SkyscraperCity Forum banner

[Tychy] Aquapark

86867 Views 177 Replies 55 Participants Last post by  Camara90
Zakładam nowy temat o budowie tyskiego aquaparku bo myślę, że to jest duża inwestycja warta odrebnego tematu.

Artykuł z Gazety Wyborczej
Wiadomo, jak będzie wyglądał tyski park wodny. W poniedziałek rozstrzygnięto konkurs na jego koncepcję architektoniczno-funkcjonalną.
Jury najbardziej spodobała się propozycja pracowni Helmut Schick Schick&Partner Polska z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajął Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci z Warszawy, a trzecie ETC Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia. Miasto zdecydowało się na konkurs, ponieważ chciało poznać różne propozycje, a nie zdawać się na ofertę "z katalogu".

Atrakcjami parku wodnego mają być m.in. zespół zjeżdżalni o różnej długości, strefa basenów rekreacyjnych ze sztucznymi falami, skały, wodospady, sztuczna fala, gejzery, leżanki wodno-powietrzne, sauny, wysepki, mostki oraz zewnętrzny basen rekreacyjny. Ten ostatni ma być czynny przez cały rok.
W parku ma być też miejsce na centrum SPA oraz fitness.

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, przekonuje, że inwestycja nie narazi finansów miasta na straty. - Nasz aquapark nie będzie przynosił strat, a mieszkańcy będą mieli miejsce spędzania wolnego czasu, jakiego jeszcze tu nie mieli - mówi.

Wartą niemal 80 mln zł budową ma się zająć Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA. - Park będzie tani w utrzymaniu, ponieważ do jego ogrzewania wykorzystamy biogaz, który wytwarzamy w naszej oczyszczalni. Tak samo będzie z prądem - zapowiada Zbigniew Gieleciak, prezes firmy. Dodaje, że większość wydatków ma pochodzić z obligacji lub kredytu.

Aquapark ma powstać przy ul. Sikorskiego na Paprocanach. Budowa ma się rozpocząć wiosną, a całość powinna być gotowa do końca 2015 roku.


WizualizacjeLink
http://katowice.gazeta.pl/katowice/...park_za_80_mln_zl__Ladny___WIZUALIZACJE_.html
See less See more
3
1 - 20 of 178 Posts
W końcu mieszkańcy miasta przestaną narzekać, że w Tychach brak odkrytego basenu.
fajnie się prezentuje, czekam z niecierpliwością, bo obecnie najbliżej mi do Dąbrowy Górniczej jeśli chodzi o przyzwoity Aquapark (Nemo)
Z jednej strony koszmarne budynki bankrutującego Kombudu (tutaj na wizualizacji biale, w rzeczywistosci sprano-zielone) z drugiej blokowisko Murapolu i miedzy tym udalo sie wsadzic taka zgrabna inwestycje. Bedzie pieknie :) Dluga droga do realizacji. Nie zapominajmy na drodze do sukcesu beda staly procedury, uwarunkowania, czynniki niezalezne itd itp Nikle szanse, ze to w ogole powstanie :)
See less See more
Jestem ciekaw czy tyski aquapark powstanie prędzej niż w Katowicach i w Chorzowie. 6 parków wodnych w aglomeracji to na pewno za dużo.
Glod na tego typu miejsce w samych Tychach jest ogromny... Juz od lat zmagamy sie z tym problemem - Basen jaki mamy, kazdy widzi. Osrodek Paprocany dobry jest na wycieczki wokol jeziora, zaglowke i tyle..
Zero alternatywy na wodny odpoczynek dla potencjalnych 130 tysiecy mieszkancow samego miasta.
Ma ktoś może dostęp i możliwość wrzucenia na forum innych prac biorących udział w konkursie?
Glod na tego typu miejsce w samych Tychach jest ogromny... Juz od lat zmagamy sie z tym problemem - Basen jaki mamy, kazdy widzi. Osrodek Paprocany dobry jest na wycieczki wokol jeziora, zaglowke i tyle..
Zero alternatywy na wodny odpoczynek dla potencjalnych 130 tysiecy mieszkancow samego miasta.
Właśnie dlatego zamiast takego aquaparku wybudować z 2, 3 normalne baseny.
See less See more
6 parków wodnych w aglomeracji to na pewno za dużo.
dokładnie. ten tyski AP jest sygnałem, że w Kato czy Chorzowie nie ma potrzeby budowania takiego obiektu(oczywiście przy wbiciu łopaty)
a propos

http://www.tychy.pl/News/exeConcrete/?mid=2&id=10817
troche opoznione
moze sie faktycznie cos powoli rusza ;)

Poza tym cos za duzo tych deadline'ow. Stadion, Aquapark :nuts: jak jeszcze dojdzie DK1 to nie wiem, czy nie braknie wstazek do przecinania i wody swieconej do chrzczenia, bo o brak 'chrzcilelow' sie ie boje :lol::nuts:
See less See more
architektonicznie fajny projekt, ale niestety nie uznaję aquaparków bez normalnego basenu do pływania...
architektonicznie fajny projekt, ale niestety nie uznaję aquaparków bez normalnego basenu do pływania...
Z tego schematu wynika, ze jednak basen sportowy będzie
See less See more
Śmieszne to. Pewnie będzie jak z tym stadionem, który ma być, a go nie ma. Na to też pewnie oszczędności po dwóch latach zaczną szukać jak otworzą oczy i zobaczą że mają za mało pieniążków, to żeby zaoszczędzić to z okolicznych placów zabaw poznikają zjeżdżalnie, a basem powstanie przy detonacji niewypałów z czasów II wojny światowej znalezionych podczas rewitalizacji starych osiedli.
Plan budowy to lej po bombie i metalowe zjeżdżalnie z okolicznych placów zabaw - koszt jak najbardziej tani.
See less See more
Kolego b4lagan trochę przesadzasz, jesteś typowym polakiem który na wszystko narzeka i wszystko widzi w czarnych kolorach i mówi, że się nie da. Dziuba przed wyborami obiecał, że powstanie m.in. nowy stadion i aquapark i teraz się z tych obietnic wywiązuje i nie wiem po co ten twój bezsensowny wpis. Stadion ma powstać do 2014 r. a aquapark do 2015.

Nowe informacje na temat aquaparku:
Konkurs na "Opracowanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej Parku Wodnego w Tychach" wygrała firma Helmut Schick&Partner Polska z Rudy Śląskiej. Realizację tej inwestycji powierzono Regionalnemu Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A, a zwycięska praca stanowi wstęp do kolejnych działań.
Jak się okazało, tyski projekt od razu zrobił wrażenie na architektach, a portal www.archirama.pl porównał go z Centrum Sportów Wodnych w Londynie, zaprojektowanym specjalnie na Igrzyska Olimpijskie 2012.
Oferta usług
Przewagą tyskiego Parku Wodnego nad lokalną konkurencją będzie kompleksowa oferta usług. Atrakcji na pewno nie zabraknie. W strefie basenowej będziemy mogli wykąpać się w podświetlonych basenach rekreacyjnych, przezwyciężyć strach na moście linowym rozpiętym nad basenem ze sztuczną falą, skorzystać z kąpieli słonecznych na tarasie, zrelaksować w widowiskowych jacuzzi, czy też wypocząć w niespotykanych kąpielach solankowych. Do kolejnych atrakcji zaliczyć można rwącą rzekę z laguną, liczne wodospady, gejzery, leżanki masujące i wiele innych. W obiekcie z pewnością znajdzie basen rozgrzewkowy (również do aquaerobiku), basen sportowy z sześcioma torami, baseny zewnętrzne z hydromasażami, biczami wodnymi itp. Nie lada gratką będzie ciekawie wyposażona strefa welness i saunarium, a dla amatorów rekreacji ruchowej - strefa fitness. Dla dzieci i młodzieży najciekawsza będzie zapewne strefa, w której zlokalizowane będą zjeżdżalnie.
See less See more
Stadion nie będzie tak "eksploatowany" jak tego typu obiekt, który może być obłożony non-stop.
Trzymam kciuki za inwestycję. Oby to szybko powstało i co najważniejsze bez poprawek.
Jestem ciekaw czy tyski aquapark powstanie prędzej niż w Katowicach i w Chorzowie. 6 parków wodnych w aglomeracji to na pewno za dużo.
Są na to pewne szanse....
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12305920,Prezydent_Katowic_zdecydowal__Aquaparku_nie_bedzie.html
Tychy budują aquapark. Będzie kosztował 75 mln zł
Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki, zjeżdżalnie - tak ma wyglądać tyski aquapark. W środę podpisano umowę na wykonanie projektu.
Projekt przygotuje biuro Helmut Schick Schick & Partner Polska z Rudy Śląskiej. Jak dokładnie będzie wyglądał basen, dowiemy się za 530 dni. Jednak już za dwa miesiące poznamy pierwsze szczegóły. Wiadomo już, że jednym z pomysłów będzie takie zaprojektowanie aquaparku, by mieszkańcy regionu mogli przyjeżdżać tu na jednodniowe wakacje.

Wśród atrakcji mają być m.in. zjeżdżalnie, strefa basenów rekreacyjnych ze sztucznymi falami, skały oraz wodospady, sztuczna fala, gejzery oraz leżanki wodno-powietrzne. Sama powierzchnia luster wody to blisko 1,5 tys. m kw..
Budowa ma kosztować 75 mln zł. Aquapark powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie się tu można kąpać w 2016 roku.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/...Bedzie_kosztowal_75_mln_zl.html#ixzz24NOkN9EE
See less See more
1 - 20 of 178 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top