SkyscraperCity banner

981 - 1000 of 1005 Posts

·
The Earth Spectator
969 Posts
Zdravim, potreboval by som poradit.

Tu je odkaz na vyskovy panelak v BB.

https://www.google.sk/maps/@48.744675,19.1421364,3a,60y,345.6h,115.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1ste3SsboIJLm4P8cei2RxDQ!2e0!7i13312!8i6656

Ten panelak poznam velmi dobre, nakolko v dvoch bytoch mi byva blizka rodina, aj tie byty poznam ako vlastnu dlan ale to co by som potreboval vediet je bud typ sustavy alebo rovno podorys podlazia, pripadne aj s m2.

Z bytov ktore poznam viem povedat ze na jednom podlazi su 2 izbove byty o vymere cca 72 m2, ale hlavne 4 izbove byty s 5 balkonmi. Oba byty maju samostatny satnik hned pri vstupe a obyvacku oproti vstupu, bohuzial ani po dlhom hladani som nenasiel podorys. V Bystrici, v U-ckovych veziakoch je takych alebo podobnych bytov dost, v Sasovej, na Foncorde a tento konkretny ktory hladam ja je na sidlisku Severna, neviem ako je to inde.

Ak by niekto vedel, ...

Ahoj, v takom paneláku som vyrastal v Handlovej. Sú tam dva byty v rohoch o rozmere cca 72 metrov. Oba dvojizbové. Jeden má dve okná a dva balkóny a druhý má 4 balkóny. Jedna izba je vždy veľká a má dve okná (resp. balkóny), takže sa dá rozdeliť priečkou a urobiť z toho 3-izbový byt. Pôdorys nemám, ale ak veľmi chceš, dokážem nakresliť všetky v tom paneláku.

·
lost in the supermarket
6,922 Posts
ten prispevok je dva roky stary... :cheers:

• Like
Reactions: eMKejx

·
Hello
4,417 Posts
ten prispevok je dva roky stary... :cheers:

Ale tak odpovede vzdy potesia :D

Dakujem pani uz netreba. Pred narodenim druheho dietata som uvazoval o vymene troizboveho bauringu za stvorizbak v tejto bytovke.
Take chutky ma presli pri jednoduchej matematike, ked za trojizbak po rekonstrukcii som dal v r.2014 59 000€, a tu pytali 115 000 za stvorizbak pred rekonstrukciou.
A ja chapem teda ze to su teraz realne ceny v ramci Slovenska este aj velmi priaznive, ale ta jedna izba mi za tych 56 tisic nestoji.

·
Inteleguán
1,082 Posts
Tvoj trojizbový byt je už tiež cenovo niekde inde. Tipujem, že minimálne 80 tisíc by si zaň dostal, takže ten doplatok by bol o niečo nižší. Ale chápem.

·
Registered
477 Posts
Panelák na Banšelovej v Bratislave, dokáže mi niekto toto vysvetliť? Posledné poschodie je nadstavené, zvyšok je pôvodná stavba, ako sa im to podarilo, myslím to na 5tom poschodí a aký to má zmysel?

·
Registered
4,232 Posts
Panelák na Banšelovej v Bratislave, dokáže mi niekto toto vysvetliť? Posledné poschodie je nadstavené, zvyšok je pôvodná stavba, ako sa im to podarilo, myslím to na 5tom poschodí a aký to má zmysel?
Podla streetview sú nadstavené 3 poschodia. Všimni si, že aj balkónové okná sú na tých poschodiach iné

• Like
Reactions: Prenajomcakany

·
Registered
2,097 Posts
Statiku to ma potom dobru ked pristavali raz tolko poschodi. good
vedla su povodne sedem podlazne panelaky z predpokladam uplne rovnakych panelov, takze hentaka nadstavba nemoze byt problem :)

·
Registered
8,386 Posts
^^ mozes hodit link na street view, ako tie bytovky vyzerali pred rekonstrukciou, teda ak este neboli nafote po rekonstrukcii? dakujem

·
Registered
5,353 Posts
predpokladam, ze jedina zmena je ta, ze na miestach tych lodzii boli rovnake okna ako vidiet teraz medzi nimi.

edit: na streetview su uz s lodziami... (predpokladam, ze ide o ulicu budovatelov)

edit 2: tak tu je casozberne streetview, ukaze ho iba na niektorych usekoch ulice https://www.google.com/maps/@49.0782989,18.9234332,3a,75y,75.15h,103.8t/data=!3m7!1e1!3m5!1sRLCwuVIPvhogRT-6nqrdeg!2e0!5s20120401T000000!7i13312!8i6656?hl=sk
najzaujimavejsia bola ta zelena, bol to celkom mix predtym :) https://www.google.com/maps/@49.0793098,18.9238852,3a,75y,72.46h,99.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1s2RwWBKv7D6kOAYbaPYSdYg!2e0!5s20120401T000000!7i13312!8i6656?hl=sk

·
Registered
1,633 Posts
Ja som si tie domy v Martine na street view okolo obeda po prezretí si tohto vlákna aj našiel, bol som zvedavý, kde to je. Niečo mi to trvalo. Keby som bol vedel, tak sa obetujem a počkám si post od R1S0 :).

·
Registered
3,205 Posts
Nájdené správne. Niektoré štvrte mesta po nahodení logií sa veľmi zhodnotili - napr. Pod Maticou okolo Záborského ulice - obľúbené u medikov. Taktiež na Podháji ul. Timravy , atď atď. Vedieť to pred pár rokmi ....

·
Registered
1,092 Posts
Loggie OK, ale keďže si ich niektorí hneď "zabetónovali" pevnými oknami, tak to tie loggie ani nemuseli dávať. Inak to chytá taký rumunský nádych. Som zvedavý, koľkí z "oknárov" majú zväčšenú výmeru bytu pre výpočet odberu tepla.

Pre porovnanie, keď pribudnú maximálne bezrámové sklá: Uherské Hradiště, kde dorábali loggie prakticky na všetky paneláky. Napriek sklám na niektorých loggiách to nevyzerá ako cigánska osada.

981 - 1000 of 1005 Posts