SkyscraperCity banner
1 - 20 of 196 Posts

·
Poor Leno
Joined
·
7,333 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rusza realizacja Poleczki Business Park
poniedziałek 16 czerwca 2008 17:03
ul. Hołubcowa / Poleczki

Na 14 hektarowej działce przy Poleczki na Ursynowie, rusza budowa parku biznesowego, w którym docelowo znajdzie się ok. 200 tys. mkw. powierzchni biurowej i magazynowej. Nie zabraknie także hoteli. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę.

Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. Generalnym wykonawcą została firma Porr Polska. Poleczki Business Park jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch austriackich firm UBM i CA Immo International. Inwestycja o powierzchni 200 tys. mkw. będzie składała się z kilkunastu budynków biurowych, hotelu, zaplecza logistycznego oraz wolno stojącego budynku parkingowego.

Założeniem jest stworzenie kompletnej oferty w jednym miejscu: biur, powierzchni handlowo-wystawienniczych wraz z hotelem i apartamentami typu long-stay, zapleczem magazynowym, konferencyjnym i restauracyjnym, małymi sklepami, kioskami, punktami usługowymi i parkingami.

"Poleczki Business Park to nowatorski projekt łączący funkcje biurowe z biznesowymi w indywidualnych budynkach. Obecnie jest to nasz największy projekt w Polsce, który jest potwierdzeniem naszego długoterminowego doświadczenia na rynku nieruchomości" - mówi Rolf Grossmayer, członek zarządu w firmie UBM.

Wiosną zostało wydane pozwolenie na budowę całego kompleksu. Najpierw jednak rozpocznie się budowa pierwszej fazy, czyli dwóch budynków. Obydwa obiekty będą oferowały w sumie 38 tys. mkw. powierzchni biurowej i 7 tys. mkw. powierzchni usługowej na parterze. Będą gotowe w 2010 roku. Kolejne fazy będą budowane sukcesywnie, a oddanie całego projektu inwestor przewiduje na 2015 rok. Realizacja całego projektu ma pochłonąć ponad miliard złotych.

Każdy z obiektów posiadał będzie dostęp do dróg dojazdowych z przynajmniej dwóch stron. Rozwiązanie takie umożliwi bezkolizyjne zaplanowanie dostaw do magazynów, dojazdów do garaży podziemnych oraz usprawni komunikację pieszą. Układ komunikacyjny na działce umożliwi też uporządkowanie przestrzeni działki, dzieląc ją na poszczególne kwartały. Dzięki temu zabiegowi każdy z budynków może stanowić odrębną własność. Pracę w kompleksie ma umilać duża ilość powierzchni zielonych i oczko wodne.

Projekt kompleksu powstał na deskach pracowni architektonicznych RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektura+Urbanistyka wraz z UBM Polska. Natomiast projekt infrastruktury opracowała pracownia JJW Hoberg. Wynajmem powierzchni zajmują się wyłącznie agencje Jones Lang LaSalle i Kancelaria Brochocki. Czynsz za metr biura ustalono na poziomie 14 euro miesięcznie.

Inwestycja znajduje się na granicy Ursynowa i Mokotowa, w pobliżu głównych dróg oraz lotniska Okęcie. Po modernizacji ul. Poleczki oraz otwarciu na początku roku wiaduktu dojazd do projektu został ułatwiony. Wiadukt łączy ul. Żwirki i Wigury z ul. Puławską poprzez ul. Wirażową.

Tomasz Szpyt


Strona sprzedaży:
http://www.joneslanglasalle.pl/en-gb/properties/Office/Poleczki+BP+offer.htm

Lokalizacja:
 

·
Registered
Joined
·
6,803 Posts
Rys historyczny.

sierpień 2006 - ul Poleczki/Hołubcowa - budynki Zakładów Wklęsłodrukowychwrzesień 2006 - początek rozwałki


styczeń 2008 - koniec rozwałki, chyba metodą wybuchu


czerwiec 2008 - początek budowy


 

·
Registered
Joined
·
6,803 Posts
Zdaje się, że mieli zdecydować do końca czerwca. Poleczki BP komunikacyjnie bije Wilanów BP, ale architektura i prestiż przemawia za tym drugim.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,880 Posts
http://polskatimes.pl/warszawa/23139,miasteczko-biurowcow,id,t.html

Miasteczko biurowców

Polska Krzysztof Józwiak

2008-07-18 09:22:32, aktualizacja: 2008-07-18 09:23:39

Na granicy Ursynowa i Mokotowa, przy ul. Poleczki, powstanie największe centrum biznesowe w Polsce o powierzchni wnętrz blisko 200 tys. mkw. Inwestorzy chcą, aby olbrzymi kompleks był całkowicie samowystarczalny - oprócz kilku obiektów biurowych zbudują hotel, sale konferencyjne, parkingi, centrum handlowo-wystawiennicze, sklepy i punkty usługowe. Budowa dwóch pierwszych biurowców już się rozpoczęła.
Na razie 14-hektarowa działka przy ul. Poleczki to w przeważającej części ugór. W ciągu najbliższych 8-9 lat krajobraz zmieni się nie do poznania - wyrośnie olbrzymie miasteczko biznesowe składające się z co najmniej kilkunastu budynków. Samych biurowców będzie osiem.

Architekci z pracowni RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektura+Urbanistyka zaprojektowali obok nich także obiekty handlowe, galerie, hotel z apartamentami, które firmy będą mogły wynajmować swoim pracownikom na dłuższy okres.

Przy biurowcach powstaną też magazyny, centrum konferencyjne i restauracje, małe sklepy, kioski i punkty usługowe.

Być może zostanie tu zlokalizowane także centrum logistyczne, ale jego projekt jest na razie w fazie koncepcyjnej.

Poleczki Business Park będzie wyróżniał się największą na rynku powierzchnią piętra do wynajęcia. Rekordowe kondygnacje w dotychczasowych biurowcach to ok. 3,5 tys. mkw.

- W naszym parku biznesowym najemcy będą mieli do dyspozycji ok. 6 tys. mkw. na piętrze - mówi Paweł Lothammer reprezentujący inwestorów, dwie austriackie firmy: CA Immo International oraz UBM. Ta ostatnia jest znana na warszawskim rynku z takich projektów jak hotel InterContinental oraz budynek biurowy Warsaw Towers.

Jedną z największych zalet kompleksu jest jego położenie w pobliżu głównych dróg i lotniska Okęcie. Po modernizacji ulicy Poleczki oraz otwarciu wiaduktu łączącego ul. Żwirki i Wigury z Puławską centrum biznesowe będzie miało bardzo dobrą komunikację z innymi rejonami stolicy.

Inwestorzy mają już pozwolenie na budowę całego kompleksu. Prace podzielono jednak na kilka etapów. W pierwszej fazie powstaną dwa budynki przy ul. Poleczki. Biurowce będą niewysokie, 3-4-piętrowe. Oryginalny wygląd nadadzą im fasady obłożone zielonymi płytami.

Kolejne części parku biznesowego będą budowane sukcesywnie, a zakończenie całości planowane jest na 2015 r. Koszt inwestycji to ponad miliard złotych.


Szykuje się kolejna monokultura jak na Służewcu, ale przynajmniej będzie kompleksowo i dzięki temu bez dzikich parkingów.
Okalającego płotu nawet nie chce mi się komentować...
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
13,492 Posts
Oto świeże zdjęcia :)

 

·
Registered
Joined
·
1,417 Posts
No fajnie fajnie!! O takie budowy wlasnie chodzi w granicach lotniska! Nikt nie bedzie nazekal na chalas....a prezentowac to sie bedzie ladnie tez:banana:

Warszawa pnie sie w gore!!
 

·
Registered
Joined
·
6,803 Posts
Będą robić biznes w parku

Aż 200 tys. mkw. powierzchni, własny parking piętrowy i... apartamenty do wynajęcia – takie udogodnienia dla biznesmenów zaoferuje powstający na Mokotowie Poleczki Buisness Park.


To ma być największy biznesowy kompleks w Polsce. Kamień węgielny pod inwestycję zostanie położony już 25 września. Budowa pierwszego etapu biurowcowego superkompleksu zakończy się w 2010 roku. Całość inwestycji ma być gotowa dokładnie pięć lat później.

Wszystko w jednym

Poleczki Business Park powstanie na terenach dawnych Zakładów Wklęsłodrukowych przy ul. Poleczki. Znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu łączącego ulice Żwirki i Wigury, Wirażową oraz Puławską. Jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch austriackich firm – UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International.

– To nowatorski projekt łączący funkcje biurowe z biznesowymi – mówi członek zarządu UBM dr. Rudolf Grossmayer. – Będzie składał się z szeregu budynków biurowych, hotelu, zaplecza logistycznego oraz wolno stojącego budynku parkingowego.

Budynki jak puzzle

Jak twierdzą autorzy projektu, założeniem Poleczki Buisness Park jest stworzenie kompletnej oferty dla biznesu zlokalizowanej w jednym miejscu. Budynki mają pasować do siebie jak puzzle – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności.

W „ miasteczku” zajmującym ok. 200 tys. mkw. znajdą się biura, będzie powierzchnia handlowo-wystawiennicza i hotel z apartamentami. W budynkach mają się znaleźć także restauracje, małe sklepy, kioski i punkty usługowe. Charakterystyczne dla kompleksu będą wyłożone zielonymi płytami elewacje oraz... sztuczny staw.

Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 1 mld zł. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki. Zarezerwowano w nich już ok. 20 proc. powierzchni biurowej.
http://www.zw.com.pl/artykul/2,289050_Beda_robic_biznes_w_parku.html
 

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
Joined
·
26,393 Posts
Paralotnią.Powaznie to jakis bus maja uruchomic.
 

·
Registered
Joined
·
6,028 Posts
Paralotnią.Powaznie to jakis bus maja uruchomic.
;)

Nie jestem przekonany do biznes parków. Owszem w teori sa fajne itd., ale tego typu osrodki bardziej nadaja sie na laboratoria i centra naukowe a nie na osrodki biznesu. W UK troszke ich sie jeszcze buduje, ale np. nowiutkie 100tys m2 miedy Glasgow i Edynburgiem, mimo naprawde fajnych rozwiazan i niezlej architektury stoi puste. Poza tym strasznie rozwlekaja centrum i nie przyczyniaja sie bynajmniej do rozwoju komunikacji miejskiej.
 

·
Registered
Joined
·
7,270 Posts
2008-11-05

Agent's Reception dla największego parku biznesowego w Polsce
Członkowie zarządu projektu Poleczki Business Park reprezentujący UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International, zorganizowali w hotelu InterContinental uroczystość „Agent's Reception”. Wyłączni agenci – Kancelaria Brochocki Nieruchomości i Jones Lang LaSalle wraz z inwestorami dokonali prezentacji największego w Polsce parku biznesowego, który w swojej idei ma stać się centrum przyszłości.Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi 210 000 m.kw., w tym przeznaczono:
 158 tys. m.kw. na budynki biurowe z przewidzianymi funkcjami gastronomicznymi oraz handlowymi
 20 tys. m.kw. na budynek hotelowy
 25 tys. m.kw. na parking - całkowita liczba miejsc parkingowych w Poleczki Business Park to około 3400 (1:50 m.kw. powierzchni biurowej)
 7 tys m.kw. na budynki logistyczne, oferujące miejsce dla 16,8 tys. palet, odpowiadające powierzchni ponad 28 tys. m.kw. w systemie składowania płaskiego.Ciągle ewoluujący rynek nieruchomości komercyjnych w naszym regionie wymaga od odpowiedzialnych inwestorów rozwagi i zdolności adaptacji. Na obiekty swoich inwestycji CA Immo International wybiera jedynie najlepsze i najbardziej obiecujące projekty, stąd nasza decyzja o udziale w tym przedsięwzięciu wspólnie z naszym partnerem strategicznym UBM Realitätenentwicklung AG. Wierzymy, że Poleczki Business Park dzięki swej doskonałej lokalizacji, komunikacji i unikalnemu konceptowi łączącemu wiele funkcji biznesowych w jednym kompleksie jest właściwą inwestycją we właściwym miejscu i czasie. Naszym zdaniem PBP jest "skazany na sukces" - mówi Andrzej Mikołajczyk z CA Immo International. Prowadzenie biznesu to sztuka logistyki, a PBP będzie platformą umożliwiającą stworzenie sprzyjających warunków do realizacji celów biznesowych. Poleczki Business Park wchodzi na polski rynek w idealnym momencie, oferując możliwość połączenia w jednym miejscu biur z wieloma funkcjami biznesowymi oraz niezbędnymi udogodnieniami dla najemców - dodaje dr. Rudolf Grossmayer z UBM. Oprócz biur w centrum biznesu przy ulicy Poleczki w Warszawie znajdą się także powierzchnie handlowo-wystawiennicze, hotel z apartamentami typu long-stay, zaplecze konferencyjne, restauracje, małe sklepy, kioski oraz punkty usługowe. Takie dogodne ulokowanie w jednym miejscu licznych funkcji oszczędza czas i pomaga ominąć wiele problemów logistycznych – dodaje Mikołajczyk.Jak podkreślano podczas spotkania z agentami, jedną z największych zalet nowo powstającego centrum jest jego lokalizacja, zapewniająca dogodny i łatwy dojazd do wszystkich dzielnic oraz strategicznych punktów Warszawy. Inwestycja znajduje się na południowych obrzeżach Mokotowa. Atutem okolicy, w której powstaje Poleczki Business Park, jest znakomicie rozwinięta infrastruktura. Po modernizacji ulicy Poleczki oraz otwarciu na początku roku 2008 wiaduktu łączącego ulice Żwirki i Wigury z Puławską poprzez ulicę Wirażową dojazd do powstającego kompleksu został znacznie ułatwiony. Istotnym atutem projektu inwestycyjnego UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International jest także bliskość międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina na Okęciu. W kolejnych miesiącach realizowane będą dalsze przedsięwzięcia budowlane z zakresu infrastruktury drogowej. Ponadto powstanie odcinek S-2, który będzie realizowany w drugiej połowie 2010 roku. Planowana jest także szybka kolej łącząca Warszawę Centralną z lotniskiem – dodaje Andrzej Brochocki z Kancelarii Brochocki.


Poleczki Business Park został zaprojektowany z myślą o potrzebach najemców. Znaczącym atutem powstającej inwestycji będzie wysoki standard wykończenia budynków: sufit podwieszany, podłoga podnoszona, system klimatyzacji i przeciwpożarowy oraz uchylne okna. Powstanie nowoczesne centrum biznesowe, łączące elastyczność funkcji biznesowych z wygodą użytkowania. Ponadto duża ilość terenów zieleni, a także malowniczy staw umożliwią najemcom odpoczynek podczas przerw.Zakończenie budowy pierwszej fazy inwestycji Poleczki Business Park zaplanowano na czwarty kwartał 2010 roku. Powstaną dwa budynki (A1 i A2), które będą oferowały w sumie 38 tys. m.kw. powierzchni biurowej i 7 tys. m.kw. powierzchni usługowej. Kolejne etapy projektu będą oddawane sukcesywnie. Inwestorzy UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International zamierzają sfinalizować projekt do końca 2015 roku.
 
1 - 20 of 196 Posts
Top