SkyscraperCity banner
1 - 20 of 91 Posts

·
Registered
553 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Mislim da ima smisla otvoriti posebnu temu sto se ovog projekta tice. Ako moderacija ne misli tako onda se izvinjavam.

Počela izgradnja zgrade Regionalnog centra UIO BiH u Tuzli

Uprava za indirektno oporezivanje započela je danas izgradnju zgrade Regionalnog centra u Tuzli, a završetak svih radova, tehničkog prijema i opremanja zgrade očekuje se do kraja juna 2013. godine.

Ukupna vrijednost investicije iznosi 6 miliona KM, a izvođač radova koji je odabran na javnom tenderu je kompanija Strabag Sarajevo.

Sredstva za izgradnju Regionalnog centra Tuzla, kao i za izgradnju Regionalnog centra Mostar, bila su osigurana u budžetu UIO na poziciji za kapitalna ulaganja još 2008. i 2009. godine, ali nisu bila iskorištena sve do 2011. godine. Dolaskom na čelo Uprave za indirektno oporezivanje direktor UIO Miro Džakula pokrenuo je inicijativu za izgradnju objekata u Tuzli i Mostru, gdje je zgrada već zavšena i u toku je njeno opremanje. Pored ova dva pomenuta regionalna centra, na prijedlog UIO Savjet ministara BiH je na sjednici održanoj 12.06.2012. godine usvojio Odluku o odobravanju projekata višegodišnjih kapitalnih ulaganja UIO.

Kako navode iz Uprave, ova Odluka podrazumijeva da će u toku 2012. godine biti kupljeno zemljište za zgradu sjedišta UIO i regionalnog centra u Banja Luci, a u toku 2013. godine izgradnja objekta. Također u toku 2013. godine planirana je kupovina zemljišta za zgradu Regionalnog centra UIO u Sarajevu, čija izgradnja je planirana do kraja 2014. godine. Na ovaj način će do kraja 2014. godine biti riješen problem smještaja kapaciteta Uprave za indirektno oporezivanje u sjedištu i sva četiri regionalna centra.

Podsjećamo, današnji smještajni kapaciteti UIO nalaze se u objektima koji su Upravi dani na korištenje od strane entitetskih vlada ili u iznajmljenim poslovnim prostorima za službenike i iznajmljenim skladišnim prostorima, za čiji najam UIO godišnje iz budžeta plati 1 milion KM. Ovih troškova u budžetu UIO neće biti kada se izgradi sjedište i sva četiri regionalna centra Uprave za indirektno oporezivanje.

·
Registered
553 Posts
Discussion Starter · #2 ·
...vec je krenulo punoom parom:

Položen kamen temeljac za izgradnju zgrade Regionalnog centra UIO BiH

U tuzlanskom naselju Miladije danas je započela izgradnja zgrade Regionalnog centra Uprava za indirektno oporezivanje Tuzla. Završetak svih radova, tehničkog prijema i opremanja zgrade očekuje se do kraja juna 2013. godine. Ukupna vrijednost investicije iznosi 6 miliona KM, a izvođač radova je „Strabag“ d.o.o. Sarajevo.

- Poznata je činjenica da UIO BiH od 2008.godine izdvaja značajna sredstva za zakup poslovnih prostora. Na godišnjoj razini radi se o iznosu od milion maraka. Naša poslovna strategija i filozofija, koja je podržana i od Vijeća ministara BiH, je da imamo vlastite objekte, da ih gradimo i da u tim objektima ostvarujemo ono što je u našoj misiji. Našu Upravu i Tuzlu ćemo oplemeniti sa jednim kvalitetnim i modernim objektom, rekao je Miro Džakula, direktor Uprave za indirektno oporezivanje BiH.

Kamen temeljac za novu zgradu su položili Safet Husanović, pomoćnik načelnika za razvoj, poduzetništvo i društvene djelatnosti u Opštini Tuzla, Edin Zekić, direktor „Strabag“ d.o.o. Sarajevo i Miro Džakula, direktor UIO BiH.

Sredstva za izgradnju Regionalnog centra Tuzla, kao i za izgradnju Regionalnog centra Mostar, bila su osigurana u budžetu UIO na poziciji za kapitalna ulaganja još 2008. i 2009. godine, ali nisu bila iskorištena sve do 2011. godine. Dolaskom na čelo Uprave za indirektno oporezivanje direktor UIO Miro Džakula pokrenuo je inicijativu za izgradnju objekata u Tuzli i Mostru, gdje je zgrada već zavšena i u toku je njeno opremanje. Pored ova dva pomenuta regionalna centra, na prijedlog UIO Savjet ministara BiH je na sjednici održanoj 12.06.2012. godine usvojio Odluku o odobravanju projekata višegodišnjih kapitalnih ulaganja UIO. Ova Odluka podrazumijeva da će u toku 2012. godine biti kupljeno zemljište za zgradu sjedišta UIO i regionalnog centra u Banja Luci, a u toku 2013. godine izgradnja objekta. Također u toku 2013. godine planirana je kupovina zemljišta za zgradu Regionalnog centra UIO u Sarajevu, čija izgradnja je planirana do kraja 2014. godine. Na ovaj način će do kraja 2014. godine biti riješen problem smještaja kapaciteta Uprave za indirektno oporezivanje u sjedištu i sva četiri regionalna centra.

Podsjećamo, današnji smještajni kapaciteti UIO nalaze se u objektima koji su Upravi dani na korištenje od strane entitetskih vlada ili u iznajmljenim poslovnim prostorima za službenike i iznajmljenim skladišnim prostorima, za čiji najam UIO godišnje iz budžeta plati 1 milion KM. Ovih troškova u budžetu UIO neće biti kada se izgradi sjedište i sva četiri regionalna centra Uprave za indirektno oporezivanje.

(Tuzlarije.net)

·
◢ ◤
7,005 Posts
Itekako ovaj projekat zasluzuje svoju temu, jer je veoma interesantan i mislim da ce biti zanimljivo pratiti njegovu izgradnju.

·
Registered
6,700 Posts
+1

·
senior member
18,133 Posts
Odlična gradnja - da neko ucrta na google maps ...?

:)

·
Registered
1,008 Posts
Bravo za thread :eek:kay:

ovo bi trebao biti položaj objekta, ako griješim neka me neko ispravi

edit: mene link svaki put odvede na neku drugu lokaciju, ako i vas znajte da je prava lokacija odmah pored ove magistrale sa 2x2 trake, pored ove duge tanke zgrade.

·
Registered
1,008 Posts
jučer se vozim kroz Miladiej i kontam baš će dobro sjesti ova zgrada i malo otvoriti taj dio grada koji slovi za manje razvijen od ostalih u tz, kad bi bilo više takvih objekata ali eto pomalo, mic po mic
Tamo prije svega treba više stambenih objekata, danas izgleda kao kakva industrijska zona. I također rušenje onog rugla od kućerina oko magistrale.

·
Registered
715 Posts
Tamo prije svega treba više stambenih objekata, danas izgleda kao kakva industrijska zona. I također rušenje onog rugla od kućerina oko magistrale.
I one pruge bih ja sklonio (vide se na satelitskom snimku). Ali doći će vrijeme i za to, dok se riješi istočni dio grada. :D

·
Registered
808 Posts
Taj dio ce tek zivnut kada Bingo izgradi veliki trzni centar. Ali neka ide mic po mic :)
Da malo Bingo oteže sa izgradnjom Mall-a :) mislim da je zbog investicija na šićkom gdje prave džinovski logistički centar sa filijalom a deru sad i po RS-u aktivno sa širenjem,jel tako Ampicilin? :)
Po meni su ulazi u Tz vrlo bitni, treba ih ušminkati maksimalno radi turista, stranih investitora i svega.

Koliko ljepše i modernije ulaz sad izgleda sa ušminkanom TE, 2 OMV pumpe i Renault i toyotom, taj prizor nakon autobuske stanice šićki prema gradu mi je drama, milsim da ću pokušat napraviti panoramski snimak.

·
Registered
4,280 Posts
Koliko ljepše i modernije ulaz sad izgleda sa ušminkanom TE, 2 OMV pumpe i Renault i toyotom, taj prizor nakon autobuske stanice šićki prema gradu mi je drama, milsim da ću pokušat napraviti panoramski snimak.
Eh sad zamisli kada budu jos 2x2 trake, tad cemo imati ono sto zasluzujemo, a i mislim da ce se donji dio grada poceti zasluzeno razvijati zbog pojacane infrastrukture.

I podhitno bi trebalo renovirati cijelu juznu od BKC do Guminga, i dio do Siporeksa.

·
Banned
14,944 Posts
Da malo Bingo oteže sa izgradnjom Mall-a :) mislim da je zbog investicija na šićkom gdje prave džinovski logistički centar sa filijalom a deru sad i po RS-u aktivno sa širenjem,jel tako Ampicilin? :)
Po meni su ulazi u Tz vrlo bitni, treba ih ušminkati maksimalno radi turista, stranih investitora i svega.

Mozeli neko uslikati taj Bingo objekat?

·
Registered
1,008 Posts
Pa dobro sad, mi rastegli po OT-u :D. Ima li kakvih slika sa gradilišta, nisam dugo prolazio tamo, radi li se šta?

·
Unregistered User
6,630 Posts

aham, ipak mislim da cemo jos malo cekati na bingo mall na mjestu kvinare, logisticki centar je jos malo pa zavrsen, ostaje izgradnja jos jednog dijela administracijske zgrade i serverskih postrojenja

mislim da je sve ovo iznad ceste bingovo link

·
Registered
1,339 Posts
jučer prolazio...za sada samo neko bušenje i punjenje bušotina betonom...
:lol: nasmijah se pravo :D
busenjem i ispunjavanjem busotina armiranim betonom kod temeljnih jama postizu se dvije stvari:
1. osiguravanje same temeljne jame od obrusavanja okolnog tla i objekata, i 2. takodjer ovi betonski šipovi mogu se koristit i kao novisi temelji za objekat [ako su dovoljnog precnika i dubine, sto ovisi o vrsti tla i samoj spratnosti objekta - statike]

1 - 20 of 91 Posts