SkyscraperCity banner

481 - 500 of 7143 Posts

·
Administrator
38,939 Posts
Już o tym wspominaliście, ale zadziwia mnie ta fatalna jakość połatanego asdaltu w NY, nawet w okolicach Times Square! Jakaś dziwna filozofia musi rządzić Amerykanami w tym względzie. Niemcy by sobie na to nie pozwolili nawet w byle wiosce ;)

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #486
Rozdział I - New York City: Metropolitan Museum of Art

^^ Świetne!
Ja wiem że ostatnia zima dała im w kość, ale drogi na wschodzie to jakaś masakra była. Autobusem z twardym zawieszeniem w drodze z NYC do Philly czy z D.C. do Bostonu nie dało się nawet zdrzemnąć bo takie dziury. Jak wzięliśmy auto i pojeździliśmy po zadupiach to parę razy bałem się że rozwalę oponę :nuts:
A przecież niezapominajcie że jestem przyzwyczajony do wrocławskich dróg i torowisk :D

No pewnie. A namalowałbyś tak równo takie kółka :troll:?
Cyrklem :troll:

Ostatnie strzały z MET i lecimy dalej:
446. Duuża sala egipska/blisko-wschodnia:

Metropolitan Museum of Art by Maciek Lulko, on Flickr

447.

NYC by Maciek Lulko, on Flickr

448. Nawet jakąś świątynie przytargali z Egiptu:

449. Po tych wszystkich dziełach sztuki zgłodnieliśmy to trzeba było wziąć hot doga i usiąść na schodach MET. Hotdog jak hotdog, żadna rewelacja, ale za to pan w budce zapytał się czy chcemy "kapusta" :D

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #487
Rozdział I - New York City

450. Przeskakujemy na drugą stronę Central Parku do muzeum historii naturalnej, po drodze zahaczamy o... zamek:

451. Widoczki nawet fajne, ale jak widać pogoda słaaaba.

452. Góry stołowe...? ;)

453. Amfiteatr też musi być.

C.D.N.

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #488
Więcej zdjęć wieczorem, raczej późnym bo idę robić zdjęcia o zachodzie. Ale teraz, przy okazji małe podziękowania dla Was, bo wiem że zaglądacie na mojego flickra. Wlaśnie dzisiaj liczba obejrzeń moch zdjęć przekroczyła milion :)
Flickr 1 000 000 views! by Maciek Lulko, on Flickr

·
Prymas Aprilis
8,883 Posts
https://farm3.staticflickr.com/2938/14383487922_4445c321d9_b.jpg
phi... no żeby takie połatane asfaltówki w njuuu jorku byli :troll:

https://farm6.staticflickr.com/5571/14198348020_cb00a453f4_b.jpg
NY + takie ciężarówy :eek: Mamo, mamo ja też chcę taką ciężarówkę :biedak majaczy w sennej malignie:

może mi się nie oberwie za wrzucenie tego zdjęcia ;-)
Tej, no. :madwife:
Chciałbyś :lol:

Tour de La Rembrant... i niech żyje kompromis :troll:

Zazdroszczo :p
Właśnie, że ja zazdroszcze, a bo co? :tongue: :baeh3:
;)

·
Owce
4,493 Posts
Drogi, podejrzewam , takie połatane, bo pewnie ciągle coś tam ktoś chce od niemłodych instalacji. A drogowców maja jak w polsce ,kiedyś widziałem filmik z taksówki, 3 stało i się śmiało a jeden ubijał w dołku pełnym wody, troche świeżego asfaltu łopata.

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #493
Rozdział I - New York City

454. Muzeum Historii Naturalnej. Z zewnątrz wygląda nawet sympatycznie, lecz wnętrza i ekspozycje to jakaś masakra jest. Jakby tam czas zatrzymał się w latach 60-70. Dobrze że nie dawali woreczków na buty :troll: To chyba powoli staje się muzeum muzealinictwa, niż historii naturalnej. Kto był w Londyńskim muzeum historii naturalnej (<3) to niech lepiej dla własnego zdrowia psychnicznego tu nie zagląda:

455. Jedno zdjęcie z holu z diplodokiem czy czymś takim. Więcej nie ma bo jak moja babcia mawia "szkoda filmu na takie pierdoły".

456. Co ciekawe, budynek lepiej wygląda z boku (od ulicy) niż od przodu (od alei)

457. Idziemy dalej, niestety rozpadało się konkretnie więc ilość zdjeć z lustrzanki będzie ograniczona. Później pewnie Ewka wrzuci z kompakta, jego nie było szkoda ;)

455. Aha, od Muzeum kierujemy się na południowy-wschód do Intrepida. Tu zahaczamy o Lincoln Center i nowe inwestycje wokół:

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #494
Rozdział I - New York City: Lincoln Center

Lincoln Center for Performing Arts, bo tak brzmi cała nazwa kompleksu to kilka budynków wybudowanych w latach 1955-1969 w których mieści się m.in Metropolitan Opera House, New York City Ballet, New York Public Library for the Performing Arts i wiele wiele innych instytucji artystycznych. Budynki w kompleksie zaprojektował m.in Eero Saarinen czy Philip Johnson (Priztker z 1979r).

456.

457.

458. Sporawe.

459.

Lincoln Center by Maciek Lulko, on Flickr

460. Duzo przestrzeni gdzie w ładną pogodę pewnie sporo się dzieje ;)

·
foto-ml.pl
16,994 Posts
Discussion Starter #495

·
Registered
Never Never Land
942 Posts
Prawdziwe manhattanskie "gory" sa na polnoc od Washington Bridge w Fort Tryon Park
a na szczycie znajduje sie oddzial Metropolitan Museum -The Cloisters. Byles?

·
Administrator
38,939 Posts
481 - 500 of 7143 Posts