Skyscraper City Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
16 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam,

Ponieważ zbliżają się wakację, zapraszam na relację z mojej zeszłorocznej podróży do USA, po której pozostało parę fotek. Wyprawa miała charakter wybitnie samochodowy (american style of life :), i dlatego w większości bedą to impresje z drogi, krajobrazy, parki narodowe, czyli nudy, zupełnie jak w polskim filmie :). Ale parę miast też udało się zaliczyć

Trasa podróży była następująca (start i koniec w Los Angeles)

Zaczynamy więc od Los Angeles i od tego co widać z wzgórz, które okalają miasto, rejon Griffith Park‎ i powyżej:

Obserwatorium Griffith

Rzut oka na drugą stronę "gór", Pasadena z dodatkami

OK dosyć tych drzewek. Idziemy w miasto

CDN...

Pozdr.

·
Registered
16 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Witam ponownie i ruszamy dalej. Czas goni, długa droga przed nami, a my ciągle w LA :). No, trochę tu jeszcze zostaniemy. Do centrum będziemy docierać boczkiem, zygzakiem, i nie w wprost.

Niestety, czas wracać do motelu, odświerzyć się i nad morze, oops, sorry nad ocean. Ale zdjęć nie ma, bo ciemno :bash: Może jutro się uda.

CDN...

Pozdr.

·
Registered
16 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Wesoły Romek;21438845 said:
Zapowiada się smakowicie :cheers: West Coast to moje życie :)
Będą zdjęcia z Compton i Long Beach ?? :)
Long Beach będzie na samym końcu, gdzie spędziłem ostatnią noc przed powrotem. A Compton w ogóle :(. Niestety czas nie pozwolił, bo na LA i okolice było tylko 3 dni.
Z 17 początkowo zaplanowanych punktów w ciągu całej czterotygodniowej wyprawy i tak wypadły 2.
Ale następny pobyt niewątpliwie będzie szczegółowiej obejmował LA, San Diego i San Francisco. Już zacząłem szukać ofert pracy w tamtym rejonie wewnątrz mojej firmy :). A jak to nie wypali, to trzeba planować wakacje. W końcu tani dolar jest :banana:

·
Mainland Sea & Sky
6,242 Posts
Pretty nice sets of pics of LA , the surburb in particular !

·
ten najwazniejszy
14,766 Posts
Jesli chcesz poznac prawdziwa Ameryke , jedz na prowincje wiec
czekamy na foty:)Szczegolnie foty z Nevady moga byc interesujace

·
Registered
16 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Jesli chcesz poznac prawdziwa Ameryke , jedz na prowincje wiec
czekamy na foty:)Szczegolnie foty z Nevady moga byc interesujace
Prowincja też będzie, np. Beverly Hills :). A na poważnie wyprawa miała ściśle określone punkty, czyli trzy główne miasta zachodniego wybrzeża (LA, San Francisco i San Diego i dodatkowo Monterey + Las Vegas) oraz parki narodowe. Niestety nie było czasu na dokładną eksplorację pozostałego terenu. Cztery tygodnie na taką przejażdżkę to naprawdę nie jest dużo. Prowincja więc pojawi się głównie na fotkach robionych z samochodu.

Ponieważ nasz motel (dokumentacja poniżej) znajdował się w Hollywood

postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej temu miejscu
Na początek, żeby się nie zgubić trzeba zapamiętać, gdzie zostawiliśmy samochód (widoczny tył koloru wiśniowego)

W głębi można dojrzeć zeszłoroczne ceny benzyny - 2.85USD/galon za najtańszą i 3USD za najdroższą (przełom sierpnia i września). Teraz dochodzi już do czterech.

Uwaga na miejscowych naciągaczy - Flip i Flap, tudzież inni przebierańcy chętnie się sfotografują, ale nie za darmo. Tak zarabiają na życie, więc w sumie wycofuję się z tych naciągaczy :)

Wkraczamy do lepszego świata, czyli Beverly Hills. Będzie parę fotek rezydencji osób znanych i ważnych dla światowego szoł biznesu. Niestety nie pamiętam już nazwisk. Ale chałupki niczego sobie

Universal Studio - z braku czasu dotarliśmy tylko do bramy weściowej.

I na koniec dnia parę ujęć Pacyfiku w Santa Monica

CDN..

Pozdr.

·
Poor Leno
7,333 Posts
Jeszcze dziesięciolecia miną zanim downtown ożyje. Za to Beverly Hills prezentuje się bardzo zadbanie, ogólnie fajne fotki, czekam na cdn:)

·
Dream on!
170 Posts
o tak! Uwielbiam wątki o USA. Niezmiennie intryguje mnie tam pare szczegolow np. duzo bardzo fajnych stylizowanych latarni albo "humorystyczne" znaki drogowe (no parking, no stopping, no kidding).

Kiedys patrzylem sobie na fotki LA w necie i na google Earthie i musze powiedziec ze niktore fragmenty nawet downtown wygladaly fatalnie przez wszechobecne parkingi niszczace tkanke miejska. Jak wyglada sytuacja z poziomu ulicy? I czy to się powoli zmienia (podobna syt, ma miejsce w wielu szczegolnie wlasnie West i Mid-West czesci USA).
Czekam na kolejne zdjęcia!

·
Registered
796 Posts
Strasznie brzydkie miasto. Kiedyś musiałem wybrać czy odwiedzić LA czy San Francisco wybrałem SF i okazało sie to rewelacyjnym wyborem.

·
Register User
1,688 Posts
widać ze tworcy GTA idealnie oddali klimat californi w San andreas. Niektore widoczki sa dosłownie takie same jak w grze. To fascynujące :D

1 - 18 of 18 Posts