SkyscraperCity banner

1 - 4 of 4 Posts
Joined
·
11 Posts

SEKRETARZ GENERALNY NATO JENS STOLTENBERG ZAPRZECZA, ŻE NIBY ROSJA POZOSTAWIŁA SWOICH ŻOŁNIERZY NA BIAŁORUSI PO ĆWICZENIACH “ZAPAD-2017”. “NIE MAMY INFORMACJI, KTÓRE BY TO SUGEROWAŁY. JESTEŚMY WCIĄŻ W TRAKCIE OCENY ZAPAD-2017, ALE JAKO DOTĄD NIE MAMY TAKICH WSKAZÓWEK”- POWIEDZIAŁ JENS STOLTENBERG PODCZAS KOLEJNEJ RADY NATO-ROSJA 10/26/2017 W BRUKSELI.

Pozostałości Polski na Białorusi:
Zasław
Historia Zasława
Miasto w środkowej Białorusi, na Wyżynie Białoruskiej, nad rzeką Świsłocz, w obwodzie mińskim.
Pozostałości Polski na Litwie i Łotwie
Turgiele (Turgeliai), wieś na Wileńszczyźnie, około 35 km od Wilna, około 20 km od Solecznik, usytuowana w bardzo polskim regionie kraju, a równocześnie przy granicy z Białorusią, gdzie opodal też mieszkają głównie Polacy.

NIE MA ŹADNYCH POZOSTAŁOŚCI POLSKI NA BIAŁORUSI, LITWIE I ŁOTWIE, JEST TAM TYLKO BIAŁORUSKA, LITEWSKA I ŁOTEWSKA KULTURA I HISTORIA.

WSZYSTKO, CO NA TERENIE JAPONII WYWODZI SIĘ Z KULTURY CHIŃSKIEJ DYNASTII TANG, JEST CZĘŚCIĄ JAPOŃSKIEJ KULTURY, A NIE CHIŃSKIEJ.
POLSKA TO TYLKO JEDNA PROWINCJA RZECZYPOSPOLITEJ I ABSOLUTNIE NIE MA DO CZYNIENIA DO TEGO, CO SIĘ DZIAŁO NA TERENIE WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO I INFLANTÓW.
NATOMIAST WSZYSTKIE DOROBKI KULTURALNE, WYWIEZIONE KIEDYKOLWIEK DO POLSKI Z WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO I INFLANTÓW, NAWET DOBROWOLNIE I W RAMACH USTAWODAWSTWA, WSZYSTKO, CO JEST WYPRODUKOWANO I STWORZONO PRZEZ OSÓB, WYWODZĄCYCH SIĘ Z WKL I INFLANTÓW, KTÓRE TO OSOBY POSIADAJĄ NASZE HAPLOGRUPY I AUTOSOMALNE DNA, WŁĄCZNIE Z ŹYJĄCYMI W POLSCE POTOMKAMI TYCH OSÓB, TAKŹE JEST CZĘŚCIĄ I WŁASNOŚCIĄ WYŁĄCZNIE BIAŁORUSI, LITWY I ŁOTWY, A NIE POLSKI.
TWIERDZENIE INNEGO JEST POLSKIM SZOWINIZMEM I KŁAMSTWEM.
POLSKA PRÓBUJE PRZYZWŁASZCZAĆ HISTORIĘ BIAŁORUSI, LITWY I ŁOTWY, PRZYPISUJĄC SOBIE POSTACI HISTORYCZNYCH, MAJĄCYCH BIAŁORUSKIE, LITWSKIE I ŁOTEWSKIE DNA.


“WYBITNEMU SYNOWI BIAŁORUSI WDZIĘCZNI RODACY” BRZMI NAPIS NA TRANSPARENCIE PODCZAS OTWARCIA BIAŁORUSKIEGO POMNIKA KOŚCIUSZKI W SZWAJCARSKIEJ SOLURZE 10/21/2017. PROSZĘ ZWORICIC UWAGĘ NA OZDOBĘ BIAŁORUSKIEGO KAPŁANA W KSZTAŁCIE OŚMIOKĄTNEJ GWIAZDY. TO WYWODZĄCY SIĘ Z CHIŃSKIEJ PRAOJCZYZNY SYMBOL UGROFINÓW HAPLOGRUPY N1C, ZAPOŻYCZONY PRZEZ BIAŁORUSINÓW OD BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW HAPLOGRUPY N1C, KTÓRZY WYWIODLI SIĘ OD UGROFINÓW. NA PONIŻSZYM ZDJĘCIU MAMY NEFRYTOWĄ OŚMIOKĄTNĄ GWIAZDĘ Z KULTURY LINGJIATAN PROWINCJI ANHUI W BASENIE YANGTZE (5500 LA TEMU), KTÓRA SYMBOLIZUJE ZDANIEM BADACZA LI XINWEI GWIAZDĘ POLARNĄ TEGO OKRESU ALFA DRACONIS.
GWIAZDA POLARNA JEST CENTRUM NIEBA ZDANIEM UGROFINÓW. KULTURA LINGJIATAN UTRZYMYWAŁA HANDLOWE, RZEMIEŚLNE I RELIGIJNE RELACJE Z KULTURĄ HONGSHAN, DO KTÓREJ KRĘGU KULTUROWEGO NALEŹELI PRZODKOWIE UGROFINÓW/ BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW HAPLOGRUPY N1C. KULTURA LINGJIATAN ZAPOŹYCZYLA OD KULTURY HONGSHAN SZTUKĘ OBRÓBKI NEFRYTU POPRZEZ KULTURĘ PRZODKÓW UGROFINÓW/ BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW XUESHAN I/XIAOHEYAN , A KULTURA XUESHAN I/XIAOHEYAN ZAPOŹYCZYLA OD LINGJIATAN POJĘCIE SWIĘTEJ OŚMIOKĄTNEJ GWIAZDY. BIAŁORUSINI DZIĘKI BIAŁORUSKIM CZUKCZOM TEŹ MOGĄ LUBOWAĆ SIĘ WE WŁASNEJ KULTURZE TYM STAROŹYTNYM BRYLANTEM SYMBOLIKI, ODZWIERCIEDLENIEM INNEGO NIEBA Z INNEJ KULTURY, INNEJ EPOKI, Z INNEGO ŚWIATA. GWIAZDA PAMIĘCI…

NEFRYTOWA OŚMIOKĄTNA GWIAZDA Z KULTURY LINGJIATAN PROWINCJI ANHUI W BASENIE YANGTZE (5500 LA TEMU), SYMBOL UGROFINÓW/ BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW.

___________________________________________________________


BIAŁORUŚ PRZEPROWADZIŁA 10/26/2017 UDANE TESTY OFENSYWNYCH WIELOPROWADNICOWYCH WYRZUTNI RAKIETOWYCH POLONEZ O ZASIĘGU 300 KM. TERAZ BIAŁORUŚ POTRAFI SPALIĆ WARSZAWĘ ZE SWEGO TERYTORIUM BEZ POMOCY ROSJI!!! KOMENTARZ POLSKIEDO INTERNAUTY NA STRONIE DEFENCE24.PL: “WP1 DZISIAJ, 27 PAŹDZIERNIKA, 14:45 MALUTKA BIAŁORUŚ JUŻ MA RAKIETY O KTÓRYCH NASZE WOJSKO MOŻE TYLKO POMARZYĆ...A U NAS DALEJ ANALIZY."
PONIEWAŹ NA BIAŁORUSI, LITWIE I ŁOTWIE NIE MA I NIGDY NIE BYŁO POLSKOŚCI, BIAŁORUSINI MOGĄ ROBIĆ CO ZECHCĄ ZE SWOIM DZIEDZICTWEM. 5/17/2017 UCZNIOWIE Z BIAŁORUSKIEJ PODSTAWÓWKI W RAMACH GRY ZNISZYLI 30 NAGROBKÓW Z POLSKIMI NAPISAMI W MIEJSCOWOŚCI HRUZDOWO BIAŁORUSI PÓŁNOCNEJ, GDZIE 15% POPULACJI TO BIAŁORUSCY CZUKCZE HAPLOGRUPY N1C . NIECH ZOBACZĄ POLACY, NA ILE WDZIĘCZNI RODZICE – POTENCJALNI POSIADACZE KARTY POLAKA WYCHOWALI W SWOICH DZIECIACH SZANOWANIE POLAKÓW I MIŁOŚĆ DO POLSKIEGO ALFABETU Z CZASÓW POLSKIEJ OKUPACJI 1921-1939. "POLACY NIE SĄ LUDŹMI. POLAKÓW TRZEBA ZABIJAĆ" - NIC DZIWNEGO, ŹE DZIECI, KTÓRZY SŁYSZĄ TO DOŚĆ POPULARNE WŚRÓD BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW POWIEDZENIE, UCZYNILI PODOBNE:BIAŁORUSINOM, KTÓRZY NIE POSIADAJĄ HAPLOGRUPY N1C-L1026 I DLATEGO CIERPIĄ NA SENTYMENTALNĄ BLISKOŚĆ DO POLAKÓW I ROSJAN, JAK POWIETRZE JEST POTRZEBNE ICH OJCZYZNA - WIELKIE KSIĘSTWO LITEWSKIE. UGROFINOWIE OSIEDLILI SIĘ NA TERENIE OBWODU KALININGRADZKIEGO I PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ LITWY 2800 LAT TEMU I PRZYNIEŚLI ROZMAITE INNOWACJE METALURGICZNE, NA SKUTEK CZEGO ICH HAPLOGRUPA N1C-L1026 ZDOMINOWAŁA MIEJSCOWE SPOŁECZNOŚCIE BAŁTÓW, ALE W TRAKCIE DALSZEJ EKSPANSJI NA WSCHÓD TYCH ZDOMINOWANYCH SPOŁECZNOŚCI ONE PRZYJĘŁY JĘZYK BAŁTYCKI JAKO LINGUA FRANCA. WIĘKSZOŚĆ SZLACHTY LITEWSKIEJ JAK I DYNASTIE GIEDYMINOWICZÓW I JAGIELLONÓW NALEŹĄ DO UGROFIŃSKIEJ HAPLOGRUPY N1C-L1026. WEJŚCIE DO UGROFIŃSKOŚCI WSZYSTKICH BIAŁORUSINÓW LEŹY W WIELKIM KSIĘSTWIE LITEWSKIM. PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ LITWINI ZOSTANĄ ZMUSZENI UZNAĆ SWOJE UGROFIŃSKIE POCHODZENIE, GDYŹ NIEUNIKNIONIE MAJĄ UGROFIŃSKĄ I HAPLOGRUPĘ N1C-L1026, A WIĘC 40000 LAT WSPÓLNEJ Z UGROFINAMI HISTORII, Z CZEGO 5500 LAT POD OŚMIOKĄTNĄ GWIAZDĄ (ROZPOWSZECHNIONA NA LITWIE). WIELKIE KSIĘSTWO LITEWSKIE WTEDY PRZEROBI SIĘ NA PAŃSTWO ZAŁOŹONE PRZEZ ZBAŁTYZOWANY LUD UGROFIŃSKI, MAJĄCE ELITĘ I WŁADCÓW UGROFIŃSKIEGO POCHODZENIA, KTORZY NA POCZĄTKU MÓWILI W JĘZYKU BAŁTYCKIM, A POTEM ULEGLI SLAWICYZACJI. WTEDY WSZYSTCY BIAŁORUSINI WYZNAJĄCE KULT WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO, AUTOMATYCZNIE PRZEROBIĄ SIĘ NA LUDZI, BĘDĄCYCH POTOMKAMI PODDANYCH UGROFIŃSKIEGO KSIĘCIA UGROFIŃSKIEGO PAŃSTWA WĘGROWIE PRAWIE NIE POSIADAJĄ UGROFIŃSKIEJ HAPLOGRUPY N1C-L1026, ALE UWAŹAJĄ SIĘ ZA ZUGROFINIZOWANYCH POTOMKÓW PODDANYCH UGROFIŃSKIEGO KROLA UGROFIŃSKIEGO PAŃSTWA. BIAŁORUSINI TEŹ MOGĄ ZOSTAĆ UGROFINAMI W TAKI SPOSÓB.

POGOŃ LITEWSKA NA DWUPIĘTROWYM POCIĄGU MINSK-WILNO KOLEI LITEWSKICH. ROK 2017.

MIRSUSNEHUM SIEKA DWIE ZBĘDNYCH NOGI________________OFIARA BÓSTWU-PRZODKU Z OBRAZEM MIRSUSNEHUMA
SZEŚCIONOGIEMU ŁOSIOWI (PRZODEK
WSZYSTKICH ŁOSI)

BY OBNIŻYĆ JEGO PRĘDKOŚĆ I UMOŻLIWIĆ
LUDZIOM POLOWANIE NA NIEGO.
_______________________________
W MITOLOGII UGROFIŃSKIEGO LUDU MANSI, SPOKREWIONEGO DO WĘGRÓW JEŹDZIEC NA MAGICZNYM KONIU TO MIRSUSNEHUM (CZŁOWIEK, NADZORUJĄCY ZA ŚWIATEM) – MŁODSZY I ULUBIONY SYN NACZELNEGO BÓSTWA NIEBA NUMI TORUM, PIERWSZY STAROŹYTNY CZŁOWIEK-OLBRZYM FRATRII MOŚ – JEDNEJ Z PRZODKÓW WSPÓLCZESNYCH UGROFINÓW. MIRSUSNEHUM NADZORUJE ZA LUDŹMI, POMAGA, RATUJE I UCZY ICH. UCZY I PERSONIFIKUJE WSZYSTKIE RODZAJE DZIAŁALNOŚCI LUDZKIEJ, KTÓREJ LUDZIE ZAJMUJĄ SIĘ LUB KIEDYKOLWIEK POŹYCZYLIBY SIĘ ZAJMOWAĆ. WSZYSTKIE NARODY UGROFIŃSKIE MAJĄ POSTAĆ PODOBNĄ DO MIRSUSNEHUMA MANSI.

LITWO, OJCZYZNO MOJA, TY JESTEŚ JAK UGROFINOWIE!!!
LITWO, UZNAJ SWOJE POCHODZENIE UGROFIŃSKIE DLA DOBRA LITWINÓW I BIAŁORUSINÓW, DLA ZŁA ROSJI I POLSKI!!!
_________________________________________________
JAK WIDAĆ, JEDNA LITEWSKA UCZONA JUŹ UZNAŁA:
The most commonly found haplogroups [among Lithuanians] are R1a and N, hence it can be argued that Lithuanians originate from Pakistan/Northwest India and East China/Taiwan.
NAJCZĘSTSZE HAPLOGRUPY WŚRÓD LITWINÓW TO R1A I N, STĄD MOŻNA ARGUMENTOWAĆ, ŻE LITWINI POCHODZĄ Z PAKISTANU / PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ INDII I WSCHODNICH CHIN / TAJWANU.
Jankauskiene et al., Population data and forensic genetic evaluation with the YfilerTM Plus PCR Amplification kit in the Lithuanian population, Forensic Science International, http://dx.doi.org/10.1016/j.fsigss.2017.10.009
_______________________________________________________
OTO PRZYSZŁE UGROFIŃSKIE PAŃSTWO BIAŁORUSKO-LITEWSKIE:


OTO PRZYSZŁE UGROFIŃSKIE WĘGRY, JAKIMI MUSZĄ BYĆ DLA DOBRA WSZYSTKICH UGROFINÓW ŚWIATA:


_________________________________________________________________________
POLSKA TO SZTUCZNIE UTWORZONE PRZEZ ZACHODNIE MOCARSTWA NISKIE PROWINCJALNE PAŃSTWO, KTÓRE SŁUŹY JEDYNIE DO POWSTRZYMANIA ROSJI. SAMA POLSKA NIC NIE POTRAFI. WĘGRY TO WIELKI UGROFIŃSKIE PAŃSTWO, KTÓRE SAMODZIELNIE WYWALCZYŁO WYSOKI STATUS W AUSTROWĘGRZECH MIMO SPRZECIWU AUSTRII I ROSJI W ROKU 1848. WYŻSZOŚĆ WĘGIER NAD POLSKĄ JEST OCZYWISTA W KAŹDEJ LINII MÁTYÁS TEMPLOM W BUDAPESZCIE.
NIECH ŻYJĄ WIĘKSZE WĘGRY!!! NIECH NIE ŻYJE POLSKA!!!

WĘGRY NAWIĄZUJĄ OFICJALNE KONTAKTY Z BIAŁORUSKIMI FIRMAMI BUDOWLANYMI.
09/18/2017 W MIŃSKU ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z WĘGIERSKĄ DELEGACJĄ W CELU WSPIERANIA ROZWOJU EKSPORTU USŁUG BUDOWLANYCH Z BIAŁORUSI NA WĘGRY.
WĘGRY TO OBECNIE JEDEN WIELKI PLAC BUDOWY. W CIĄGU OSTATNICH KILKU LAT LICZBA ROBÓT BUDOWLANYCH WZROSŁA NIEMAL DWUKROTNIE - O 96%. W TYM ROKU WSKAŹNIK TEN BĘDZIE O 25% WYŻSZY NIŻ W POPRZEDNIM, DZIĘKI UTWORZONEMU PORTFELOWI PROJEKTÓW. WIĘC NA RYNKU BUDOWLANYM NA WĘGRZECH WYSTĘPUJE POWAŻNY NIEDOBÓR WYKWALIFIKOWANYCH SPECJALISTÓW, POWAŻNYCH WYKONAWCÓW I PODWYKONAWCÓW. DELEGACJA BIZNESMENÓW Z TEGO KRAJU PRZYBYŁA NA BIAŁORUŚ DO ZBADANIA MOŻLIWOŚCI WSPÓŁPRACY, NAWIĄZYWANIA OSOBISTYCH KONTAKTÓW Z KOLEGAMI I PRZEDSTAWIENIA NOWYCH PROJEKTÓW, W KTÓRYCH DOSTĘPNE SĄ MIEJSCA DLA BIAŁORUSKICH FIRM. NIEKTÓRE MATERIAŁY BUDOWLANE SĄ POTRZEBNE DO REALIZACJI OKREŚLONYCH ZAMÓWIEŃ. W SZCZEGÓLNOŚCI ISTNIEJE DUŻE ZAINTERESOWANIE DOSTAWĄ KONSTRUKCJI STALOWYCH Z BIAŁORUSI.WĘGIERSCY KOLEDZY ZAPRASZAJĄ BIAŁORUSKIE FIRMY KRAJOWE DO WSPÓŁPRACY.

WĘGIERSKA FIRMA DOSTARCZYŁA URZĄDZENIA POMPUJĄCE DLA BIAŁORUSKIEJ ELEKTROWNI JĄDROWEJ. GANZ EEG DOSTARCZYŁ SPRZĘT POMPUJĄCY DLA BIAŁORUSKIEJ ELEKTROWNI JĄDROWEJ. 16 MARCA GANZ EEG DOSTARCZYŁ 10 POMP DO PIERWSZEJ JEDNOSTKI ZASILAJĄCEJ: 4 POMPY TYPU BPC-1800 I 6 POMP DBS-400. URZĄDZENIA POMPUJĄCE ZOSTANĄ WYKORZYSTANE W UKŁADZIE CHŁODZENIA ELEKTROWNI JĄDROWEJ I DOSTARCZĄ WODĘ DO WIEŻY CHŁODNICZEJ. ZASILANIE POMP BPC-1800 WYNOSI 32 500 - 42 500 M3 /GODZ., CIŚNIENIE 28-36,5 M. MOC SILNIKA POMPY WYNOSI 5 MW.

POMPA BPC-1800 PRODUKCJI GANZ EEG, WĘGRY.

BIAŁORUSKA ELEKTROWNIA JĄDROWA BUDUJE SIĘ ŚWIETNIE:

W ZWIĄZKU Z EWENTUALNYM WPROWADZENIEM DO UŻYTKU ELEKTROWNI JĄDROWEJ, TARYFY NA ELEKTROENERGIĘ SPADNĄ O 15-20%. KU TEMU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ BIAŁORUSINI, Z GÓRY ROZWIJAJĄC TRANSPORTACJĘ ELEKTRYCZNĄ.
19 ELEKTROBUSÓW BIAŁORUSKIEJ PRODUKCJI OBECNIE REGULARNIE OBSŁUGUJĄ PASAŻERÓW W MIŃSKU. ICH EKSPLOATACJA JEST O 14% TAŃSZA OD EKSPLOATACJI TRADYCYJNYCH TROLEJBUSÓW. MIŃSK KUPI JESZCZE 60 ELEKTROBUSÓW PRZED ROKIEM 2019. KUPNEM BIAŁORUSKICH ELEKTROBUSÓW ZAINTERESOWAŁO SIĘ M.IN. BRYTYJSKIE MIASTO NOTTINGHAM.


BIAŁORUSKA ELEKTROWNIA JĄDROWA NIE JEST JEDYNĄ CIEKAWĄ INWESTYCJĄ ENERGTYCZNĄ NA BIAŁORUSI. W CZERWCU 2017 ROKU ZOSTAŁA WPROWADZONA DO UŻYTKU OGROMNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA POD RECZYCĄ WŚRÓD BAGIEN PRYPECI. JEJ MOC WYNOSI 56,8 MW I ONA JEST JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH DZIAŁAJĄCYCH ELEKTROWNI SŁONECZNYCH W EUROPIE.
FILMIK Z BUDOWY TEJ ELEKTROWNI:

NIE TYLKO PRODUKCJA ELEKTROBUSÓW, LECZ TAKŻE POCIĄGÓW STADLER DO NOWYCH LINII MIŃSKIEGO METRA JEST PRZYSWAJANA NA BIAŁORUSI. DOSTAWY ODBĘDĄ SIĘ W LATACH 2018-2019.


DO BARDZIEJ ODLEGŁEJ PERSPEKTYWY NALEŻY ROZPRACOWANIE PRZEZ BIAŁORUSKĄ PRYWATNĄ FIRMĘ ŚRODKÓW TRANSPORTACJI DLA EKSPERYMENTALNYCH KOLEI JEDNOSZYNOWYCH.. POLIGON DO TESTOWANIA ZNAJDUJE SIĘ NIEDALEKO MIASTA MARJINA GORKA NA BIAŁORUSI.
SEKRETARZ GENERALNY NATO JENS STOLTENBERG ZAPRZECZA, ŻE NIBY ROSJA POZOSTAWIŁA SWOICH ŻOŁNIERZY NA BIAŁORUSI PO ĆWICZENIACH “ZAPAD-2017”. “NIE MAMY INFORMACJI, KTÓRE BY TO SUGEROWAŁY. JESTEŚMY WCIĄŻ W TRAKCIE OCENY ZAPAD-2017, ALE JAKO DOTĄD NIE MAMY TAKICH WSKAZÓWEK”- POWIEDZIAŁ JENS STOLTENBERG PODCZAS KOLEJNEJ RADY NATO-ROSJA 10/26/2017 W BRUKSELI.
___________________________________________________________
NATOMIAST PRZYSZŁOŚĆ POLSKI NIE WYDLĄDA DOBRZE.
DEPUTOWANY DUMY PAŃSTWOWEJ, NIŻSZEJ IZBY PARLAMENTU ROSJI, WŁADIMIR SZAMANOW OZNAJMIŁ W CZWARTEK 10/12/2017, ŻE ROSJA MOŻE ROZLOKOWAĆ DODATKOWE JEDNOSTKI I PODODDZIAŁY WOJSK I WZMOCNIĆ ZGRUPOWANIE RAKIET ISKANDER W OBWODZIE KALININGRADZKIM, CO PRZEDSTAWIŁ JAKO ODPOWIEDŹ NA ROZMIESZCZANIE W POLSCE SIŁ AMERYKAŃSKICH.

TO RADOŚĆ DLA BIAŁORUSKICH CZUKCZÓW. W ROSYJSKIM ORIGINALE SZAMANOW MÓWI O ROZLOKOWANIU DODATKOWYCH JEDNOSTEK I ISKANDERÓW JEDYNIE W OBWODZIE KALININGRADZKIM. WIĘC SKUTECZNY JEST SPRZECIW BIAŁORUSI PRZECIW ROSYJSKIEJ BAZIE LOTNICZEJ I PRZECIW ZBYT DUŻEJ LICZBY WOJSK PODCZAS ĆWICZEŃ “ZAPAD-2017”, NA SKUTEK CZEGO PUTIN ZREZYGNOWAŁ Z WIZYTY NA BIAŁORUSI PODCZAS ĆWICZEŃ. ROSJI NIE POZOSTAJE NIC JAK ROZLOKOWAĆ DODATKOWE JEDNOSTKI I PODODDZIAŁY WOJSK I WZMOCNIĆ ZGRUPOWANIE RAKIET ISKANDER W OBWODZIE KALININGRADZKIM. TO CZYNI OKUPACJĘ PRZESMYKU SUWALSKIEGO PRZEZ ROSJĘ CORAZ BARDZIEJ REALNYM. A BIAŁORUŚ NIE BĘDZIE UCZESTNICZYŁA W WOJNIE POLSKO-ROSYJSKIEJ, TYLKO POZWOLI ROSJI ZAOPATRYWANIE OBWODU KALININGRADZKIEGO POPRZEZ OKUPOWANY PRZEZ ROSJĘ PRZESMYK SUWALSKI.
OSŁABNIE POLSKA, OSŁABNIE ROSJA.
BIAŁORUSI, LITWIE I UGROFINOM NA KORZYŚĆ, POLSCE I ROSJI NA POHYBIEL!!!
 

·
Banned
Joined
·
1 Posts
JA NIE JESTEM ZA JAKIMIKOLWIEK OGRANICZENIAMI W ILOŚCI PRZYBYWAJĄCYCH EMIGRANTÓW Z UKRAINY TYLKO PRZECIWKO TEMU, ŻE TO POPIEPRZONE PAŃSTWO NIE ROBI NIC ABY POWSTRZYMAĆ EMIGRACJĘ NASZYCH RODAKÓW
UWAGA: TEN POST NIE JEST WROGI WOBEC POLSKI, LECZ OBOJETNY.

O KAESIE, NIENAWIDZACY WSZYSTKO, CO JEST BIALORUSKIE!
NIE POSZKODUJE TEGO LADNEGO NICKA, KTORY OZNACZA "TEN, KTORY JEST PRACOWITY", ZEBY NAPISAC, ZE POLSZA NIE ZAWSZE BYLA KRAJEM SLOWIANSKIM!!!

PRZED VI STULECIEM WASZEJ ERY TO BYL TEREN ZALUDNIONY PRZEZ NIESLOWIANSKIE LUDY, I Z OSTATNICH BADAN DNA MOZNA WNIOSKOWAC, DO KTORYCH NIESLOWIANSKICH LUDOW SA WCIAZ JESZCZE AUTOSOMALNIE SPOKREWIENI ETNICZNI RDZENNI POLACY MIMO 1500 LAT SLOWIANSKOSCI.
ALE TO NIE LEZY W INTERESIE BIALORUSI I LUDOW UGROFINSKICH, JAK GO POJMUJE JA (BIALORUSKI CZUKCZA), ZEBY MOWIC MIESZKANCOM POLSZY, DO KTORYCH NIESLOWIAN SA SPOKREWIENI ETNICZNI RDZENNI POLACY, NIEWYMIESZANI Z LUDZMI Z ZACHODNIEJ BIALORUSI I ZACHODNIEJ UKRAINY.


WYSTARCZY POWIEDZIEC, ZE SLOWIANIE PRZYSZLI DO POLSZY Z TERENOW ... UKRAINY!!! I SA WSZYSTKIE PODSTAWY SADZIC, ZE ZAROWNO W POLSZY, JAK I NA ZALUDNIONEJ WTEDY PRZEZ BALTOW I UGROFINOW BIALORUSI, TO WLASNIE LUDNOSC SPOKREWIONA DO WSPOLCZESNYCH UKRAINCOW, ZWLASZCZA ZACHODNICH, TO BYLI NAJCZYSTSI SLOWIANIE. JESLI KTOS CHCE SIE DOWIEDZIEC, JAKA MENTALNOSC MIAL STAROZYTNY SLOWIANIN, NIECH SPOJRZY DZIS NA JEGO NAJCZYSTSZEGO I NAJBARDZIEJ SLOWIANSKIEGO POTOMKA - UKRAINCA!!!

TERAZ HISTORIA SIE POWTARZA. Z POLSZY WYJEZDZAJA MLODZI RDZENNI POLACY, POZOSTALOSCI NIESLOWIANSKIEGO KOMPONENTU, A PRZYJEZDZAJA NAJCZYSTSI SLOWIANIE UKRAINCY, OBFITUJACY W SWOJ CUDOWNY STAROZYTNY KAUKASKI KOMPONENT AUTOSOMALNEGO DNA, KTORY TO KOMPONENT WLASNIE ROZNI SLOWIAN OD MIESZKANCOW EUROPY ZACHODNIEJ I POLNOCNEJ. ZEBY DOWIEDZIEC SIE, CO OZNACZA TA ROZNICA, WYSTARCZY POROWNAC KAUKAZ I UKRAINE DO EUROPY!!!

ALE BIALORUSINI, NAWET CI, KTORZY NIE POSIADAJA DALEKOWSCHODNIEJ HAPLOGRUPY BIALORUSKICH CZUKCZOW, SA NIECO INNI OD POLAKOW I UKRAINCOW. PONIEWAZ, JAK SIE OKAZUJE, KAZDY BIALORUSIN POPRZEZ POKREWIENSTWO DO LUDZI POLNOCNEJ BIALORUSI, Z KTOREJ ROZPOWSZECHNILI SIE BIALORUSINI, JEST ODROBINE SPOKREWIONY DO POPULACJI, KTORA NARODZILA BIALORUSKICH CZUKCZOW.

OTO JAK WYGLADALA TA POPULACJA PRZODKOW BIALORUSKICH CZUKCZOW ZANIM ZACZELA KONTAKTOWAC Z LUDAMI INDOEUROPEJSKIMI:

50,18% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC NAJBARDZIEJ RDZENNYCH PRZODKOW CZUKCZOW, KTORZY TO PRZODKOWI PRZYNIESLI JEZYKI CZUKOCKO-KAMCZACKIE DO CZUKOTKI I KAMCZATKI Z POLUDNIA.
16,21% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC KOREANCZYKOW I JAPONCZYKOW.
3,17% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC LUDOW TURECKICH.
9,33% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC LUDOW CHINSKICH, TYBETO-BIRMANSKICH (W TYM NAXI ORAZ YI) ORAZ LUDOW MIAO-YAO, KTORZY NAJPAWDOPODOBNIEJ ROZPOWSZECHNILI UPRAWE RYZU.
11,43% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC ESKIMOSOW ORAZ INDIAN NA-DENE (PODOBNO WLASNIE TO DNA ODZWIERCIADLA KONTAKT Z POPULACJA, OD KTOREJ ZAPOZYCZYLISMY JEZYK UGROFINSKI (W POSTACI PROTO-URALSKIEJ), BEDAC NIELICZNA MNIEJSZOSCIA W HULUNBUIR WSROD MORZA MIEJSCCOWYCH LESNYCH PLEMION).
9,68% AUTOSOMALNEGO DNA TEJ POPULACJI SPOKREWIONE WOBEC INDIAN MOWIACYCH
W JEZYKACH ALGONKINSKO-WAKASKICH.


ALE BIALORUSCY CZUKCZE HAPLOGRUPY N1C SA OBOJETNI WOBEC LOSU POLSKIEGO DNA, LECZ NIEOBOJETNI, ZEBY W BIALORUSINACH POZOSTALO JAK NAJWIECEJ NASZEGO DNA. POD PEWNYMI WZGLEDAMI BIALORUSKA POPULACJA ZACHOWUJE TO DNA LEPIEJ OD FINOW I ESTONCZYKOW, WIEC JEST UNIKATOWA. ALE ROWNIEZ JEST ZEPSUTA PRZEZ SLOWIANSKIE DNA. DLATEGO JESTESMY PRZECIWNI DALSZEJ MIGRACJI SLOWIAN (UKRAINCOW I POLUDNIOWYCH ROSJAN) NA TEREN BIALORUSI.

WARTO ODZNACZYC, ZE OBECNI CZUKCZE, KORIACY I ITELMENI POD WZGLEDEM DNA AUTOSOMALNEGO ROZNIA SIE OD TEGO NARODU, KTORY PRZYNIOSL NA CZUKOTKE I KAMCZATKE JEZYK CZUKOCKI. OWI OBECNI CZUKCZE W 90% SKLADAJA SIE Z KOMPONENTU, SPOKREWIONEGO DO ESKIMOW I INDIAN NA-DENE, A JEDYNIE W 10% W KOMPONENT RDZENNYCH NOSICIELI JEZYKA CZUKOCKO-KAMCZACKIEGO.

WARTO ODZNACZYC, ZE MIMO TEGO, ZE MIASTO DZISNA UPADA Z POWODU WARUNKOW HISTORYCZNYCH, TYSIACE MIAST I MIASTECZEK UPADALY I POJAWIALY SIE W WIELUTYSIACLETNIEJ HISTORII BIALORUSKICH CZUKCZOW, ICH PRZODKOW I RODAKOW.
ZWLASZCZA SZKODA JEST MIASTA GYEONGJU, STOLICA KOREANICZNEGO PANSTWA SILLA, KTORE TO MIASTO ZOSTALO ZNISZCZONE PRZEZ NAJEZDZCOW JAPONSKICH. REPREZENTOWALO BOWIEM PRZEDCHINSKIE I PRZEDBUDDYJSKIEPODSTAWY KULTURY KOREANSKIEJ, KTORE PRZESZLY Z GLEBOKOSCI TYSIECY LAT DO OWCZESNOSCI; I KORZENIA KAMIENNEJ ARCHITEKTURY TEGO MIASTA BYLY W KULTURZE HONGSHAN, Z KTOREJ TO KULTURY GALEZI W HULUNBUIR WYWIODLISMY SIE ROWNIEZ MY.
 
1 - 4 of 4 Posts
Top