SkyscraperCity banner

1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
8,896 Posts
Swietne miasto! Dzieki za te fotki. Przyjelo sie, ze amerykanskie miasta to tylko NY, Chicago, SF, Boston, San Diego i Seattle. Okazuje sie, ze jest tez duzo mniejszych, bardzo pieknych miast. Jeszcze raz wielkie brawa za te fotorelacje. Dziwie sie, ze jest totalny brak zainteresowania tym watkiem, co jest, nie podoba Wam sie to miasto? Moim zdaniem jest super.

·
Registered
4,992 Posts
większość miast USA (tak jak patrzę przynajmniej) jest bardzo fotogenicznych, a to nie jest wyjątkiem!

btw, tam w tle to przypadkiem nie town hall ?

·
Registered
255 Posts
dzięki Arek
W Baltiomore byłem kilka lat temu. Fajne miasto, typowe miasto amerykańskiej północy. Co mi szczególnie zapadło w pamięć to bardzo niewiele ludzi na ulicach w centrum w dzień powszedni i godzinach popołudniowych (może z wyjątkiem tego deptaku nad samym brzegiem). Masz może fotki takich holenderskich domków położonych nad zatoką? Bardzo fajne uważane za taką Baltimorską "starówkę".

·
Registered
1,232 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
@MAR_tm Nie byłem po samym budynkiem, ale rzuciłem okiem na mapę i nie jest to Town Hall.

@ kamil Holenderskie domki?Starówka? To pewnie Fleet St i okolice lub genialnie zrewitalizowane magazyny portowe (zdjęć tych ostatnich niestety nie mam):

Skoro mateq wspomniał o Polonii to dwa zdjecia jej poświecone, na pierwszy polski kościół(nie jedyny), a na następnym "THE BEST POLISH DELI ON THE EAST COAST"

·
Registered
8,896 Posts
^^^
Skoro tak wygląda "The best Polish deli on the east coast" to ja współczuję Polonii na wschodnim wybrzeżu ;) W aglomeracji chicagowskiej w każdej małej miejscowości, skupiającej jakąś Polonię, jest taki sklepik, a w samym Chicago są dziesiątki polskich supermarketów wielkości średniego Tesco czy Geanta.

·
Virtute Fideque
523 Posts
Krzycho said:
^^^
Skoro tak wygląda "The best Polish deli on the east coast" to ja współczuję Polonii na wschodnim wybrzeżu ;) W aglomeracji chicagowskiej w każdej małej miejscowości, skupiającej jakąś Polonię, jest taki sklepik, a w samym Chicago są dziesiątki polskich supermarketów wielkości średniego Tesco czy Geanta.
Mysle, ze przewaznie male sklepiki sa zawsze najlepsze, wiec pewnie rzeczywiscie moze i jest najlepszy.

A tak na boku to wrzucam zdjecia sprzed 1.5 miesiaca, kiedy to przejezdzalem przez Baltimore w drodze do Waszybgtonu i spowrotem. Waszyngton lezy tylko 38 mil od Baltimore i miasta wspoltworza konurbacje ok 7 milionow mieszkancow.

Skyline Baltimore w stanie Maryland

Troche infrastruktury

Tu troche z boku

A to bonus, skyline miasta Wilmington w stanie Delaware niedaleko (60 mil) od Baltimore, MD.

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,732 Posts
bardzo chetnie bym fotki obejrzal,ale wczytuja sie baaaardzo wolno i chyba jeszcze za tydzien ich nie ujrze...

·
Registered
58 Posts
^^^
Sorry za offtopic

Hej Krzycho.. Mozesz mi w takim razie dac na priva namiary na jakis porzadny duzy polski supermarket w Chicago (preferably somewhere close to the Blue Line)?? Jestem w Chicago na pare tygodni i chce mi sie zjesc jakiegos porzadnego Polskiego zarcia ale jedyny taki niby polski supermarket co znam to Wally's Market ale ten market to znowu taki super nie jest...

z gory dzieki,

Marcin

·
hipp-E
10,911 Posts
Miasto świetnie sie prezentuje i wygląda na jedno z ciekawszych miast USA. Cieszy mnie, że zachowało się dość dużo XIX wiecznej zabudowy. W NYC niestety większość kamieniczek poszła pod kilof.

Fotki strasznie wolno sie ładują, pewnie stąd tak małe zainteresowanie wątkiem. Cztery razy otwierałem tę stronę i za każdym razem traciłem cierpliwość. To moje piąte podejście. ;)

·
Registered
750 Posts

^^ Heh, jak dotychczas naliczyłem trochę kopii tej kolumny, oryginalnie Trajana w Rzymie. Są, z tego co mi wiadomo jeszcze w Paryżu, Petersburgu, jedną wyburzyli w Dublinie. Co do miasta to fajne, podoba mi się klimat starych miast wschodniego wybrzeża, w ogóle pociąga mnie klimat rodzących się Stanów.

1 - 20 of 21 Posts