SkyscraperCity banner
1 - 20 of 200 Posts

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Juce sam imao prilike da "prospartam" Užicem i iskoristio sam dobrih 3-4 sata za upoznavanje celokupnog Grada.Svi znamo na kakvoj se konfiguraciji terena nalazi i da je ogranicen daljim rastom.
Zahvaljujuci mom kolegi i drugaru sa fakulteta(Aleksandar Djevic,koji inace ima prelepu kolekciju fotografija na Flickr-u,)koji mi je pozajmio aparat,napravio sam neke fotke.

Coa hvala!

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #3 ·

Neke od specificnosti sto su mi zapale za oko:
1.Disproporcija u odnosu broja stanovnika i visine solitera
2.Uzice nema nijedan bulevar
3.Uzice nema Pesacku zonu
4.Glavna ulica u Uzicu u vecernjim terminima postaje pesacka zona
5.Grad je podeljen na 2 dela
6.Nema direktne vozne linije Uzice - Kragujevac
7.Dok sam se setao ulicama Uzica u nekim trenucima sam imao osecaj da se nalazim u nekom Skandinavskom gradu
8.Setajuci Uzicem imate osecaj kao da ste u jednom velikom zatvoru i jedva cekate da pobegnete iz njega
9.Uzice je preskupo,mislio sam da je Kragujevac najskuplji,prevario sam se
10.Cene u kaficima su smesne u odnosu na Kragujevac
11.Uzicanke su prelepe,a starije Uzicanke su posebna prica
12.Nit veceg grada,nit manje gradnje

Sve u svemu,veoma specifican Grad.

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Cekam drugar da mi posalje preko emaila.Za sada mi je poslao samo ovo.Napravio sam sigurno jos 30-tak slika,a slikao sam dosta i staro Uzice koje je veoma interesantno.

·
Vozd
4,661 Posts
^^ Nemojte tako. Uzice ima svoj stil. Za razliku od vecine gradova u Srbiji, Uzice je za njih Amerika!
Grad se polako sredjuje. Nema mnogo novogradnje zato sto jednostavno nema mesta.

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #8 ·
^^ Nemojte tako. Uzice ima svoj stil. Za razliku od vecine gradova u Srbiji, Uzice je za njih Amerika!
Grad se polako sredjuje. Nema mnogo novogradnje zato sto jednostavno nema mesta.
U odredjenim delovima grada itekako ima mesta za kvalitetnu novogradnju,ali nema nista od toga,nema nikakvih naznaka.

Slazem se da Uzice ima svoj stil,ali ga treba podneti.Ipak mi je najlepse kada prolazim putem koji vodi iz Kragujevca ka Zlatiboru ili Budvi i sa strane ga posmatram.

·
Kragujevac
8,187 Posts
Hvala na reportazi. Oduvek mi je bilo krivo koliko potencijala ima grad, ali sa jedne strane nema mogucnosti, a sa druge ni para da se sredi... :(

·
zloderator
2,893 Posts
ulice su baš strme.. slažem se da je grad specifičan

razumem za ovaj "zatvorski" osećaj.. jednom sam prošao kroz taj grad i baš je dosta sakriven od sunca što od okolnih brda i planina što od samh solitera

kako izgleda uveče? nadam se da je bar delimično osvetljen.. sve mi se čini da baš opasno deluje pošto mi je i preko dana grad strašan :)

i zanima me još da li u gradu postoji nekakav park ili rekreativni deo sa terenima?

·
Banned
4,388 Posts
Ima Parkic u cenru odmah, ima veliki trgo koji je danu dosta quiet, imas reku na kojoj obali ima novo lepo setaliste gde moze da se odmori, imas "plazu" gde je fino odmarati se, inace imas odma u blizini dosta mogucnosti da izadjes na setnju ili da ides na kadinjacu ili na jezero itd...,tj. u prirodu... imaju teniski tereni, imaju tereni za fudbal i ima dosta livada na kojima moze da se igra fudbal (imaju i golovi), ima teren za beach volley sa peskom, ima sportska hala itd...

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Sto se tice parkova ima samo jedan koji je minijaturne velicine.Trg je prostran,a i tu je "nedefinisani" Trg Sveti Sava,koji mi je mnogo cudnog oblika.
Setaliste i nije bas neko.
A sportske sadrzaje nisam ni primetio.
Ipak Mare je vise upucen.

@Podgoricanin

Ne znam da li smo se razumeli.
Cene namirnica su strasno skupe u Uzicu,a ja sam mislio da je Kragujevac najgori.
Sto se tice cene po kaficima,onda je situacija obratna,gde su cene dosta vise u Kragujevcu.
Necu da uporedjujem sa PG i BD,ali za "srpske" uslove su dosta visoke.

·
Banned
4,388 Posts
Sportski imas basket po celom gradu na primer, za tenis i fudbal sam vec rekao. Meni grad nije toliko uzak i klaustrofobican ali mozda sam ja i naviko na njega.. :)

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Iz daljine izgleda odlicno, ali sta mu vredi kad je infrastruktura
ocajna i skoro svaka fasada treba obnovu. Meni je UE i
dalje jedno o ljepsih mjesta, mozda zbog svog polozaja,
a i ima neki svoj sarm.

Pa ne izlgeda mi nista losije nego, recimo, Zemun.

Evo jedne lepe slike sa Flickr-a...

·
Registered
125,507 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Evo nove sveobuhvatnije reportaze iz Uzica.Reportazu sam podelio u 4 dela:
1)Stare gradjevine
2)Commie gradjevine
3)Moderne,nove gradjevine
4)mesavina starih i commie gradjevina i razno

1 - 20 of 200 Posts