SkyscraperCity banner

1661 - 1680 of 1713 Posts

·
Registered
Joined
·
45 Posts
Czy wiecie może dlaczego na Ukrainie są takie niskie perony? Na przykład na stacji Lwów Główny, czy Kijów - aż dziwne że na stacji takiej wielkości trzeba się wspinać do wagonów.
 

·
Moderator
Joined
·
76,046 Posts
Ukraina: Albo samorządy dopłacą do kursów, albo pociągów będzie jeszcze mniej
 

·
Registered
Joined
·
7,332 Posts
Ukraińskie plany budowy kolei dużych prędkości (wersja ukraińskojęzyczna):

В Укрзалізниці хочуть запустити потяги швидкістю до 350 км/год
ПОНЕДІЛОК, 18 СІЧНЯ 2021, 15:33
4 ПЕРЕГЛЯДИ

12
В закладки
В закладки"Укрзалізниця" має проєкт руху потягів зі швидкістю до 350 км/год зі столиці до найбільших міст України, наразі його обговорюють та шукають інвесторів.
Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.
За словами голови правління "Укрзалізниці" Володимира Жмака, в УЗ є проєкт швидкісного сполучення за напрямками з Києва до Львову, Харкова та Одеси, який наразі знаходиться на етапі обговорення.
"Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході", – розповів Жмак. Він зазначив, що вже є зацікавлені учасники.

Жмак додав, що єдиний шлях залучити необхідні фінансові інвестиції для проєкту - це концесія, і перш за все йдеться про концесію вокзалів.
"Наразі ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів", – зауважив Володимир Жмак. Їх хочуть облаштувати "за європейським зразком":
"Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр", – резюмував Володимир Жмак.
Нагадаємо:
В рамках структурної реформи Укрзалізниці підприємство поділили на оператора інфраструктури "УЗ Інфра" та філію вантажних перевезень "УЗ Карго".
Перепідпорядкування компанії і виділення 4-х вертикалей планують провести до кінця 2021 року. Крім бізнес-вертикалі вантажоперевезень, в майбутній холдинг ввійдуть - пасажирська, виробнича і інфраструктурна.

Економічна правда
Źródło: В Укрзалізниці хочуть запустити потяги швидкістю до 350 км/год
 

·
Registered
Joined
·
2,170 Posts

Google translate:

Ukraina przygotowuje kontrakt na zakup francuskich lokomotyw Alstom, - ambasador

983305


Podczas wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona na Ukrainie może zostać podpisanych kilka bardzo ważnych i zakrojonych na szeroką skalę umów, w szczególności duży kontrakt z Alstomem na dostawę lokomotyw elektrycznych. Ambasador Ukrainy we Francji Wadim Omelczenko ogłosił to podczas internetowej konferencji, donosi Interfax-Ukraine. „To przede wszystkim duży kontrakt z Alstomem i ukraińskim rządem na dostawę lokomotyw elektrycznych, który przewiduje również lokalizację w naszym kraju. Mamy też nadzieję, że będziemy mieli czas na wypracowanie kwestii rozszerzenia współpracy z Alstomem przy budowie szybkich linii kolejowych między Kijowem a Lwowem”. Kijów i Odessa - powiedział Omelchenko. Ambasador dodał, że planowane jest również podpisanie umów na budowę stacji wody pitnej. - Taki dworzec już powstał w Mariupolu. To kilkadziesiąt milionów euro i mamy nadzieję, że taka budowa rozpocznie się także w Kijowie i Ługańsku - wyjaśnił dyplomata. Jak informowaliśmy, Ukraina od kilku lat prowadzi negocjacje z francuskim producentem taboru i infrastruktury, firmą Alstom, w sprawie modernizacji floty lokomotyw Ukrzaliznyci o francuskie lokomotywy elektryczne. We wrześniu 2018 roku Ukrzaliznyci podpisała memorandum o współpracy z Alstomem. I o. Jewgienij Krawcow, szef zarządu Ukrzaliznyci, podkreślił następnie, że pryncypialnym stanowiskiem jest lokalizacja produkcji na Ukrainie. W lipcu 2018 roku Alstom otworzył przedstawicielstwo w Kijowie, na czele którego stał Vadim Pavlenko, który w latach 2005-2018 pełnił szereg funkcji w Kryukov Carriage Works (KVSZ). Na tym etapie Ukrzaliznyci jest zainteresowana 50 dwusystemowymi lokomotywami elektrycznymi zdolnymi do przewozu od 5,5 tys. Do 6 tys. Ton ładunku. Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow poinformował, że porozumienie między Ukrzaliznycą a Alstomem będzie dwuetapowe: pierwszy etap przewiduje odbiór 50 lokomotyw elektrycznych, drugi - do 80. Według niego pierwszy etap - z obowiązkową lokalizacją produkcji na Ukrainie - będzie kosztował około pół miliarda euro. Wcześniej strona ukraińska spodziewała się, że Francja udzieli Ukrainie kredytu na zakup lokomotyw elektrycznych.
 

·
Registered
Joined
·
2,170 Posts
Na granicy Ukrainy i Węgier budują [rzekomo, coś nie do końca chce się wierzyć] największy w Europie terminal kolejowy.

994816


[google translate]
Największy terminal kolejowy w Europie powstaje na pograniczu Węgier i Ukrainy. W węgierskim mieście Feneslitke w pobliżu granicy z Ukrainą rozpoczęto budowę największego i najnowocześniejszego terminalu naziemnego dla pociągów East-West Gate (EWG). Jak zaznaczono, park przemysłowy będzie mógł jednocześnie obsługiwać 4 pociągi o długości 740 metrów. Charakterystyczną cechą terminalu będzie zastosowanie przyjaznych środowisku technologii. W szczególności będą działać panele słoneczne i pompy ciepła, a konserwację zapewnią elektryczne ciągniki terminalowe i pojazdy elektryczne. Planują też zainstalować własną sieć 5G. Dodaje się, że w ten sposób dostawa towarów między Azją a Europą będzie szybsza i znacznie wydajniejsza. Podaje się, że łączna powierzchnia przyszłego terminalu sięga 125 hektarów, a na jego budowę prywatne źródła przeznaczyły ponad 61 mln euro. W planach jest też utworzenie około 140 nowych miejsc pracy.
 

·
Registered
Joined
·
2,170 Posts

·
Registered
Joined
·
45 Posts
1047351


Ciekawe informacje pojawiły się dzisiaj na kanale Железные магистрали w odcinku o transporcie aglomeracyjnym. Planowane są modernizacje wysłużonych składów do obsługi połączeń regionalnych i podmiejskich.
Sporym problemem jest brak know-how w ukraińskich przedsiębiorstwach, które dotychczas polegały na firmach rosyjskich. Drugi problem to samo finansowanie kolei i jej modernizacji, które w ostatnich latach było wyłącznie po stronie UZ. Z tego co udało mi się zrozumieć, to w tym roku planowana jest modernizacja 11 składów, a środki na to mają być przeznaczone z budżetu państwa.
Więcej info:
Rosyjski:
Ukraiński:
 

·
Registered
Joined
·
45 Posts

·
Registered
Joined
·
45 Posts
1059783

Rada nadzorcza UZ uchyliła decyzję o utworzeniu UZ Cargo.
Jest to tyle nadzwyczajne, że decentralizacja i rozdział przewozów towarowych i pasażerskich
był zapowiadany przez ukraińskie ministerstwo infrastruktury. Dokumenty jakie wypłynęły
na Telegram wskazują na działania skierowane przeciwko strategii nakreślonej przez rząd.
Znajdują się tam zapisy odwracające/zatrzymujące zmiany w zakresie struktury spółki, przeniesienia mienia i ludzi.

Źródło: Набсовет "Укрзализныци" отменил решение о создании UZ-Cargo
 

·
Moderator
Joined
·
76,046 Posts
Od piątku chyba będziemy obserwować koniec kolei pasażerskiej w Mołdawi :

 

·
Registered
Joined
·
10,654 Posts
Dzień później był update:

 

·
Registered
Joined
·
45 Posts
Od piątku chyba będziemy obserwować koniec kolei pasażerskiej w Mołdawi :

Nieprawda
 

·
Moderator
Joined
·
76,046 Posts
^^Zobaczymy ile jeszcze w stanie będą pudrować tego trupa bez zwiększenia funduszy.
 

·
Registered
Joined
·
480 Posts
Myślę, że władze Kolei Mołdawskich specjalnie wystosowały komunikat o tak apokaliptycznym charakterze. To trochę jak z potencjalnym samobójcą co siada na moście i głośno woła, że będzie skakał. Dzięki temu ma szanse na zwrócenie uwagi na swoje problemy i nawet jakąś pomoc. Może po tym skarb państwa da im trochę pieniężnej kroplówki.
 

·
Registered
Joined
·
2,170 Posts
Myślę, że władze Kolei Mołdawskich specjalnie wystosowały komunikat o tak apokaliptycznym charakterze. To trochę jak z potencjalnym samobójcą co siada na moście i głośno woła, że będzie skakał. Dzięki temu ma szanse na zwrócenie uwagi na swoje problemy i nawet jakąś pomoc. Może po tym skarb państwa da im trochę pieniężnej kroplówki.
Oczywiście, że tak ale generalnie i tak jest tam wujowo. Kraj jest maleńki, na uboczu wszystkiego, zapomniany przez wszystkich. Jakieś zyski były z połączeń międzynarodowych, ale te są zawieszone. Ja osobiście sądzę, że ogólnie to po prostu trzeba ich jak najszybciej przyjąć do UE. Taki mały i biedny sam w sobie kraj może funkcjonować dobrze w ramach wielkiego organizmu. Mołdawia żyła na wysokim poziomie w ZSRR, będąc głównym producentem wina i koniaku, a także miejscem, dokąd chętnie przyjeżdżano na ciepłe wakacje z Dalekiej Północy. Przyjęcie ich do UE wiązałoby się ze śmiesznie małymi funduszami. Sam fakt jednak przynależności do takiego rynku pozwoliłby na jakiś rozwój tego kraju, w tym kolei.

Swoją drogą, kiedyś pamiętam, że był pociąg chyba Gdynia - Kiszyniów, jeszcze parę lat temu. Szkoda, że już nie ma, pojechałbym.

Inna sprawa, że w sumie Mołdawia zainwestowała sporo w remont swoich pociągów spalinowych:

1070852

1070856


Wyremontowali chyba 8, ok, wydaje się mało, ale w sumie to pewnie większość potrzebnego taboru i na ich budżet zapewne wielka inwestycja. Czyli zamierzali rozwijać krajowe połączenia pasażerskie i nie zapowiadała się aż taka degradacja.
 
1661 - 1680 of 1713 Posts
Top