SkyscraperCity banner

281 - 294 of 294 Posts

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #281
Te na dole w klatce po lewej to zwykłe wróble?

1021.

1022.

1023.

1024.

1025.

Przed 18-stą mieliśmy wylot do Jakarty liniami Air Asia Indonesia. Odprawa przez automat (wcześniej odprawiliśmy się on-line na telefonie i trzeba było tylko zeskanować kod aby wydrukowały się karty).
Trzeba również niestety zapłacić podatek wylotowy krajowy równy 35k IDR. Płaci się na wejściu do strefy odlotów.

Podczas startu pięknie było widać dymiący wulkan Merapi, niestety siedzieliśmy po złej stronie samolotu i nie mam zdjęcia :(

Następny i ostatni odcinek - Jakarta.

CDN...

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #282
Jakarta

Po przylocie na stołeczne lotnisko, udaliśmy się prosto na postój taksówek i po ostrym targowaniu pojechaliśmy do hostelu. Alternatywą jest autobus, ale przy trzech osobach jest minimalnie tańszy, a komfort i czas przejazdu dużo gorszy. Do tego zatrzymywał się dojść daleko, a ulice indonezyjskich miast nie zachęcają do dłuższych spacerów (szczególnie z ciężkim bagażem).

Następnego dnia udaliśmy się piechotą na Merdeka Square. Szkoda, że nie mam zdjeć z drogi w przeciwnym kierunku. Tutaj przynajmniej jest chodnik i całkiem schludnie.

1026.

1027.

1028.

1029.

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #283
Przypominam, że to jest centrum miasta. Choć tak patrząc na chaotyczną zabudowę, to tylko teoretyczne centrum - wieżowce są rozrzucone wszędzie jak gnój po polu.

1030.

1031.

1032.

1033.

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #288
Centralny punkt placu zajmuje Monumen Nasional - pomnik symbolizujący niepodległość Indonezji. Na jego szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę masta. Planowaliśmy tam wjechać.

info:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Monument_(Indonesia)

1046.

1047.

1048.

1049.

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #290
Kolejki do Monumen Nasional były gigantyczne - obsługa twierdziła, że na 2 godz. czekania, a my tyle czasu nie mieliśmy. Niestety był weekend, a wtedy do stolicy ściągają wycieczki (głównie szkolne).
Bilety wstępu do muzeum w podziemiach (wymagane, aby wejść tam, gdzie jest kolejka) i na wieże sprzedawane są osobno. Cena pierwszego to 5 000 IDR, a za windę na szczyt płaci się chyba 10 000 IDR.

1054.

1055.

1056.

1057.

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #291
Pomnik Kartini (nie pytajcie mnie dlaczego po japońsku, bo sam jestem ciekaw)

1058.

1059.

Czas brać tuk-tuka do hostelu, bo lot powrotny coraz blizej.

1060

1061.

To już niestety był koniec podróży. Samolot zabrał nas do Dubaju, a tam po nocy spędzonej na leżankach polecieliśmy do Warszawy, skąd PolskiBus dowiózł nas do domu. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szarej rzeczywistości (i szaro-deszczowej jesiennej pogody).

KONIEC

·
Registered
7,673 Posts
Czy są jakieś widoczne ślady po Suharto i jego rządach? Mieliście możliwość rozmowy z tzw. zwykłymi ludźmi na jego temat?

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #293
Czy są jakieś widoczne ślady po Suharto i jego rządach? Mieliście możliwość rozmowy z tzw. zwykłymi ludźmi na jego temat?
Zazwyczaj nie rozmawiam o polityce z miejscowymi, chyba, że sami zaczną ten temat ;) Ale nie ma za dużo śladów po nim typu pomniki, raczej z postaci historycznych uwielbiany jest Sukarno. Nawet kierowca taksówki na lotnisko nam o nim dużo opowiadał (bo lotnisko jest jego imienia). Po Suharto były chyba tylko wzmianki w muzeum w Monumen Nasional.

·
'less is more'
5,591 Posts
Discussion Starter #294
Wątek przywrócony do życia! Fotki przeniesione na imgura, oby nic już się z nimi nie stało. Jak gdzieś zapomniałem podmienić, to zgłaszać. Mogą się zdarzyć jakieś błędy, bo linki podmieniała za mnie apka napisana w pięć minut, do tego imgur często potrafi wygenerować linki w złej kolejności, więc też zgłaszajcie.

281 - 294 of 294 Posts