Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 50 Posts

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Był już podobny wątek, mam jednak nadzieję, że będą chętni na obejrzenie fotek z mego listopadowego wyjazdu.

Częściowo fotki zza szyby.

Na początek Kijów:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #3 ·
A to chyba jest główna świątynia cerkwi prawosławnej patriarchatu kijowskiego.
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Kijowie

16,

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.
Miasta gieroje, a przy okazji

27.

28.

29.

30.

31.

Kilka panoram

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Zgadza się. To Sobór św. Włodzimierza przy ul. Szewczenki

W tym miejscu (budynek po prawej) znajduje się kolejowa kasa międzynarodowa - tu kupujemy bilety na powrót do "batkiwszczyny"
Ten hotel specjalnie sfociłem, w lecie przez pomyłkę zjadłem tam najdroższy barszcz ukraiński w moim życiu, ponad 50 hrywien. Był całkiem niezły

Ławra Pieczerska

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.
Nie mogłem się powstrzymać

52.
Kilka fotek z okolicy interesującego mnie muzeum

53.

54.

55.

56.

57.
Pomnik poświęcony poległym w wojnie w Afganistanie, niestety ruszony

58.
To je ono!

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Kilka fotek ze środka:

z komórki
59.

60.

61.

62.

63.

makieta
64.

Okolice zza szyby:
65.

66.

67.

68.

69.

70.

Wiosną przyszłego roku Francuzi mają ponoć rozpocząć budowę nowego sarkofagu
71.

72.

gwiazda programu

72.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Prypeć - na początek kilka ogólnych ujęć z głównego placu miasta

73.

74.

75.

76.

77.

78.

79.

80.

81.

82.

83.

84.

85.

86.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Super zdjęcia, Prypeć mogę oglądać cały czas, mam nadzieję że kiedyś się tam wybiorę...
Polecam! Wrażenia niesamowite!

To idziemy dalej. Wesołe miasteczko. Diabelski młyn i samochodziki miały być uruchomione 1 Maja, nigdy nie były ......

87.

88.

89.

90.

91.

92.

93.

94.

95.

96.

97.

98.

99.

100.

101.

102.

103.

104.

105.

106.

·
Registered
293 Posts
Skąd taka różnica w pomiarze? ;)
Promieniowanie jakoś niebezpiecznie wzrosło przy samochodach i młynie? I jaka ilość jest już niebezpieczna i daje znać że w tym miejscu lepiej się nie zatrzymywać?
Wagoniki diabelskiego młynu nieźle trzymają kolor ;)

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Skąd taka różnica w pomiarze? ;)
Promieniowanie jakoś niebezpiecznie wzrosło przy samochodach i młynie? I jaka ilość jest już niebezpieczna i daje znać że w tym miejscu lepiej się nie zatrzymywać?
Wagoniki diabelskiego młynu nieźle trzymają kolor ;)
Te dozymetry, to jeden uczestnika wycieczki, a drugi miejscowego strażnika. Nikt nie wiedział dlaczego pokazują różne pomiary. Mieliśmy za przewodnika człowieka, który pochodzi z Prypeci i dokładnie wie gdzie można chodzić. Prowadzi wycieczki co tydzień i bardzo dobrze mówi po polsku. Zresztą przyjeżdżają tam chyba tylko Polacy.

SIMSI, byłeś tam na własną rękę, czy może był to zorganizowany wyjazd?
Byłem tam na zorganizowanym przez pewne biuro turystyczne wyjeździe (pierwszy mój taki wyjazd, bo nie lubię tej formy odkąd na studiach jeździłem jako pilot wycieczek zagranicznych).

Prywatne wyjazdy są też możliwe, ale wymagają dużo czasu, załatwiania wielu formalności, w tym przepustek, wielu łapówek, poza tym są o wiele droższe.

·
Registered
6,117 Posts
Prywatne wyjazdy są też możliwe, ale wymagają dużo czasu, załatwiania wielu formalności, w tym przepustek, wielu łapówek, poza tym są o wiele droższe.
W internecie widziałem blog Ukrainki, która jeździła do tego miasta swym motorem. Dlatego zainteresowałem się jak to było w Twoim przypadku.

Ale wrażenia zapewne niezapomniane. Muszę rozejrzeć się za jakimiś ofertami na wakacje.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Ale wrażenia zapewne niezapomniane. Muszę rozejrzeć się za jakimiś ofertami na wakacje.
Wrażenia są niesamowite, groza miejsca dodatkowo je potęguje. Warto wcześniej zapoznać się z filmami z Discovery i Nat Geo, żeby dokładniej poznać miejsce. Jest wiele różnych filmików w sieci.

Polecałbym jednak wyjazd w terminie, gdy roślinność nie jest zbyt bujna, bo wiele zasłania. Ja byłem pod koniec listopada i termin wydaje się idealny. Na szczęście nie było zbyt zimno.

Świetny, ciekawy wątek!
Gratuluję!
Przydałyby się tylko może jakieś opisy pod zdjęciami :)
Dzięki. Po świętach postaram się wrzucić kolejną dawkę. Co do opisów, postaram się o dokładniejsze.

Chociaż, prawdę mówiąc ze względu na ilość zdjęć na jednej stronie, coraz dłużej mi się wczytuje.

·
Registered
7,724 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Witam po dłuższej przerwie spowodowaniem chyba przeciążeniem "photobucketa" na moim koncie i zniknięciem zdjęć.

Idziemy dalej od strony wesołego miasteczka w kierunku basenu mijając osiedle.
107.

108.

109.

110.

111.

112.

113.

114.

115.

116.

117.

118.

119.

120.

·
Registered
19,870 Posts
"Na szybko" nabrało nowego znaczenia. :D

Wróciłem wczoraj z Kijowa, który zrobił na mnie bardzo negatywne wrażenie. Może to kwestia pogody, dlatego będę chciał jeszcze raz zawitać do tego miasta latem.

1 - 20 of 50 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.