SkyscraperCity Forum banner
1 - 5 of 5 Posts

· BACZNY PACZACZ
Joined
·
2,439 Posts
Ja byłem;) Chciałem nawet wątek założyć, ale na chęciach się skończyło... Na pewno warta zwiedzenia jest stolica czyli Tunis oraz pobliska Kartagina i miasteczko malarzy - Sidi Bou Said. Osobiście przebywałem między Sousse i Monastir. Turystycznie zdecydowanie atrakcyjniejszy jest Monastir. Sam nie byłem, ale podobno ciekawa wycieczka jest na pustynię i do skalnego(?) miasteczka gdzie kręcili Star Wars. Jak chcesz mogę trochę zdjęć wygrzebać i wrzucić.
 

· BACZNY PACZACZ
Joined
·
2,439 Posts
No to wrzucę trochę zdjęć z Tunezji:) Ponieważ byłem tam już jakiś czasu temu to nie pamiętam wszystkiego co i gdzie było robione. Dlatego też komentarze będą raczej zdawkowe.

1. Zaczynamy od stolycy - Tunisu. Ponieważ Tunezja to była kolonia francuska to w wielu miejscach widać nawiązania do Francji. Tutaj np. mamy ichniejszy Łuk Triumfalny (zasłonięty przez palmę:nuts:).


2. Odwracamy się i w oddali widzimy wieżę zegarową.


3.


4. Tędy wchodziliśmy na medinę.


5.
 

· BACZNY PACZACZ
Joined
·
2,439 Posts
11. Kolejne francuskie nawiązanie - "Pola Elizejskie" Tunisu.


12. Teraz kilka zdjęć z najsłynniejszego muzem w Tunisie - Muzeum Bardo. Jest tu naprawdę bardzo bogata kolekcja znalezisk z wykopalisk całej Tunezji, a największą część zajmują mozaiki znalezione w Kartaginie (o ile dobrze pamiętam). Mam chyba z milion zdjęć z tego muzeum, ale nie będę Was męczył i wkleje tylko kilka.


13.


14.


15.
 
1 - 5 of 5 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top