SkyscraperCity banner

Wybierz najlepsze zdjęcie!

1 - 20 of 22 Posts

·
Moderator
8,175 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Czas rozpocząć dziewiętnasty finał UPC w tym roku:
W eliminacjach najwyższą średnią głosów otrzymały następujące zdjęcia: (kolejność alfabetyczna)

1. Fale
Autor: Awik

2. Klepsydra
Autor: Awik

3. Parkuj i żyj
Autor: DuraAce

4. Piesi
Autor: skansen

5. SketchUp
Autor: DuraAce

·
Moderator
8,175 Posts
Discussion Starter · #2 ·
I wyniki:

17. Granica urbanistyki 7.56
16. Na styku dwóch błękitów 7.8
15. Podniebny rejs 7.83
14. Pochylnie 7.9
13. Ponad betonowy grunt 8
12. Rejsy wycieczkowe 8
11. Lekcja geometrii 8.14
10. Zygmunt Słupnik 8.36
9. Traffic jam 8.36
8. Gigantomania 8.36
7. Oko opatrzności 8.4
6. klocuchy 8.67
5. Parkuj i żyj 8.75
4. Fale 9
3. Piesi 9
2. Klepsydra 9.44
1. SketchUp 9.77

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
Nad zdjęciem skansena można by jeszcze popracować i wyciągnąć z tego coś jeszcze lepszego. Zdjęcia DuraAce już chyba się nie da polepszyć. Dlatego do niego idzie głos. Inne zdjęcia również bardzo fajne.

·
Moderator
13,244 Posts
Mój głos ze względu na budowany nastrój daję keczupowi ;)
Ale chciałem tutaj napisać, że jestem mile zaskoczony tym finałem - zdjęcia 3 i 4 są w kolorze co w UPC nieczęsto się zdarza, wahałem się w związku z tym, czy nie oddać na jedno z nich głosu, ale jednak monolity Dura Ace mnie przekonały.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Pozwolę sobie na dwie uwagi ;-)

Po pierwsze zdjęcia w tym finale są jakościowo przeciętne z jednym wyjątkiem
Po drugie finał ewidentnie z nastawieniem na abstrakcję tak naprawdę - są to zdjęcia mało miejskie - szkoda.

Mój głos oddaję na najbardziej dramatyczne zdjęcie w tej edycji, które wydaje mi się najbardziej estetyczne, przemyślane i dopracowane:

SketchUp kolegi DuraAce

·
Registered
4,440 Posts
Wahałem się miedzy Sketch Up, a Pieszymi. Oba zdjęcia są genialne, choć zupełnie różne. Wybrałem jednak Pieszych - to bardzo miejskie, klimatyczne zdjęcie. Uchwycony moment. Patrząc na nie czuję się, jak bym tam był; czuję temperaturę, ciepło słonecznych promieni, odgłos ruchliwej ulicy. O to właśnie chodzi! :)

·
2,186 Posts
Drobna uwaga: slowo genialne bywa naduzywane a przez to nastepuje jego deprecjacja...
Kuźwa! To jest jego subiektywna ocena, oparta na własnej skali wartości i dotyczy własnych "wymiarów fotografii". Jeśli napisał, że zdjęcie jest genialne to znaczy, że wg niego jest genialne. Ogranicz proszę deprecjonowanie komentarzy i ocen innych forumowiczów. Niczemu i nikomu to nie służy.

ps. Mój głos oczywiście dla genialnej pracy skansena.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
1cm ale głupio gadasz! normalnie nie wierzę ...

atak na poczucie wolności pięciolatka :D

na "dowód" swej teorii z cuzbka głowy wyjętej zamieszczam link do wyszukiwarki wg google:

https://www.google.pl/search?q=geni...pCRswbc4-ywDg&ved=0CIsBELAE&biw=1920&bih=1040 - z Polski

https://www.google.pl/search?hl=pl&...274.1.1.0.0.0.0.60.60.1.1.0...0.0.mKzWdJIuJ04 - z ogołu

;-)

i żeby nie było.. to nie jest moja jakaś mega wazna akcja - po prostu tym słowem już zwracam... ;-) podobnie jak wielu moich znajomych pokazujących zdjęcia..

·
2,186 Posts
Myślę, że celowo zignorowałaś istotę mojej wypowiedzi, a Twój komentarz ma się nijak do tego o czym pisałem.

Pomimo tego...
Korzystając z podobnej "metodologii" i przytaczając "argumenty" podobnej wartości:

[del]

·
Registered
13,013 Posts
Wahałem się między Skeczapem a parkowaniem. Ostatecznie zagłosowałem na to drugie, gdyż Skeczap jest dla zbyt chłodny, odhumanizowany ;) Równie dobrze mógłby zwyciężyć w konkursie na forum o Gwiezdnych Wojnach :)

1 - 20 of 22 Posts