Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 124 Posts

·
Registered
4,201 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nakon sto sam napravio teme ekonomija i mega projekti otvaram i temu tvorničikih kompleski. mislim da bi moglo za ovu temu biti interesa. u njoj mozemo stavljat slike i tekstove redom od velikih tvorničkih kompleksa pa do industrijskih zona gradova. u nastanku ili napuštenih.

za početak krenimo sa najvecim pojedinacnim zagađivacem u EU

Bełchatów Power Station

large 5,053 MW lignite-fired power station

total installed capacity may reach 5,474 MW as of 2015

largest thermal power station in Europe, and fourth largest fossil fuel power stations in the world

It produces 27-28 TWh of electricity per year, or 20% of the total power generation in Poland

The station's exhaust is expelled through two 300 m tall chimneys, among Poland's tallest free-standing structures

In April 2014, the European Commission has ranked Bełchatów Power Station the most climate-damaging power plant in the European Union, with CO2 emissions of roughly 37,2 million tonnes in 2013

Slovenia confirmed emissions of 36 million tonnes in its last report to the UNFCCC

·
Registered
4,201 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Hazelwood Power Station

in the Latrobe Valley, Victoria, Australia is a brown-coal-fuelled base-load power station built between 1964 and 1971

The station was listed as the least carbon efficient power station in world.

The power station is of 1,600 megawatt capacity, and supplies up to 25% of Victoria's base load electricity and more than 5% of Australia's total energy demand

Latrobe Valley power industry workers die 15 years younger than the national average

·
Registered
4,201 Posts
Discussion Starter · #4 ·
i elektrana koja me i ponukala da otvorim ovu temu :D

elektrana u megalopoliju. nalazi se u središnjem dijelu peloponnesa. opskrbljuje strujom južni dio grčke te otoke. radi na ugljen koji se vadi nedaleko od tvornice te su njegove zalihe pri kraju sto ce uskoro utjecat na zatvaranje elektrane te otpuštanje oko 1000 ljudi sto radi u elektrani. ne trebam ni previše spominjat kako je eletrana ogroman zagađivača u svojoj okolici

točnije elektrana u megalopoliju je 11 po redu proizvođac SO2 u europi, 47 900 tona godišnje

·
Registered
4,201 Posts
Discussion Starter · #6 ·
da ne bude samo da sam u grckoj vidio elektranu u megalopoliju, također mi nije mogla promaknuti industrijska zona u ateni jer smo prosli ravno kroz nju dok sam isao prema peloponezu :D

Thriasio Field se nalazi označeno zeleno bojom na karti, udaljen oko 15 km od atene

tako je tamo glavni zagađivac rafinerija Aspropyrgos

kada smo busom prolazili pokraj rafinerije ja nisam mogao vjerovati da to toliko i tako dugo može smrdit

The refinery has a nominal annual refining capacity of 7.5 million tons (135,000 barrels per day (21,500 m3/d)).

The Aspropyrgos refinery owns a large private harbour, has modern oil tanker and rail terminals, an extensive crude oil distribution pipeline network from Pachi – Megara, and a distribution pipeline for finished and semi-finished products from and to the Elefsina refinery. It is also connected, through a fuel pipeline, to the Eleftherios Venizelos Athens International Airport, having the main responsibility for fuel supply.

·
con los terroristas
14,496 Posts

·
Registered
13,016 Posts
Odakle ovo čudo u Tuzli dobiva ugljen?
Google to the rescue:

Proizvodna postrojenja Termoelektrane «Tuzla» su projektovana za rad sa ugljevima ugljenog bazena Kreka – Banovići, najvećeg u Bosni i Hercegovini, koji raspolaže značajnim geološkim rezervama lignita i mrkog uglja, koje omogućavaju pouzdano i dugoročno snabdijevanje Termoelektrane ugljem potrebnog kvaliteta.
GMaps, lijepo se vide kopovi: http://goo.gl/maps/zwFjP

http://www.elektroprivreda.ba/stranica/te-tuzla

·
Registered
13,016 Posts
Sellafield, postrojenje za reprocesuiranje nuklearnog goriva, UK

http://en.wikipedia.org/wiki/Sellafield

Odmah kraj njega se nalazi i Windscale, prvi nuklearni reaktor u VB koji je korišten za izradu prve britanske atomske bombe, te Calder Hall, kompleks starih nuklearnih elektrana koje se zbrinjavaju.

Procjena troška zbrinjavanja cijelog čuda u ovom trenutku je 70 milijardi funti, i raste. Tko će platiti? Britanski porezni obveznici.

Područje je tijekom rada bilo poprište brojnih nuklearnih incidenata i nesreća, najpoznatija je vatra u zrakom hlađenom reaktoru Windscale 1957. (INES 5 od 7)

U pogonu se nalazi i poznati bazen B30, smatra se najradioaktivnijim mjestom na zemlji. Osoba ne smije stajati kraj bazena duže od 2 minute.

·
Registered
4,465 Posts
Meni je podatak o godini osnivanja Saint-Gobain kompanije (1665.god. / Paris) bio gotovo nevjerovatan kada sam saznao za ovaj podatak. Čovječe tvrtka je osnovana u 17. stoljeću i danas posluje. Wow :master:

·
Registered
13,016 Posts

·
Registered
4,201 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Plant Scherer

The United States alone has about one-quarter of the world's top 200 dirtiest power plants. Topping the list is the Scherer power plant in Juliette, Georgia: 27 million tons of carbon for 27 million MWh of electricity.

It was the only power plant in the United States that was listed in the world's top 25 Carbon Dioxide producers

Plant Scherer is the fifth largest electric generating plant in the United States

1 - 20 of 124 Posts