na nieudany i tyle.

(Jesli widzisz brzydką babę na ulicy, to po tym jak sobie ją w myslasz ocenisz, wymyślasz dla niej inne rysy twarzy, które mogłyby ja przemienić w miss polski?)

·
Registered
376 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Bo dokładnie tak było.
no to przynajmniej się zgadzamy ;)

ja się z zgadzam z tym co piszesz, ale to zawsze takie gdybanie. choć wciąż ciekawi mnie jak tobie się to zdjęcie kojarzy i trochę szkoda, że ta ciekawość nie zostanie zaspokojona.

(Jesli widzisz brzydką babę na ulicy, to po tym jak sobie ją w myslasz ocenisz, wymyślasz dla niej inne rysy twarzy, które mogłyby ja przemienić w miss polski?)
nie do końca rozumiem o co w tym chodzi, bo jaki jest sens przemieniania brzydkiej baby z ulicy w miss polski? jedyne co się mi kojarzy to tzw. projekcja, ale to chyba nie o to tobie chodzi.

·
Registered
663 Posts
Ale chyba nie ulega wątpliwości że początkowy sens zdjęcia był inny, trzy dziewczyny + rowerzysta znaleźli się tam przypadkowo. Stąd też całe ujęcie nabiera wymiaru przypadkowości, z widocznym wstępnym konceptem pokazania fragmentu oświetlonych arkad/muru.

Ta przypadkowość wniosła też zamęt - nadała zdjęciu tytuł, fonetycznie o nieco złośliwym charakterze.

Gdybyśmy próbowali wyobrazić zdjęcie bez "trzech wiedźm", zobaczylibyśmy mało gustowny asfaltowy chodnik, co z pewnością byłoby słabym punktem.

·
Registered
376 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Ale chyba nie ulega wątpliwości że początkowy sens zdjęcia był inny, trzy dziewczyny + rowerzysta znaleźli się tam przypadkowo. Stąd też całe ujęcie nabiera wymiaru przypadkowości, z widocznym wstępnym konceptem pokazania fragmentu oświetlonych arkad/muru.
tu się zgadzam, choć bardziej odpowiednim słowem byłoby niepozowane, bo kilka innych postaci się przewinęło nim pojawiły się te trzy i to z nimi wyszło najlepiej.

·
Rah'ma'dul
13,760 Posts
Oddałem głos na 7, ale nie powiedziałem dlaczego.
Ostrość jest - to plus i podstawa nocnego ujęcia i za to i za kolorystykę jest ta ocena.
Teraz uwagi:
- rowerzysta - o nim już inni powiedzieli dość
- wiedźmy? Jakie wiedźmy, trzy postacie. Rozumiem że may tu trzy kobiety.
Ja ich nie widzę, wiedzę ciemność. 3 kroki do tyłu i jest ok.
Zadziwiło mnie, że przy 1/25s nie ma widocznego ruchu. Przy okazji widać, że tutaj iso-800 jest użyteczne - ja szumów nie widzę.

A skoro powtórka była niemożliwa, bo to był nieznajome, to czasem warto się przełamać i poprosić "modelki" o zapozowanie. Mało która odmawia :)

edit:
jak na kacik foto, mało kto zagląda w exif. widać jak byk - 6 października, godzina 17, czyli tuż przed zmierzchem.

·
Registered
376 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Sławek;68408317 said:
Rozumiem że may tu trzy kobiety.
Ja ich nie widzę, wiedzę ciemność. 3 kroki do tyłu i jest ok.

A skoro powtórka była niemożliwa, bo to był nieznajome, to czasem warto się przełamać i poprosić "modelki" o zapozowanie. Mało która odmawia :)

edit:
jak na kacik foto, mało kto zagląda w exif. widać jak byk - 6 października, godzina 17, czyli tuż przed zmierzchem.
dzięki za wyczerpującą wypowiedź, choć pierwszego nie rozumiem. czego nie widzisz? 3 kroki w tył to nie do końca, zdjęcie jest wykadrowane i na oryginale widać dość ohydną studzienkę kanalizacyjną.
pozowanie nie zawsze jest możliwe, choćby czasem ze względu na barierę językową drugiej strony. poza tym kiedy zarządziłem powtórkę, "modelki" już zdążyły się rozpłynąć w ciemnościach.
ostatnie zdanie mógłbym skomentować "nie wierz zawsze exif'om". nie wiem dlaczego pokazuje u ciebie 17, skoro u mnie pokazuje 18:03, ale to chyba wg czasu zimowego ;) zdjęcie zostało zrobione dokładnie 57 minut po zachodzie słońca ;)

·
Rah'ma'dul
13,760 Posts
dzięki za wyczerpującą wypowiedź, choć pierwszego nie rozumiem. czego nie widzisz? 3 kroki w tył to nie do końca, zdjęcie jest wykadrowane i na oryginale widać dość ohydną studzienkę kanalizacyjną.

ostatnie zdanie mógłbym skomentować "nie wierz zawsze exif'om". nie wiem dlaczego pokazuje u ciebie 17, skoro u mnie pokazuje 18:03, ale to chyba wg czasu zimowego ;) zdjęcie zostało zrobione dokładnie 57 minut po zachodzie słońca ;)
Masz dobrze skalibrowany monitor? Ja nie widzę żadnej studzienki!
A o exif, aż sobie pozwolę wkleić zrzut ekranu. Zazwyczaj exif mówi prawdę.
Mniejsza oto, ale godzina sama w sobie jest ciekawostką przyrodniczą :D

1 - 20 of 27 Posts