SkyscraperCity banner
1 - 20 of 48 Posts

·
Registered
2 Posts
Discussion Starter · #1 ·
We wrześniu mam zamiar polecieć z plecakiem do Tunezji. Oczywiście jak przed każdym wyjazdem postanowiłem poszukać czegoś o tym kraju na SSC... a tu klops! Żadnego sensownego wątku na naszej części forum. Więc co by nie przedłużać wrzucam kilka zdjęć które znalazłem na stronie Hellotunisia.tn

Kto był niech opowiada, co zobaczyć MUSZE!

·
BACZNY PACZACZ
1,269 Posts
Ja byłem;) Chciałem nawet wątek założyć, ale na chęciach się skończyło... Na pewno warta zwiedzenia jest stolica czyli Tunis oraz pobliska Kartagina i miasteczko malarzy - Sidi Bou Said. Osobiście przebywałem między Sousse i Monastir. Turystycznie zdecydowanie atrakcyjniejszy jest Monastir. Sam nie byłem, ale podobno ciekawa wycieczka jest na pustynię i do skalnego(?) miasteczka gdzie kręcili Star Wars. Jak chcesz mogę trochę zdjęć wygrzebać i wrzucić.

·
Let's go digging
7,968 Posts
Maxam dobrze pisze; Tunis jest na pewno ciekawy, niesamowity kontrast pomiędzy gęstą tradycyjną medyną a eleganckimi francuskimi kamienicznymi kwartałami śródmieścia; to warto zobaczyć. Sibi Bou Said to ślicznie perfekcyjny produkt turystyczny, taki tamtejszy Kazimierz, ale malowniczy rzeczywiście. Z porównania Suzy i Monastyru - ta pierwsza jest bardzo klimatyczna, organiczna, oczywiście w obrębie murów, bo poza nimi są wielkie turystyczne dzielnice. Monastyr za to ma monumentalne gmachy mauzoleów.

Co do pustyni - polecam zdecydowanie tę wycieczkę, nawet bez odwiedzania scenografi można poznać że to Tatooine ;)
Jeśli byś miał możliwość - zdecydowanie warto powędrować po Atlasie i oazach w górskich dolinach, no i rzecz jasna słone jeziora. A z innych rzeczy - święte miasto Keruan (chociaż tam musiałem czym prędzej zmykać z zaułku, bo dostałem propozycję odkupienia mojego aparatu :D) i afrykańskie koloseum w El-Dżemie.

Też miałem kiedyś zamiar założyć wątek, ale na chceniu się skończyło; wiec czekam na twój po powrocie...

·
BACZNY PACZACZ
1,269 Posts
No to wrzucę trochę zdjęć z Tunezji:) Ponieważ byłem tam już jakiś czasu temu to nie pamiętam wszystkiego co i gdzie było robione. Dlatego też komentarze będą raczej zdawkowe.

1. Zaczynamy od stolycy - Tunisu. Ponieważ Tunezja to była kolonia francuska to w wielu miejscach widać nawiązania do Francji. Tutaj np. mamy ichniejszy Łuk Triumfalny (zasłonięty przez palmę:nuts:).

2. Odwracamy się i w oddali widzimy wieżę zegarową.

3.

4. Tędy wchodziliśmy na medinę.

5.

·
BACZNY PACZACZ
1,269 Posts
6. Z tego co pamiętam to jest jedyny katolicki kościół w całej Tunezji.

7.

8.

9. Podchodzimy bliżej pod samą wieżę zegarową.

10.

·
BACZNY PACZACZ
1,269 Posts
11. Kolejne francuskie nawiązanie - "Pola Elizejskie" Tunisu.

12. Teraz kilka zdjęć z najsłynniejszego muzem w Tunisie - Muzeum Bardo. Jest tu naprawdę bardzo bogata kolekcja znalezisk z wykopalisk całej Tunezji, a największą część zajmują mozaiki znalezione w Kartaginie (o ile dobrze pamiętam). Mam chyba z milion zdjęć z tego muzeum, ale nie będę Was męczył i wkleje tylko kilka.

13.

14.

15.

·
Registered
2,048 Posts
Ja właśnie wróciłem z Tunezji ,postaram się wrzucić trochę fotek jak się ogarnę.Byłem w Hammamecie i zaliczyłem 2 dniową wycieczkę objazdową na Saharę razem ok.1200km.Mam fotki z Kairouanu,oaz górskich, Matmaty, Sahary, miasteczka z "Gwiezdnych Wojen",jazdy jeepami po trasie rajdu Paryż-Dakar,wielbłądów itd.Na wszelkie pytania z chęcią odpowiem:)

·
Registered
7,675 Posts

·
Banned
15,354 Posts
1 - 20 of 48 Posts