SkyscraperCity banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Lilium Bosniacum
40,327 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Evo slika Tuzle o kojima sam vam govorio :)

busom smo prvo otišli do Lukavca, te onda se vratili do Tuzle...
Tuzla me je zaista iznenadila, jer sam zadnji put bio prije nekih 6-7 godina... Centar grada, panonsko jezero itd... Uživajte :eek:kay:

Ulaz u Tuzlu

Ulaz u grad (ne znam nazive sad, neka me Arwen ili cupo isprave, mislim da se ovaj dio zove Irac)

Mejdan

Volim Tuzlu :)

Dalje prema gradu

Nova turistička signalizacija o kojoj je cupo govorio

Fishek i InterAuto i Mercator (u pozadini) :D

Centar

Solni Trg

Centar

Trg Žrtava Genocida u Srebrenici

Panonsko Jezero

Talking Llama :lol:

Još jezera

Spomenik žrtvama kraj Jezera

Kuća Mira

Još jedan spomenik

Odavanje počasti žrtvama na Kapiji

Pravoslavna crkva

Centar

Solni Trg

Manifestacija pred Kapijom

Solni Trg noću

That`s all folks! ;)

·
Banned
1,117 Posts
Thanks Mirza! Lijepe slike Tuzla iz Mirzinog ugla izgleda super :) a i tvoju malenkost smo napokon vidjeli:D

Solni Trg mi izgleda extra, pogotovo onaj objekat napravljen od drveta i stakla.

Vidim i uslikao si isti objekat kao i Arwen sto je postavio nedavno...mislim da je deseta slika po redu...

·
Banned
1,117 Posts
Bare hyggelig :)

Ja nisam nikad bio u Tuzli :( Bila je u planu prije 2 god. kada sam bio na toj eto reci BiH-around-trip ali se zadrzali previse u Mostaru/Blagaj/Pocitelj i eto ti... To cu ja sa malom ako Bog da na godinu odraditi...jedno 10 dana prohodati po BiH...

·
Registered
2,803 Posts
Svaka cast drug. Drago mi je da ti se svidjelo. Nemamo te sta ispravljati sve nazive si dobro napisao.

Bili smo blizu takodje sam bio prisutan na polaganju cvijeca na Aleji mladosti i navece na Kapiji. Slika imam dosta i sve su sa tuznom tematikom evo samo dvije...

Pokojna Dijana i ja smo skolski...a odmah pored nje pokojni Savo poznavo sam ga te rahmetli Asko, Rusko, Samir, pokojna Vanja itd...sve carsijska raja...nek im vjecna slava i rahmet...

Bas si me prijatno iznenadio sa poznavanjem Tuzle i ko te uputi do Jale zivota ti :D...tu se dobra raja skuplja..i kakvo je "tuzlansko" ? :D

·
Lilium Bosniacum
40,327 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Svaka cast drug. Drago mi je da ti se svidjelo. Nemamo te sta ispravljati sve nazive si dobro napisao.

Bili smo blizu takodje sam bio prisutan na polaganju cvijeca na Aleji mladosti i navece na Kapiji. Slika imam dosta i sve su sa tuznom tematikom evo samo dvije...

Pokojna Dijana i ja smo skolski...a odmah pored nje pokojni Savo poznavo sam ga te rahmetli Asko, Rusko, Samir, pokojna Vanja itd...sve carsijska raja...nek im vjecna slava i rahmet...

Bas si me prijatno iznenadio sa poznavanjem Tuzle i ko te uputi do Jale zivota ti :D...tu se dobra raja skuplja..i kakvo je "tuzlansko" ? :D
Hvala :eek:kay:
Dan je zaista bio, čudan, pomiješane emocije.. S jedne strane mi je nenormalno bilo drago što sam u Tuzli i što mi se sâm grad dopao, a s druge komemoracija... Gledali smo i video u Kući Mira o stradanju na Kapiji i neka im je vječna slava i rahmet.. :(

A što se tiče Tuzle, ujna mi je inače iz Tuzle, pa sam kad sam manji bio, bio na relaciji Sanski Most-Tuzla :) a i dosta sam od vas na forumu pokupio, tako da sam se ono show off pred rajom kad sam bio tamo :D

Na Jalu nas je uputio lokalac kojeg smo upoznali u Tuzli, mi Krajišnici se vrlo brzo socijaliziramo s domaćim stanivništvom :lol: i bilo je fkt extra, baš je gotivna lokacija a i raja je skroz solidna :eek:kay:

mogu ti reći da mi je tuzlansko prisjelo samo tako prije povratka u Sarajevo :D mogao bih ga rangirati odmah iza Premingera, i prije Heinekena i Sarajevskog :cheers: :D

·
Is It Just Me ,Or...
793 Posts
Solni Trg je ekstra, a sta je to tacno? je li u samom centru?
I svidjaju mi se one kucice i slamnati suncobrani
Soni trg je mjesto u samom centru, jako blizu kapije i stare vijecnice.
Naime tu ima i soni bunar (ne vidi na slikama) koji je jedan od najstarijih..
Fontanu su radili neki umjetnici iz Italije cini mi se... a kuca (drvo - staklo ) je izlozbeno - muzejski prostor.

·
Is It Just Me ,Or...
793 Posts
@Mirza : kazem ja da je Tuzlansko dobro, a ti mi nisi htio vjerovati ...
Inace ja na Jalu nisma isao dugo, zadnji put kad sam bio proveo sam se toliko dobro (nalio se, izgubio sve sto sam imao, pa sam se onda i sam izgubio) , prednost Jale je extra lokacija...ono sto bi se reklo u po grada...

Nego vidim sve slike nesto lijepe, daj nemoj reci da nisi nista ruzno slikao, i da nema nista sto bi zamjerio Tuzli?
P:S: sto niste isli na vidikovac onaj na Banji...

·
Banned
1,117 Posts
Soni trg je mjesto u samom centru, jako blizu kapije i stare vijecnice.
Naime tu ima i soni bunar (ne vidi na slikama) koji je jedan od najstarijih..
Fontanu su radili neki umjetnici iz Italije cini mi se... a kuca (drvo - staklo ) je izlozbeno - muzejski prostor.
Hvala na objasnjenju Arwene... Tuzla je extra grad!! Ima sta i ponuditi posjetiocima... Go Tuzla

·
Lilium Bosniacum
40,327 Posts
Discussion Starter · #12 ·
@ Arw`: Tuzlansko je beton majkemi :) šta ja znam, poslije Premingera teško da se odlučiš da probaš šta novo hehe.. ali Tuzlansko može proć :eek:kay:

pa slikao sam ustvari sve ono što sam vidio, to što vidite na slikama, tu sam bio, a za mene je fkt sve bilo lijepo :dunno: grad mi je stvarno prisjeo :eek:kay:

a ne znam što nismo bili na vidikovcu lol :D

·
tu sam
1,424 Posts
Tuzla je uvijek imala najljepše i ogromne parkove u samom centru grada, a sada vidim da se i druge stvari, sem parkova poboljšavaju

što je najvažnije, Tuzla ima urbani duh čime se i neki veći gradovi ne mogu pohvaliti

·
Lilium Bosniacum
40,327 Posts
Discussion Starter · #15 ·
lol, нектар mi je prije bio bolji, sad kako ga uzeše britanci mi i nije nešto, ili je to sve možda u mojoj glavi :D doduše još uvijek mi je u TOP5 :D

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Centar izlgeda odlicno dok prilaz gradu (onih par prvih slika) treba urediti. I ona pravoslavna crkva izgleda odlicno!

·
Is It Just Me ,Or...
793 Posts
Stvar je u tome da je petlja u nadleznosti FBIH... tj njihovog ministarstva saobracaja, i vec je kao zavrsen projekat da se to uredi, no cekat ce se vjerovatno jos dugo... isto kao sto i (juzna saobracajnica) magistrala u gradu je sva pohabana jer je ovi iz FBIH samo pokrpe s vremena na vrijeme ( i to pravo (NE)kvalitetno )

Meni je trenutno puno veci problem izlaz/ulaz na istoku grada... (prema kalesiji, bijeljini, itd) , nekada je bio plan da se ta juzna saobracajnica produzi kroz slavinovice cak, ali eto.... mislim da od toga nikada nece biti nista...

Stvar je u tome sto ja mislim da ce se grad razvijati bas u tom pravcu... dakle u buducnosti ce to biti puno veci problem nego sto je sad ulaz sa zapada.

1 - 20 of 24 Posts