SkyscraperCity Forum banner

Tunezja! Perła Maghrebu

8295 Views 47 Replies 10 Participants Last post by  1lazio
We wrześniu mam zamiar polecieć z plecakiem do Tunezji. Oczywiście jak przed każdym wyjazdem postanowiłem poszukać czegoś o tym kraju na SSC... a tu klops! Żadnego sensownego wątku na naszej części forum. Więc co by nie przedłużać wrzucam kilka zdjęć które znalazłem na stronie Hellotunisia.tn

Kto był niech opowiada, co zobaczyć MUSZE!

1 - 1 of 1 Posts
Maxam dobrze pisze; Tunis jest na pewno ciekawy, niesamowity kontrast pomiędzy gęstą tradycyjną medyną a eleganckimi francuskimi kamienicznymi kwartałami śródmieścia; to warto zobaczyć. Sibi Bou Said to ślicznie perfekcyjny produkt turystyczny, taki tamtejszy Kazimierz, ale malowniczy rzeczywiście. Z porównania Suzy i Monastyru - ta pierwsza jest bardzo klimatyczna, organiczna, oczywiście w obrębie murów, bo poza nimi są wielkie turystyczne dzielnice. Monastyr za to ma monumentalne gmachy mauzoleów.

Co do pustyni - polecam zdecydowanie tę wycieczkę, nawet bez odwiedzania scenografi można poznać że to Tatooine ;)
Jeśli byś miał możliwość - zdecydowanie warto powędrować po Atlasie i oazach w górskich dolinach, no i rzecz jasna słone jeziora. A z innych rzeczy - święte miasto Keruan (chociaż tam musiałem czym prędzej zmykać z zaułku, bo dostałem propozycję odkupienia mojego aparatu :D) i afrykańskie koloseum w El-Dżemie.

Też miałem kiedyś zamiar założyć wątek, ale na chceniu się skończyło; wiec czekam na twój po powrocie...
1 - 1 of 1 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top