SkyscraperCity banner

21 - 40 of 294 Posts

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #21 (Edited)
104.

105. Metrem do starej dzielnicy Bur Dubai. Tylko ten rejon tętni życiem, gdzie indziej wszyscy ludzie pochowani w klimatyzowanych Mallach

106.

107. Pod chmurką klimatyzacja jednak też jest dostępna

108. Nad rzeką jest trochę tzw. atrakcji turystycznych związanych z historią miasta, np. łodzie do poławiania pereł. Zanim odkryto ropę, było to główne źródło utrzymania.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #22
Co za dziwne misto:

garstka wieżowców [no dobrze, bardzo wysokich] rozrzucona na pustyni, na której rozrzucono jakieś łany małych domków. A przez to wszystko biegnie megaautostrada :nuts:

To jakiś sen szalonego...kogoś :nuts:

Taki mix USA, Azji i niekorzystnych warunków do osiedlania :lol:
Tam normą są wieżowce stojące na pustyni. Wysoka zabudowa w większości koncentruje się przy głównej autostradzie - Sheikh Zayed Road. Miasto to generalnie gigantyczna wieś-ulicówka. Będzie to widać na kolejnych zdjęciach, ale to już jutro.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #24 (Edited)
109. Taka ciekawosta z hotelu. Generalnie wszędzie są kierunkowskazy na Al Kiblee, nawet podczas lotu samolotem.

110. Tym razem nie szczędziliśmy grosza i kupiliśmy bilet klasy Gold, który daje dostęp do przedniej szyby składów metra. Nie ma tutaj maszynisty, podobnie jak na niektórych liniach w Kuala Lumpur i Singapurze, ale za to widoki są dużo lepsze, bo metro jest w większości naziemne.

111.

112.

113.

114.

·
Jestę Solo tej ziemi !
7,764 Posts
Generalnie wszędzie są kierunkowskazy na Al Kiblee
Czyli ?

Nie ma tutaj maszynysty, podobnie jak na niektórych liniach w Kuala Lumpur i Singapurze, ale za to widoki są dużo lepsze, bo metro jest w większości naziemne.
I Kopenhadze :)

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #26 (Edited)
^^

Kierunek modlitwy (czyli Mekki, a dokładnie Kaaby w Mekce). Na Burj Khalifa jak zapuścili o odpowiedniej godzinie nawoływanie z głośników, to taka strzałka się przydała. Część osób rozstawiła dywaniki i modliła się do zachodzącego słońca.
http://en.wikipedia.org/wiki/Qibla

I Kopenhadze :)
Jak również nowa linia w Milanie i wiele innych. Liniami w Singapurze i KL miałem okazje jechać podczas właśnie tej podróży i oglądanie tunelu szybko się nudzi ;)

-----------------------------------------

115.

116.

117.

118.

119.

120.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #28 (Edited)
127. Widać cel - Mall of Emirates i największa atrakcja tego mola, czyli kryty stok narciarski.

128.

129. Już w "molu".

130.

131. Kiczowata uliczka z drogimi sklepami, stylizowana na włoskie miasteczko

132. Tutaj za to Szwajcaria pełnom gembom:

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #29 (Edited)
133.

134.

135.

136. Sama galeria kiepska, więc po szybkim jedzeniu w foodcourcie (mają lepsze bary niż w Dubai Mall, choć mniej), czas udać się do Dubai Marina. Oczywiście Gold class - kupiliśmy całodzienny :bowtie:.

137. To już Marina - skupisko wieżowców kilkadziesiąt kilometrów od centrum.

138. Widok z klimatyzowanej kładki na Sheikh Zayed Road

·
Jestę Solo tej ziemi !
7,764 Posts
13 pasów...

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #32
Czekam na coś ciekawego, daleko do Singapuru? ;)
Jeszcze jedna wrzuta jutro i jade z Singapurem. Musze tylko jeszcze troche przebrać, bo obecnie zostało 450 zdjęć z nieco ponad dwóch dni pobytu.

Mam nadzieję, że nie boisz się robić zdjęć dziewczyn :p
W krajach muzułmańskich jednak trochę strach ;) Do tego z ludności lokalnej ciężko jakieś ładne dziewczyny wypatrzyć, szczególnie w Dubaju gdzie miejscowe kobiety ubierają się bardzo... konserwatywnie ;)

·
Banned
15,355 Posts
121.
124. Przerwane budowy - częsty widok.
Co, ropa wysycha? ;)

Zawsze mnie to miasto przerażało.
Czy tam jest w ogóle coś do robienia oprócz uciekania przed żarem?
Wiadomo Burj Kalifa - fajnie, potem już... chyba tylko przejażdżka metrem ;)
Bo chodzenie po kiczowatych galeriach handlowych to trochę nudne.
Czy w starej części miasta jest to życie takie 'prawdziwe' - jak, dajmy na to,
w Maroku? Czy też takie sztuczne i napompowane jak całe nowe miasto?

·
Jestę Solo tej ziemi !
7,764 Posts
del

·
Jestę Solo tej ziemi !
7,764 Posts
del

·
GUKPPiW
7,858 Posts
Świetny wątek, już ostrze sobie zęby na dalszy ciąg.

Takie może głupkowate pytanie. Sądząc np po hotelu (brudne okna i standard iście gomułkowski na zdjęciu z drogowskazem do Mekki) jest to kraj szalonych kontrastów. Chyba jeszcze przynajmniej jedną nogą w czasach pasania wielbłądów:nuts: Czy mają tam oczyszczalnie ścieków czy ładują wszystko jak leci do rzeki (w starym Dubaju) i do morza?
Nie mam na myśli jakiejś szczególnej ekologii tylko zwykły zdrowy rozsądek aby nie "kalać":lol: własnego gniazda. Po paru wizytach w Egipcie i Tunezji mam wrażenie że nawet w strefach hotelowych dominuje to drugie:eek:hno:
Ciekaw jestem sytuacji w uberbogatych szejkanatach nad Zatoką Perską.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #37 (Edited)
Czy tam jest w ogóle coś do robienia oprócz uciekania przed żarem?
Byliśmy poza sezonem, kiedy hotele są tańsze. W okresie zimowym, temperatury są tam dużo przyjemniejsze - dwadzieścia parę stopni. Można wtedy spokojnie wylegiwać się na zatłoczonej plaży ;)

Czy w starej części miasta jest to życie takie 'prawdziwe' - jak, dajmy na to,
w Maroku? Czy też takie sztuczne i napompowane jak całe nowe miasto?
Hmmm... w starym mieście, ale nie tym zabytkowym, tylko dzielnice z niską zabudową, istnieje takie życie jak w normalnych miastach. Mają tam sklepy na parterach, co przyciąga ludzi, ale głównie w nocy, kiedy jest chłodniej. Na oko (prawie) wszyscy to przyjezdni, głównie z Indii, których zatrudnia się tam do najgorszej roboty (budowy, sprzątanie ulic czy kibli). W usługach np. dobre sklepy, pracują już głównie imigranci z dalekiego wschodu.

Sądząc np po hotelu (brudne okna i standard iście gomułkowski na zdjęciu z drogowskazem do Mekki) jest to kraj szalonych kontrastów.
Zapomniałem o fotce pokoju :D Sam oceń standard, dla mnie było spoko, choć w łóżku znalazłem jednego szkodnika podobnego do pluskwy (na szczęście nic mnie nie pogryzło):

Był to akurat jeden z tańszych hoteli, co nie znaczy że tani.

Czy mają tam oczyszczalnie ścieków czy ładują wszystko jak leci do rzeki (w starym Dubaju) i do morza?
Mają oczyszczalnie, ale chyba nie mają kanalizacji, bo wszystko dowożą szambowozami:
Słynny korek gównowozów:

Nie mam na myśli jakiejś szczególnej ekologii tylko zwykły zdrowy rozsądek aby nie "kalać":lol: własnego gniazda. Po paru wizytach w Egipcie i Tunezji mam wrażenie że nawet w strefach hotelowych dominuje to drugie:eek:hno:
Ciekaw jestem sytuacji w uberbogatych szejkanatach nad Zatoką Perską.
Ludzie są raczej przyzwyczajeni do wywalania śmieci przez okno samochodów, ale miasto bardzo dba o czystość. Wszędzie pełno Hindusów/Pakistańczyków sprzątających co popadnie. Myli nawet, czyste moim zdaniem, znaki drogowe.

·
GUKPPiW
7,858 Posts
Zapomniałem o fotce pokoju :D Sam oceń standard, dla mnie było spoko, choć w łóżku znalazłem jednego szkodnika podobnego do pluskwy (na szczęście nic mnie nie pogryzło):

Był to akurat jeden z tańszych hoteli, co nie znaczy że tani.
To trochę potwierdza moją bezczelną opinię o jednej nodze w "jurcie" pastuchów jednogarbów. Część prywatna niczego sobie, część wspólna niczyja:lol:

Mają oczyszczalnie, ale chyba nie mają kanalizacji, bo wszystko dowożą szambowozami:
Słynny korek gównowozów:
O żesz ... :nuts: To kanaliza zrobiona nawet z szczerego złota w dłuższym terminie wyszłaby chyba taniej. Nic to, najważniejsze że się chłopaki starają.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #39 (Edited)
139. Zaległa fotka z Mall of Emirates ze skąpo ubraną lokalną dziewczyną. Nie dziwię się, że luksusowe torebki się tam tak dobrze sprzedają, bo to jedyny element ubioru jakim mogą się wyróżniać.

140. Kontynuując, stacja metra i łącznik:

141. Dubai Marina

142.

143.

144.

·
'less is more'
5,613 Posts
Discussion Starter #40 (Edited)
145.

146.

147.

148. Idąc w stronę Zatoki Perskiej:

149. Ostatnia ulica przy plaży. Trzeba jeszcze tylko pokonać luksusowe hotele albo parkingi. Druga opcja jest łatwiejsza (brak ochrony), ale przez zabójcze słońce nadal ciężkia.

150. Mają nawet deptak!

21 - 40 of 294 Posts