SkyscraperCity banner

1 - 20 of 435 Posts

·
1990
Joined
·
2,122 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)Witam wszystkich serdecznie po dosyć długiej przerwie. Dziś chciałbym wam zdać relację z mojego wyjazdu na Ukrainę, który odbył się w miniony weekend. Zachowam kolejność zwiedzania, tak aby najlepsze (w mojej opinii ;) ) zostawić na koniec.

Cenię sobie bogate fotorelacje, dlatego moja też taka będzie. Dużo fotografii zostało wykonanych z autobusu, inne w biegu, ale spróbuję nadrobić słabą jakość zdjęć komentarzami do nich. Liczę na to, że temat zdobędzie zainteresowanie i nie przepadnie gdzieś na dnie strony tej lub innej :p

Tak więc zaczynamy...

...od przejścia granicznego w Medyce. Kontrola trwała około godziny (od 0.00 do 1.00), więc był czas na zapalenie fajeczki i zakup ukraińskiej kapusty.
Po wypełnieniu karty imigranta i sprawdzeniu paszportów (a może nawet wręczeniu łapówki - tego już nie wiem) udaliśmy się w daleką podróż do Kijowa.

Pierwszy postój nastąpił daleko za Lwowem, na równinnych terenach. Wartości oktanowe benzyny zaczynały się tu od 80 :) Na stacji można było wyposażyć się w wiele smakołyków. Był m.in. specjalny regał z zagryzkami: smakowymi sucharkami, suszonymi rybkami czy paluszkami oraz chipsami w dosyć wysokich cenach (ok. 4-5zł).Ranek przywitał nas wspaniałymi miejscowymi landszaftami, jakich nie sposób uświadczyć przy polskich drogach.Pola aż po horyzont, bagna roztaczające się z obu stron dróg, niezliczona ilość rzek, jezior i stawów oraz piękne lasy...Jesteśmy już coraz bliżej stolicy. Panuje tutaj w odróżnieniu do okolic Lwowa schludna bieda. Budynki są małe, ale często ciekawie zdobione. Czuje się tutaj niezwykły folklor polskich kresów.Cuda motoryzacji radzickiej królują na wiejskich drogach, czego nie można powiedzieć o mieście...Szosy są w większości niby remontowane - Zamknięte są dwa przeciwległe pasy, rzadko spotyka się odcinek bez dziury, a często zdarzają się nawet progi zwalniające na drogach krajowych... :)

Droga tuż przed samym Kijowem, na drodze pojawiają się lepsze samochody, a wokół niej billboardy.

Już widać pierwsze blokowiska wielkiego miasta. Koszmarnie zniszczone budynki, dzikie przebudowy, fatalny stan techniczny - Tak można scharakteryzować to miejsce - Dochodzi jeszcze do tego okropna architektura późnego postmodernizmu, który nijak ma się do nowoczesności...

Samochody w mieście to w dużej mierze drogie SUV-y i limuzyny, koniecznie z przyciemnianymi szybami - Jest to niejako wskaźnik pozycji społecznej - Im ciemniejsze, tym jesteś ważniejszy :)

W Kijowie funkcjonuje wiele środków transportu publicznego, który kosztuje symboliczne grosze. Wyróżniamy m.in. trolejbusy, tramwaje, autobusy, prywatne busiki oraz metro.

Myślę, że poniższe zdjęcie najlepiej oddaje klimat tego miejsca :)Wielkie korki ok. godziny 12. Były one niemal na każdej drodze. Całe szczęście nie stoi się w miejscu, gdyż tamtejsi kierowcy potrafią przecisnąć się nawet w najwęższej szczelinie i nie lubią stać długo na światłach ;-)

Małe spojrzenie z klatki schodowej hostelu Kijów, chociaż wg mnie powinien nosić nazwę "Hostel-Muzeum Kijów". Wszystko z powodu historycznego wyposażenia wnętrz z lat 70., którego nie opatrzono stosowną informacją "Nie dotykać" i z tego powodu dziś się rozpada. Nocleg tutaj to koszt ok. 8zł/dobęNa koniec dzisiejszej relacji widok z okna pokoju. U dołu po lewej, w gąszczu drzew znajduje się konsulat Stanów Zjednoczonych, okolica jest bardzo spokojna, wręcz prestiżowa jak na Kijów :)Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że wytrwacie do końca relacji :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
87 Posts
Więcej, więcej, więcej! Na Ukrainie byłem tylko we Lwowie 3 lata temu, chętnie zobaczę coś więcej, choćby na zdjęciach. Fajna, szczegółowa fotorelacja, takie lubię najbardziej. :)
 

·
Registered
Joined
·
373 Posts
Ja byłem w Kijowie 4 lata temu, i juz wtedy miasto zaskoczyło mnie pozytywnie, nie tylko ilością fajnych fur na ulicach, ale też przyzwoitą czystością i co najwazniejsze ładnie utrzymaną i wyremontowaną starówką. Jednak różnica między Kijowem a prowincją jest porażająca - jak dwa inne światy. Mimo wszytko bardzo miłe mam wspomnienia. Będę śledził ten wątek:)
 

·
Banned
Joined
·
793 Posts
Najbardziej rzuca mi sie w oczy ilosc klimatyzacji za oknem. Widac jak wielkie marnotractwo tam panuje. Jeszcze chyba sporo lat minie zanim oni sie naucza dobrze gospodarzyc swoim krajem.
 

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
Joined
·
1,639 Posts
Świetna fotorelacja. Zapowiada się jeden z najciekawszych wątków w tym dziale.
 

·
kierowca bombowca
Joined
·
1,124 Posts
Najbardziej rzuca mi sie w oczy ilosc klimatyzacji za oknem. Widac jak wielkie marnotractwo tam panuje. Jeszcze chyba sporo lat minie zanim oni sie naucza dobrze gospodarzyc swoim krajem.
też na to zwróciłem uwagę :)
 

·
ssc na 100%
Joined
·
113 Posts
Super fotorelacja!!!
Mam pytanko, czy mógłbym wiedzieć z jakie biuro podróży organizowało tą wycieczkę?
Pytam, bo sam chciałbym wybrać się w taką podróż. :)
 

·
1990
Joined
·
2,122 Posts
Discussion Starter #12
W odpowiedzi na pytanie - Takie wycieczki organizuje biuro podróży Bis-Pol. Wszystko na najwyższym poziomie, choć czasem przydałoby się trochę zwolnić i wyluzować jeśli chodzi o zwiedzanie.

Faktycznie przesadziłem trochę z tymi zdjęciami jak na jedną stronę. Teraz najlepiej poczekam, aż wskoczy następna bo tutaj to już się nie nadaje :)

:)
 

·
'less is more'
Joined
·
5,613 Posts
Dzięki za reklamę biura podróży - może w przyszłym roku, jak znajde troche czasu, to skorzystam z ich usług ;) Ale najpierw poczekam na kolejne zdjęcia, które będą chyba najlepszą rekomendacją.
 

·
ssc na 100%
Joined
·
113 Posts
dzięki serdeczne za odpowiedź :)
jak cała reszta czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.
 

·
Live slow - Ride fast
Joined
·
3,314 Posts
Z tymi koszmarnymi warunkami mieszkalnymi to bym nie przesadzał, bloczki tylko troche gorsze niż u nas, no i nie osiągnęli jeszcze stadium termomodernizacji ;)
 

·
ssc na 100%
Joined
·
113 Posts
no to jeszcze jedna :D
 
1 - 20 of 435 Posts
Top