SkyscraperCity banner

961 - 980 of 1005 Posts

·
Registered
4,232 Posts
U nás rozhodol projektant a (zatiaľ) nikto to neriešil. Pôvodne bol náš dom béžový so zelenými prvkami (parapety a zábradlia, ktoré sú viac hrdzavé ako zelené) a podľa projektu bude béžový so zelenými prvkami. Ale tiež máme oproti marschmallový domček.

Inak na Februárke sú výnimočné práve tie ustúpené najvyššie podlažia.

·
.:junglist : and . AFOL:.
2,384 Posts
a nepoznate niekto dobreho architekta co sa venuje aj zateplovaniam? myslim tym navrh vzhladu, nie technicky projekt.

·
Registered
1,633 Posts
Aj keď urbanizmus mnohých panelákových sídlisk nemusím, zas nie som ani zástanca celoplošných asanácii (Asanácia Mostu v Čechách a Podhradia plus kus starého mesta v Bratislave, tak toto nebolo pre mňa najlepším riešením). Ale je to veľmi zaujímavá informácia. Čo sa týka zbúrania nejakého sídliska a vybudovania krajšej štvrte, kde by sa presťahovali obyvatelia z asanovanej časti, tak toto som mal skôr ako hypotetickú myšlienku, s ktorou som na toto fórum ani moc nechodil a vidím, že sa to asi bude niekde realizovať. Skôr som sa dourbanizovanie sídlisk.

·
Hello
4,417 Posts
Ja si len snazim predstavit si, co asi tak vyrastie miesto tych panelakov, lebo v takom mnozstve a zrejme aj v nejakom casovom obmedzeni postavia to iste len v modernejsej verzii.

·
Prešpurák
6,826 Posts

·
Moderator
14,001 Posts
Je možné, že tie chruščovky majú podstatne menšiu hodnotu ako pozemky, na ktorých sú postavené. Ak by to dopadlo tak, že obyvateľov vysťahujú niekam inam a postavia im byty na metských pozemkoch, tak by sa uvolnili atraktívne pozemky pre developerov relatívne v centre a celý projekt by z tohto pohľadu mohol byť dokonca aj ziskový (teda ako pre koho a samozrejme nezohľadniac cenu pozemkov, na ktorých budú postavené náhradné byty).

·
YIM.BA
8,966 Posts
To, že v Rusku sa niečo plánuje, ešte neznamená, že sa to aj urobí :) plus si viete predstaviť, ako asi vzrastú ceny bytov a kam pôjdu všetci tí ľudia? Asi nebudú poďakovať :)
Podľa diskutujúcich pod tým článkom sa ľudia sami hlásia, aby ich paneláky zbúrali. Dostanú totiž nové byty zadarmo.

·
Hello
4,417 Posts
Zdravim, potreboval by som poradit.

Tu je odkaz na vyskovy panelak v BB.

https://www.google.sk/maps/@48.744675,19.1421364,3a,60y,345.6h,115.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1ste3SsboIJLm4P8cei2RxDQ!2e0!7i13312!8i6656

Ten panelak poznam velmi dobre, nakolko v dvoch bytoch mi byva blizka rodina, aj tie byty poznam ako vlastnu dlan ale to co by som potreboval vediet je bud typ sustavy alebo rovno podorys podlazia, pripadne aj s m2.

Z bytov ktore poznam viem povedat ze na jednom podlazi su 2 izbove byty o vymere cca 72 m2, ale hlavne 4 izbove byty s 5 balkonmi. Oba byty maju samostatny satnik hned pri vstupe a obyvacku oproti vstupu, bohuzial ani po dlhom hladani som nenasiel podorys. V Bystrici, v U-ckovych veziakoch je takych alebo podobnych bytov dost, v Sasovej, na Foncorde a tento konkretny ktory hladam ja je na sidlisku Severna, neviem ako je to inde.

Ak by niekto vedel, ...

·
Registered
1,562 Posts
Podľa diskutujúcich pod tým článkom sa ľudia sami hlásia, aby ich paneláky zbúrali. Dostanú totiž nové byty zadarmo.
Moj moskovsky kolega hovori nieco ine; praveze ludia su nespokojni lebo namiesto 6 poschodi tam bude dvojciferne cislo a vymera vyrazne poklesne.

·
Urban flâneur
3,125 Posts
Celý moskovský projekt renovácie sídlisk je iba obrovský oj€b zo strany vedenia mesta a developerov (pod vedením najsamlepšieho primátora Sobjanina). Celá tá téma by ale bola na dlhšie.
Zaujímavejšia je súťaž na urbanistické riešenie sídlisk, ktoré chruščovky nahradia: Что появится на месте хрущёвок (článok od najznámejšieho ruského blogera Varlamova, kto rusky nehovorí tak prekladač pomôže). Odporúčam zamerať sa na tú hrôzu, ktorú navrhlo úžasné ZHA.

·
Registered
2,240 Posts
Zdravim, potreboval by som poradit.

Tu je odkaz na vyskovy panelak v BB.

https://www.google.sk/maps/@48.744675,19.1421364,3a,60y,345.6h,115.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1ste3SsboIJLm4P8cei2RxDQ!2e0!7i13312!8i6656

Ten panelak poznam velmi dobre, nakolko v dvoch bytoch mi byva blizka rodina, aj tie byty poznam ako vlastnu dlan ale to co by som potreboval vediet je bud typ sustavy alebo rovno podorys podlazia, pripadne aj s m2.

Z bytov ktore poznam viem povedat ze na jednom podlazi su 2 izbove byty o vymere cca 72 m2, ale hlavne 4 izbove byty s 5 balkonmi. Oba byty maju samostatny satnik hned pri vstupe a obyvacku oproti vstupu, bohuzial ani po dlhom hladani som nenasiel podorys. V Bystrici, v U-ckovych veziakoch je takych alebo podobnych bytov dost, v Sasovej, na Foncorde a tento konkretny ktory hladam ja je na sidlisku Severna, neviem ako je to inde.

Ak by niekto vedel, ...
Je to typ MBD-12.

·
Registered
4,232 Posts
Celý moskovský projekt renovácie sídlisk je iba obrovský oj€b zo strany vedenia mesta a developerov (pod vedením najsamlepšieho primátora Sobjanina). Celá tá téma by ale bola na dlhšie.
Zaujímavejšia je súťaž na urbanistické riešenie sídlisk, ktoré chruščovky nahradia: Что появится на месте хрущёвок (článok od najznámejšieho ruského blogera Varlamova, kto rusky nehovorí tak prekladač pomôže). Odporúčam zamerať sa na tú hrôzu, ktorú navrhlo úžasné ZHA.
No neviem, či by som radšej nechcel bývať v tej Chruščovke :lol:

·
dialnice.info ::..
15,423 Posts
neviem, kde inde to bachnut, ale aj pri tejto demolicii panelaku v presove, ktory dost masivne znicil vybuch plynu je vidno, ze v principe ta panelakova konstrukcia vydrzi neskutocne vela. aj ked ho postupne rozoberaju zboku az dole, tak ta zostavajuca cast drzi bez problemov. a to ten vybuch bol riadne silny. v podstate podla hesla, ze skuste si nechat odpalit pirata v otvorenej ruke a ked ho zovrete pastou .. to uz si do konca zivota kavu nezamiesate.

napriek tomu ten panelak ako taky neskutocne drzi (mimo schodov). to je aj otazka pre tych, ktori maju nebodaj dilemu, ci to panelak vydrzi. no vyzdri hrozne vela. to henten mal ze vraj skoro 50 rokov..

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536427-panelak-ide-dolu-rychlym-tempom/

·
lost in the supermarket
6,919 Posts
Chcel som tu tiez neco postnut v tom zmysle... po tomto myslim ze uz vsetci 'experti' co tu vypisovali o zivotnosti panelakov sklapnu.

·
Registered
4,232 Posts
Ja som si tiež spomenul na diskusiu na tomto fóre, kde ktosi spomínal, že domček z karát platí len pre západné sociálne bývanie, prípadne odlfáknuté ruské bytovky a u nás sa dom pri výbuchu len pokriví.

·
Registered
274 Posts
Už mi to nedalo sa sem neozvať. Ten panelák splnil presne to čo mal a to, že nosný systém ostal stáť na mieste a že sa to cele nezrútilo. Je to klasická T06B- Prešovský variant a je naprojektovaný tak, že sa pri výbuchu uvoľnia len tie konštrukcie, ktoré nie sú nosné. To znamená, že obvodové steny s oknami a schodisko sú samonosné (uchytené o vnútorné nosné steny !!!). Ale najdôležitejšia vec bola, či neboli porušené styky medzi stenami a stropmi na dolných podlažiach. A to, že zvolili takýto systém odstránenia následkov je na zamyslenie, pretože sa to to dalo čakať, že to zbúrajú celé.

961 - 980 of 1005 Posts