SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3171 Posts

·
Registered
34,716 Posts
Discussion Starter · #1 ·
W zeszlym roku odbylem trzytygodniowa podroz po zachodnich stanach USA. Ostatnio odkrylem ze moge zamieszczac na tym forum fotki z Picassy tak wiec wykorzystujac ta mozliwosc zapraszam na relacje z wyprawy.

Na poczatek trasa. Z wyliczen wynikalo ze powinienem zrobic ponad 3000 mil. Po oddaniu auta okazalo sie ze bylo to 5500 mil czyli ok 8900km.

Nie mam fotek z LA bo byl to tylko start wyprawy i naprawde ciezko robic tam fotki prowadzac samochod. Angelanos jezdza jak wariaci. Za to juz kilka godzin od LA droga wyglada tak:

Pierwszym istotnym punktem wyprawy byl Zion NP. Chyba jedyny park narodowy w USA gdzie ruch samochodowy jest istotnie ograniczony i trzeba korzystac z takich pojazdow:

A to juz widok z dojazdu do parku po spedzeniu nocy na poloficjalnym kampingu na terenach federalnych (kazdy ma prawo nocowac na tzw public lands)

A to juz widoki z samego parku:

Szlak prowadzacy do Angels Landing

I jeszcze kilka rzutow oka na geologie okolic.

CDN.

·
Registered
34,716 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Wreszcie opuszczamy Utah. To juz Wyoming, najrzadziej zaludniony stan USA (nie liczac Alaski), tylko ok 2 osoby na km kwadratowy.
Uwielbiam otwarte przestrzenie. Podazamy droga US 189.

Odpowiednik naszych drog powiatowych, czesto nie sa nawet asfaltowe.

Podobaja mi sie znaki informujace o liczbie mieszkancow (az 100 :nuts:)
i wysokosci, w tym przypadku ok 2200 m.n.p.m.

Na dzisiaj chyba wystarczy. Trzeba poczekac na jakies komentarze zeby przepchnac watek na nastepna strone.

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
E no, wyjechal z Utahu a nie bylo Bonneville salt flatsów :( Ja sie tak nie bawie :p Żądam erraty albo drugiego wydanai poprawionego :p
(no chyba ze ich juz nie ma dzisiaj)

·
Registered
355 Posts
Na dzisiaj chyba wystarczy. Trzeba poczekac na jakies komentarze zeby przepchnac watek na nastepna strone.
potrzebujesz pozytywnych komentarzy zeby zmotywowac sie do pokazania nastepnych zdjec??

pamietaj ze samomotywacja jest bardzo wazna, nie czekaj tylko wrzucaj

ps a zdjecia calkiem calkiem, kiedys tez trzeba byloby sie gdzies tam wybrac

·
Registered
34,716 Posts
Discussion Starter · #11 ·
potrzebujesz pozytywnych komentarzy zeby zmotywowac sie do pokazania nastepnych zdjec??

pamietaj ze samomotywacja jest bardzo wazna, nie czekaj tylko wrzucaj

ps a zdjecia calkiem calkiem, kiedys tez trzeba byloby sie gdzies tam wybrac
Jestem zmotywowany ale wiem ze nie wszyscy lubia jak jest za duzo fotek na jednej stronie. ;)
A wyjazd moge szczerze polecic. Super region.

·
Registered
1,097 Posts
Od siebie tez moge polecic takiego road tripa. Niezapomniane widoki, niesamowite parki narodowe i ta przestrzen... Wyoming to chyba moj ulubiony stan ;)

Widze, ze nie dales rady dotrzec do Yosemite albo Lake Tahoe - a tak blisko.

W kazdym badz razie dzieki za fotki, czekam na wiecej !

·
Registered
34,716 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Od siebie tez moge polecic takiego road tripa. Niezapomniane widoki, niesamowite parki narodowe i ta przestrzen... Wyoming to chyba moj ulubiony stan ;)

Widze, ze nie dales rady dotrzec do Yosemite albo Lake Tahoe - a tak blisko.

W kazdym badz razie dzieki za fotki, czekam na wiecej !
W Yosemite bylem kilka lat temu a nad Tahoe rzeczywiscie nie dotarlem.
Za to tym razem dotarlem do Grand Teton i Yellowstone

Miasteczko Jackson na poludnie od Grand Teton NP

Lubie amerykanskie znaki:

I wreszcie Grand Teton

Lokalna fauna

Szlak

W drodze do Yellowstone, wysokosc 2700 m.n.p.m.

CDN.

·
Krakus rodowity
5,162 Posts
Świetny wątek!
Jako ktoś zafascynowany stanami, czekam na kolejne zdjęcia!

·
hipp-E
11,113 Posts
Czekam na wiecej zdjec, bo kawalek tej trasy zaznaczonej na mapce sam zrobilem ze znajomymi: San Fran - LA - Las Vegas :)
Czy tez byles zatrzymywany na granicy poszczegolnych stanow? Nas sprawdzali, czy nie wwozimy owocow do Kaliforni, bo ponoc nie wolno i te co mielismy przy sobie kazali nam zjesc albo wyrzucic. Dla mnie bylo to dziwne, ze w ogole byla jakas kontrola graniczna.

·
Banned
1,240 Posts
Czekam na wiecej zdjec, bo kawalek tej trasy zaznaczonej na mapce sam zrobilem ze znajomymi: San Fran - LA - Las Vegas :)
Czy tez byles zatrzymywany na granicy poszczegolnych stanow? Nas sprawdzali, czy nie wwozimy owocow do Kaliforni, bo ponoc nie wolno i te co mielismy przy sobie kazali nam zjesc albo wyrzucic. Dla mnie bylo to dziwne, ze w ogole byla jakas kontrola graniczna.
to musi byc szczegolnie dziwne dla europejczyków :), gdzie miedzy krajami nie uświadczysz kontroli ;)

1 - 20 of 3171 Posts