SkyscraperCity banner

1701 - 1720 of 1741 Posts

·
All Cats Are Grey
Joined
·
1,538 Posts
google tłumacz to tak przetłumaczył czy oni serio walą bajki, że za 3 lata będzie tam szybka kolej?
3 lata, tylko nie napisali od kiedy trzeba liczyć te 3 lata. :)
 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts
google tłumacz to tak przetłumaczył czy oni serio walą bajki, że za 3 lata będzie tam szybka kolej?
Согласно презентации замглавы Офиса президента Кирилла Тимошенко, планируемый срок реализации скоростного пассажирского ж/д сообщения - 3 года.

Dobrze przetłumaczył.

To co można rzeczywiście zrobić w trzy lata, to nakupić pociągów klasy posiadanych już Tarpan i puścić je po wspomnianych trasach, ale cholera wie co oni tam mieli na myśli, bo przecież budowa KDP w 3 lata to bajka.

Tarpan:

Obietnice w ogóle sypią się jak z rogu obfitości, jeszcze projekt SKM dla trzech miast: Kijowa (gdzie niby trwają jakieś rozmowy już), Dniepra i Charkowa.

1123055
 

·
Registered
Joined
·
493 Posts
google tłumacz to tak przetłumaczył czy oni serio walą bajki, że za 3 lata będzie tam szybka kolej?
Na trasach z Kijowa do Lwowa, Odessy czy Dniepru już teraz tory są przystosowane do 160 km/h i czasy przejazdu osiągane przez HRCS2 i EKr1 są całkiem przyzwoite. Problemem jest bardzo mała ilość szybkiego taboru w stosunku do odległości jakie pokonuje się pociągami w tym kraju. Poprawienie stanu taborowego w trzy lata jest bardziej realną perspektywą pod warunkiem posiadania odpowiedniego zasobu gotówki.
 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts

Ekspert ds. Transportu i były doradca ministra infrastruktury Oleksandr Kava opublikował kilka opcji budowy i modernizacji małych odcinków kolei, które mogą znacznie usprawnić ruch pasażerski w różnych regionach Ukrainy.Dla ukraińskich kolei proponuje się nowy, niewielki program budowy w celu optymalizacji ruchu Zdaniem Ołeksandra Kavy „punktowa” budowa nowych, małych odcinków kolei, z których część może przebiegać na wzór rozebranych wiele dekad temu, poważnie zoptymalizuje ruch pasażerski w wielu regionach Ukrainy. Obejmuje również modernizację z elektryfikacją niektórych odcinków „tam”. Dzięki temu pasażerowie wielu popularnych destynacji będą mogli „zaoszczędzić” kilkadziesiąt, a nawet setki kilometrów odległości i kilka godzin czasu podróży. Proponuje się realizację dwóch takich projektów w zachodniej części Ukrainy. Pierwsza to budowa zaledwie 29 kilometrów torów na odcinku Galich - Podvysokoe. Stworzy to dogodną trasę z Tarnopola w kierunku Iwano-Frankowska o długości 134 km - i dalej. W przypadku obecnych pociągów dalekobieżnych, które „objeżdżają” przez Lwów o długości 282 km, skróci to podróż o prawie 150 km i około trzech godzin. Koszt to około 500 milionów hrywien.
1129425Drugi projekt zakłada budowę 48 kilometrów nowych torów z Czerniowiec do Kamieńca Podolskiego przez Chocin. To, po pierwsze, da Chocinowi połączenie kolejowe, nieznacznie skróci odległość istniejącej linii kolejowej w tym kierunku, na której trzeba kilkakrotnie przekraczać granicę z Mołdawią. [ @patashnik93 ;)]

1129431


We wschodniej części Ukrainy Alexander Kava oferuje również trzy projekty. Pierwsza to elektryfikacja istniejącej 25-kilometrowej linii kolejowej między Sewerskiem a Lisiczańskiem. Znacząco skróci to czas podróży między Kijowem, Połtawą i Łysyczańskiem - który obecnie przebiega przez Charków. Możliwe będzie również uruchamianie lokalnych pociągów elektrycznych między Łysyczańskiem i Siewierodonieckiem z jednej strony a Kramatorskiem-Słowiańskiem z drugiej, dając lepsze połączenie między tymi aglomeracjami Donbasu. Koszt projektu to 300 mln UAH.

1129439


Drugi to budowa nowego 32-kilometrowego odcinka od Kurachowa do Yuzhnodonbasskaya. Stworzy to bezpośrednie połączenie Mariupol - Kurachowo - Kramatorsk i dalej w kierunku Charkowa lub Połtawy, co skróci trasę z Donbasu do Morza Azowskiego pod Mariupolem o około 200 kilometrów.

1129440


Trzeci to elektryfikacja wraz z modernizacją odcinka Krasnograd - Nowomoskowsk. Tutaj można uruchomić krótszą (niecałe 100 km) trasę Kijów - Dniepr, usprawnić komunikację między Dnieprem a Charkowem. Koszt projektu to 950 mln UAH.

1129442


Również Ołeksandr Kava w kontekście ogłoszonego dzień wcześniej projektu City-Express proponuje, w związku z pewną modernizacją linii kolejowej wokół Kijowa, uruchomienie pociągów podmiejskich w sumie w 10 kierunkach, w tym dotychczasowych - do Bogusława. , Browary, Wasilkow, Zazimyje, Zgurowka, Kobyzhchu, Novy Bykow, Skvira, Tarashchu i Uzin.

1129444
 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts
Patrząc na grafikę i uwzględniając ukraiński alfabet poprawniej będzie napisać Hałycz (czyli dobrze znany Polakom Halicz).
Calkowicie się zgadzam, znam ukraiński język i staram się pilnować poprawnej transliteracji gdy piszę sam. Artykuły jednak wrzucam po przetłumaczeniu przez Google translate, myślę, że nie jest to piękne tłumaczenie ale wystarczająco zrozumiałe.
 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts
Ukrzalyznica ogłosiła przetarg na 100 kupiejnych wagonów czterech kategorii:
  • 51 zwykłych;
  • 12 luksów;
  • 20 przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych;
  • 17 przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadających przedział kierownika pociągu.

 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts

·
Registered
Joined
·
7,446 Posts
Ukrzalyznica ogłosiła przetarg na 100 kupiejnych wagonów czterech kategorii:
  • 51 zwykłych;
  • 12 luksów;
  • 20 przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych;
  • 17 przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadających przedział kierownika pociągu.

A co ze zwykłymi wagonami do siedzenia?
Szkoda, że nie myśli się o tym, zwłaszcza, że są trasy, gdzie pociągi "nie-spalne" by się sprawdziły (choćby pierwsza z brzegu trasa z Kijowa do Lwowa), gdyż pokonują trasę niemal 600 km w czasie trochę ponad 5h (najszybszy, jadący przez Dubno i Korosteń). A tak trzeba wlec się "spalnymi" w środku dnia. Dziwna polityka, ale rozumiem, że to zaszłość poradziecka.
 

·
Registered
Joined
·
2,288 Posts
@sebastianzb
@Barciur

W UZ mają tego świadomość i są plany powiększenia floty intercity, być może niedługo będą jakieś newsy w tej sprawie. Natomiast flota wagonów sypialnych w tak rozległym kraju jak Ukraina musi istnieć i trzeba ją odnawiać. Przez ostatnie lata zamawiano bardzo mało wagonów i tegoroczny przetarg na 100 sztuk to naprawdę postęp.
 

·
Registered
Joined
·
1,762 Posts
Tylko dużo podróży w wagonach plackartnych to bardzo krótkie podróże. Sam wielokrotnie odbywałem takimi wagonami podróże trwające nie więcej jak 2 godziny. A przyczyna jest prosta: To jest jedyny pociąg a prowadzi tylko takie wagony. Jakby każdy pociąg miał wagony z miejscami siedzącymi to tam możnaby posadzić tych krótkodystansowców redukując liczbę wagonów w eksploatacji i w składach, co przyniosłoby niemałe oszczędności.
 

·
Registered
Joined
·
339 Posts
Ze 2 strony temu opisałem moje wielokrotne podróże trasą Czerniowce-Oknica-Kiszyniów, zawierając w nim zdanie, że lokomotywy najpierw widać daleko zza horyzontu, po snopach czarnego dymu. No więc... to jest stacja Oknica (chyba;) i to są te snopy dymu... I tak, w pasażerach też można było się inhalować świeżo niedopalonym mazutem :p

 

·
Registered
Joined
·
785 Posts
ja jednak wolę EZT niż klimacik ;) oczywiście jakiś Ukraiński odpowiednik Zeusa mi by zaraz odpisał, że tylko zapach mazutu jest zgodny z misją i jak jechał w 1992 na wakacje do Odessy to całą trasę wąchał spaliny i było super. Do tego dałby nagranie pracy silnika i mówił, że EZT są do dupy bo słuchać klimatyzację a kiedyś było słychać klekot rozjechanych tłoków.
 

·
Registered
Registered
Joined
·
229 Posts
2TE10 to nie tylko dymek ;), zwany jest on również mobilnym trzęsieniem ziemi...
Choć odnoszę wrażenie, że jest to niedościgniony wzór w PKP Cargo dla zmodernizowanych ST44:

 

·
Registered
Joined
·
59 Posts
50 elektrowozów dla UZ - od kogo?
1204721

UZ zapowiada zakupy 50 dwusystemowych lokomotyw elektrycznych.
Aktualnie w grze jest Alstom, który proponuje lokomotywy Alstom Prima. Do podpisania umowy miałoby dojść podczas wizyty prezydenta Francji w Kijowie.

Gdyby jednak do tego nie doszło UZ ma przygotowany plan B - rozpisanie przetargu. Oprócz ceny pojazdu, oceniane będą też koszty utrzymania i części zamiennych, oraz finansowania.
W związku z aktualną sytuacją geopolityczną, można wykluczyć rosyjskie podmioty z grona konkurentów w ewentualnym przetargu.
 
1701 - 1720 of 1741 Posts
Top