SkyscraperCity banner

41 - 60 of 79 Posts

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #41
95. Z góry pozdrawiają piękne panienki ;)

96. Prowulok Nahimowa.

97. Rowerzystów w Odessie dosyć sporo.

98. A w wielu miejscach są stojaki :)

99. Tutaj tabliczki są stare, tylko rosyjskie, bez ukraińskiego.

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #42
100. Skręcamy w lewo na ulicę Kanatna. Już przy niej dzisiaj byliśmy, tyle, że z drugiej strony.

101. Interesująca architerktura :)

102. Te bulwary wyglądają naprawdę pięknie w lecie, gdy na drzewach są liście.. ach, samo wspomnienie!

103. Skrzyżowanie z ulicą Grecką.

104. Kolejne zaproszenie dla cyklistów :)

·
All Cats Are Grey
3,019 Posts
  • Like
Reactions: Mruczek and Barciur

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #44
105. Ciekawa koncepcja - strefa parkowania od północy do 23:59 ;)

106. Kolejne ujęcie dla miłośników komunikacji

107. Jedna z pięknych bocznych alejek...

108. Wchodzimy na niepozornie wyglądający most

109. Z jednej strony dostajemy taki widok :nuts:

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #45
110. Z drugiej też dosyć fascynujący.

111. Możemy też zajrzeć na czyjeś podwórze

112. I dochodzimy do... uwaga... ulicy Kaczyńskiego. :D

113. Jest to dawna ulica Polska, zmieniona na ulicę Kaczyńskiego. Kiedy - nie wiem, ale pewnie dość niedawno. Może za rządów Miszy w Odessie?

114. Bardzo ciekawie wyglądający - i niezabudowany! - balkon. Przy okazji - klimatyzacja. Wszędobylska. Podejrzewam, że to ze względu na to, że prąd był (jest?) bardzo tani, bo dotowany mocno. Jeśli powód jest inny, to niech mnie ktoś poprawi, ale we Lwowie jest to samo.

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #46
115. Na końcu ulicy mamy taką tablicę pamiątkową dla zmarłego prezydenta. Komuś się chyba mimo wszystko nie podobał ;)

116. Pomnik założyciela Odessy, Don Jose Pasqual de Ribasa. Niestety, ciemno się robiło i zdjęcia coraz słabsze :(

117. I takim zbiegiem okoliczności, zupełnie nieplanowanym, doszliśmy na ulicę ku czci De Ribasa, czyli ul. Deribasiwską, bo własnie tutaj się ona zaczyna po stronie wschodniej

118. Idziemy w kierunku centrum.

119. Rowery nas nie opuszczają

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #47
120. Bonus dla wytrwałych ;)

121. Tutaj już tabliczki są nowoczesnei eleganckie.

122. Doszliśmy do opery.

123. Namalowano czerwone pasy na drodze, jakoby przypominać kierowcom o istnieniu pieszych ;)

124. Są też nawet specjalne modyfikacje krawężnika :nuts:

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #48
125. Mamy też nienaruszalne donice, które chronią chodnik przed wandalami...

126. Samochodowymi.

127. Może to i wygląda fajnie w nocy, ale w dzień te lampeczki na drzewach są ohydne

128. W dodatku przymocowane w najohydniejszy ze spososbów

129. I dochodzimy do miejsca w którym Deribasewska zmienia się w deptak.

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #49
130. Na drodze spotkaliśmy bałwana :D

131. Moja najmniej ulubiona część Odessy - ohydne stragany w centrum, kojarzące mi się z barami w jakimś Władysławowie. :eek:hno:

132. Za rogiem wyłonił się taki budynek, bardzo ciekawy i ładny, ale nie mogę znaleźć informacji co tam się mieści.

133. Tego typu złote choinki reklamowe widać było w kilku miejscach. Przypominam, że byliśmy tam 6 stycznia, czyli w Wigilię wg kalendarza juliańskiego.

134. No i tak.. Idziemy w kierunku ciekawej, indyjskiej knajpki wegetariańskiej ;) Po drodze omijając samochody...

·
user
23,951 Posts
Wygląda na to, że często nasze drogi będą się tu przecinać - twoje zimowe, moje wakacyjne.
A już Puszkińska nr 10.... bliiisko, bliziuteńko! Ja nocowałem pod nr 16 :)
Będzie fajne porównanie.

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #51
^^ Mam złe wieści. Jak widać na tych ostatnich zdjęciach, już jest prawie ciemno. Po wyjściu z lokalu zaraz obok tego ostatniego zdjęcia była już noc i fot już nie było jak robić. Została tylko jedna lub dwie zdaje się a potem już tylko kilka ze Lwowa...

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żęby nadrobić w wakacje. ;)

·
user
23,951 Posts
^^ Mam złe wieści. Jak widać na tych ostatnich zdjęciach, już jest prawie ciemno. Po wyjściu z lokalu zaraz obok tego ostatniego zdjęcia była już noc i fot już nie było jak robić. Została tylko jedna lub dwie zdaje się a potem już tylko kilka ze Lwowa...

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żęby nadrobić w wakacje. ;)
Oj, to szkoda.
Ale jak coś to zapraszam "do siebie". W swojej relacji zacząłem właśnie Odessę 'robić': http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2023243&page=116

·
user
23,951 Posts

·
Bydgoszcz w budowie
18,817 Posts
105. Ciekawa koncepcja - strefa parkowania od północy do 23:59 ;)
https://i.imgur.com/sf64EG7.jpg
Jakbym rządził tam policją to na nockach miałbym dodatkowe siły, które w ciągu minuty założą blokady na wszystkie parkujące samochodu :troll:

115. Na końcu ulicy mamy taką tablicę pamiątkową dla zmarłego prezydenta. Komuś się chyba mimo wszystko nie podobał ;)
https://i.imgur.com/uRWkcrv.jpg
Czy tylko mi napis sugeruje, że Kaczyński rządził 61 lat? :nuts:

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #56
Wyjazd czas kończyć, bo zastanie nas lato i co będzie, trzeba będzie nowy wątek kręcić ;)

135. Na tripadvisorze znaleźliśmy ciekawą knajpę - wegetariańskie jedzenie indyjskie. Przed knajpą stał Budda:

136. A znakiem zapraszano nas na good, healthy food ;)

137. Miejsce to było naprawdę dziwne i ciekawe, bo wyglądało jak klubokawiarnia niż restauracja, byliśmy jedynymi goścmi (o 17, więc w sumie nic dziwnego) ale upewniwszy się, że to rzeczywiście tutaj, usiedliśmy. Wystrój wyglądał tak

138. Jedzenie też niczego sobie

139. A drzwi w toalecie były udekorowane w ten sposób ;)

Ogólnie przez spędzone tam półtorej godziny prawie że w ogóle zapomniałem, że jestem na Ukrainie. I wiecie co? Bardzo mi się to podobało, bo to dobry znak. :)

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #57
140. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze po prowiant. Oprócz ukraińskiego piwa, można tam też dostać dość spoko wybór zagranicznych, nie najgorszych piw. Ale ceny toże importowe ;) Za butelkę Leffe'a płaci się 78 hrywien, czyli około 9 złotych.

141. Dla fanów wegetariańskiego jedzenia znajdzie się też hummus czy sos tahini. A wcześniej takich rzeczy nie widywałem.

142. No i tuż przed dworcem... takie tam, zabezpieczenie wykopów na chodniku :nuts:

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #58
143. Po 10 godzinnej wycieczce w plackarcie, tym razem bez żadnych alkoholowych ekscesów, dotarliśmy do Lwowa. Dzisiaj Boże Narodzenie (7 stycznia, a we Lwowie to prawdziwe święto :) ) We Lwowie mieliśmy tylko 1h50m do Hyundaia do Przemyśla.

144. Znajomy widok, dworzec autobusowy. Jeszcze 2 lata temu bałagan był tu niesamowity, a teraz wszystko uporządkowane, nowe budynki kasowe, słowem, elegancja.

145. Wielkie zaskoczenie i chyba nowość, bo wcześniej tego nie widziałęm. Rozkład tramwajów na przystankach!!!

146. Wsiedliśmy w nowego elektrona, żeby zrobić szybką objazdówkę po mieście - jedynka się do tego świetnie nadaje, gdyż robi wielką pętlę wokół miasta i wraca na dworzec. Jednak w tramwaju najwyraźniej system informacji pasażerskiej nie funkcjonował idealnie ;)

Atmosfera w tramwaju była świetna, leciały kolędy, ludzie się włączali w ich śpiewanie. Słowem, prawdziwie świąteczna :)

147. A tu parę widoków z okna.

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #59
148. Zbliżamy się do ścisłego centrum

149. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku we Lwowie.

150. Wysiedliśmy ciut wcześniej, żeby się jeszcze przejść, gdyż czas nas aż tak nie naglił. Sygnalizacja świetlna w stylu amerykańskim.

151. Cerkiew pw. świętej Oli i Elżbiety, dawniej kościół św. Elżbiety.

152. Dawna ulica Leona Sapiehy...

·
Ambasador Lublina
3,609 Posts
Discussion Starter #60
153. Takie cuda w Polsce jeszcze funkcjonują? :D

154. Gródecka, widok w stronę centrum. Niesamowicie pusto.

155. Gródecka, widok w stronę zachodu.

156. Gródecka, idziemy w kierunku dworca podmiejskiego.

157. Plakat antykorupcyjny. Ja daję, bo chcę przeżyć. A ty, czemu dajesz łapówki?

41 - 60 of 79 Posts