SkyscraperCity banner

381 - 395 of 395 Posts

·
Registered
13,643 Posts
Za tydzień jadę tam pociągiem na dwudniową wycieczkę. Zdecydowanie popieram zwiedzanie piechotą i przemieszczanie się na dalsze odległości KM. Doczekać się nie mogę:)
Ale to musi być potem relacja, inaczej będą tu ze dwa tuziny fochów i obraz na dziale :p

·
Cumulonimbus
639 Posts
Krótka relacja na pewno się pojawi. Mam też pytanie do znawców rejonu. Kompletnie nie znam ukraińskiego. Kupiłem małe rozmówki, bo wypada znać choć kilkanaście zwrotów. W razie co można się tam dogadać po rosyjsku, albo polsku?

·
user
23,997 Posts
Discussion Starter · #383 ·
Krótka relacja na pewno się pojawi. Mam też pytanie do znawców rejonu. Kompletnie nie znam ukraińskiego. Kupiłem małe rozmówki, bo wypada znać choć kilkanaście zwrotów. W razie co można się tam dogadać po rosyjsku, albo polsku?
Daj spokój z rozmówkami albo rosyjskim (z tym ostatnim to szczególnie). Nie kombinuj, gadaj normalnie po polsku i wszyscy cię zrozumieją.

·
Cumulonimbus
639 Posts
Dziś rano wróciłem z jednodniowego wypadu do Lwowa (popołudnie, noc, przedpołudnie).
W niedzielę wieczorem wyruszyłem ze Szczecina. Około 14 godzin w pociągu, potem nieco ponad 3h oczekiwania w Przemyślu i już tylko 2 godzinki pociągiem do Lwowa. Z powrotem podobnie, ale warto było...
Najpierw kilka zdjęć. Jakość nie jest najlepsza, ponieważ wziąłem ze sobą kamerę. Skupiam się na robieniu filmu z każdej wycieczki, a zdjęcia robię tak przy okazji kamerą właśnie.

1. Pociąg Przemyśl - Kijów.

2. Hotel Lwów, w którym mieszkałem.

·
Cumulonimbus
639 Posts
I kilka fotografii, które zdążyłem zrobić. Niektóre krótko opiszę.

3. Uwielbiam takie ulice.

4. Wieża telewizyjna.

5. Gdzieś pod Wysokim Zamkiem. Chyba Zamkowa. Bardzo podoba mi się to miejsce.

6.

7.

8.

9.

10.

11. Udałem się też na Cmentarz Łyczakowski

12.

13. KM na ogół przestarzała. I te kasowniki...:)

14.

15. Na Rynku lodowisko sobie urządzili.

16. No i dworzec kolejowy.

·
Cumulonimbus
639 Posts
Zakochałem się w tym mieście. Tak samo jak niegdyś w tym, w którym teraz mieszkam. W wakacje na pewno wybiorę się na dłużej. Myślałem też nie tylko o Lwowie. Mam zamiar przejechać się koleją do Kijowa, Odessy, Rahowa, Użgorodu. Choć nie wiem, czy za jednym razem:)

·
user
23,997 Posts
Discussion Starter · #389 ·
Zakochałem się w tym mieście. Tak samo jak niegdyś w tym, w którym teraz mieszkam. W wakacje na pewno wybiorę się na dłużej. Myślałem też nie tylko o Lwowie. Mam zamiar przejechać się koleją do Kijowa, Odessy, Rahowa, Użgorodu. Choć nie wiem, czy za jednym razem:)
Rozumiem, że z dogadaniem się nie było problemu?

·
Cumulonimbus
639 Posts
^^
^^
Żadnego:) Zapamiętałem kilka zwrotów po ukraińsku, ale i tak dobrze mnie rozumieli jak mówiłem po polsku.

^^
Sporo budynków wymaga remontu, szczególnie nieco dalej od ścisłego centrum. Mi tam podobają się te stare, odrapane kamienice. Ma to swój urok, jakbym cofnął się kilkadziesiąt lat wstecz. Jednak żeby było tak źle? Byłem tam raptem kilka godzin, ale nie oceniłbym stanu zabytków jakoś tragicznie.

I te małe knajpy, gdzie prosisz o 50-tkę wódki za kilkanaście hrywien, którą pijesz na stojąco ;)

·
Hammerite Order
5,901 Posts
^^ Też to tak zapamiętałem. Ruin prawie brak większość albo w dobrym stanie albo wymagała odświeżenia. A do Lwowa pojechałem pociągiem z Przemyśla, taksówki i komunikacje mają tak tanią że nie ma potrzeby brać auta. Gdzie było zrobiono zdjęcia nr. 10? Nie pamiętam tej okolicy.

·
Cumulonimbus
639 Posts
^^ Też to tak zapamiętałem. Ruin prawie brak większość albo w dobrym stanie albo wymagała odświeżenia. A do Lwowa pojechałem pociągiem z Przemyśla, taksówki i komunikacje mają tak tanią że nie ma potrzeby brać auta. Gdzie było zrobiono zdjęcia nr. 10? Nie pamiętam tej okolicy.
Ul. Pekarska (?) Na zdjęciu jest Uniwersytet Medyczny o ile pamiętam. Między Pętlą tramwajową 3 i 11, a wejściem na Cmentarz Łyczakowski. Chciałem tam pojechać tramwajem (na cmentarz), ale chyba szyny gdzieś pękły i nic tam nie jechało. Poszedłem więc piechotą, co było bardzo dobrym pomysłem :)

·
Registered
2,804 Posts
Czy na zdjęciu nr 5 zachowała się polska tabliczka z nazwą ulicy? ul. Zamkowa?

·
user
23,997 Posts
381 - 395 of 395 Posts