Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 42 Posts

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Długo zastanawiałem się nad założeniem wątku. Pod koniec 2017 roku wyruszyłem w małą delegację do USA. Zdjęcia będą wszystkie wyłącznie z telefonów komórkowych, bez jakiejkolwiek chronologii i planu zwiedzania. Każda wolna chwila od pracy była poświęcona na zwiedzanie. Dodam także opisy co mnie zaciekawiło bądź zaskoczyło. Mam nadzieję,, że i taki wątek może być.

W skrócie:

Zacznę od początku, okolice Chicago - dokładnie Kenosha, gdzie mieliśmy miejsce pracy oraz hotel.

No to jedziemy!

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Wylądowaliśmy w Chicago na lotnisku O'Hare. Szybka wizyta w wypożyczalni aut. Zarezerwowane auto, Chevrolet Cruze. Niestety nie mieli na stanie, więc miła pani z obsługi zaproponowała coś odrobinę droższego, cena okazała się dla nas zaporowa - odmówiliśmy. Nagle pada pytanie jaką linią lotniczą przylecieliśmy. Polskie linie lotnicze LOT. Kilka stuknięć w klawiaturę i pach, cena z dużą obniżką (nie wiem jaki to ma związek?!). Tak więc wynajęliśmy auto, nie byle jakie auto:

1. Ford Mustang 4.0L 300KM :)

2.

3. Całkiem fajny gadżet - podświetlane logo na chodniku.

4. Jezioro Michigan jest tak duże, że posiada latarnie morskie.

5. W hotelu mieliśmy na ścianie obraz tej latarni z tego właśnie ujęcia.

6. Mor...jezioro aż po horyzont

7. Plaża i fale jak nad prawdziwym morzem.

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #3 ·
8. Wydech tego pickupa :O wiele samochodów miało takie, albo i większe wydechy.

9. Toaleta w zakładzie pracy, jak się później okazało nie tylko w zakładach pracy, ale także w restauracjach, toaletach publicznych. Dziwnie się tam załatwiać skoro każdy Cię widzi...

10. Texas Roadhouse - najlepsze steki jakie w życiu jadłem. Cała restauracja urządzona w teksańskim stylu.

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #8 ·
32. Ruszamy w kierunku Chicago

33. Bazylika?

34. W oddali Willis Tower, nasz cel.

35.

36. Coś dziwnego dla Europejczyka. Każdy jedzie swoim pasem ze swoją prędkością. Nie ma porządku jak w Europie, że od prawej najwolniejsze itd. Tu nawet ciężarówka śmiga lewym pasem jadąc wolniej od innych.

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #9 ·
37. Coś co mi się bardzo podoba w stanach, multi-funkcyjne hale. Przykład : United Center, dom dla Chicago Bulls i Chicago Blackhawks. Podobne hale są w NYC I LA. Budynek sam w sobie nic szczególnego, ot betonowy kloc. Wewnątrz sklep obu drużyn.

38. Jest i Majkiel

39. Kilka rzutów miasta w drodze do WT.

40.

41.

·
46 & 2
10,051 Posts
Wylądowaliśmy w Chicago na lotnisku O'Hare. Szybka wizyta w wypożyczalni aut. Zarezerwowane auto, Chevrolet Cruze. Niestety nie mieli na stanie, więc miła pani z obsługi zaproponowała coś odrobinę droższego, cena okazała się dla nas zaporowa - odmówiliśmy.
To ciekawe, powinni wam dać w tej samej cenie co mają na stanie, nawet wyższej klasy. No chyba, że rezerwowaliście dopiero na miejscu?

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Seattle. Pracę mieliśmy zlokalizowaną obok samego lotniska. Miejscowość Kent. Nadmiar pracy i krótki czas przeznaczony na jej realizację nie pozwolił nam na dotarcie do samego Seattle. Ale chcę wspomnieć o tym punkcie podróży, ze względu na auto jakie dostaliśmy w wypożyczalni :)

77. Dodge Challenger R/T 5.7L HEMI, 375 KM, niby 75 koni więcej od Mustanga, ale tutaj silnik wolnossący i jazda tym potworem przerażała.

78. Spalanie 30l/100km. Zrywana przyczepność przy lekkim wciśnięciu pedału gazu. Polecam :)

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #19 ·
To ciekawe, powinni wam dać w tej samej cenie co mają na stanie, nawet wyższej klasy. No chyba, że rezerwowaliście dopiero na miejscu?
Rezerwowała nam firma zewnętrzna. Na określony budżet, ale ja pokrywałem opłatę kartą firmową. Jak zaproponowała nam pani Mustanga w trochę wyższej cenie to nie protestowaliśmy :)

·
fallen God.
1,991 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Podróż linią SouthWest Airlines. Ciekawostka. Brak przydzielanych miejsc. Tak zwane Open Sitting. Kto pierwszy wszedł mógł zająć dowolne miejsce. Zająłem miejsce przy oknie. Po starcie obsługa chodziła i pytała kto co chce do picia. Nie posuwali się do przodu z wózeczkiem, tylko steward chodził z kartką i zapisywał kto co chce. Zamówiłem sobie zimne piwko, zastanawiając się ile zapłacę (w PLL LOT mała puszka Heinekena 8zł), okazało się, że dowolny napój za free. W samolocie była możliwość skorzystania z Wifi (8$).

79. Cel: lotnisko Ontario

80.

81.

Samolot miał między lądowanie w Oakland, jakaś godzinka postoju i wymiana 90% pasażerów na pokładzie

82. Pierwszy plan Oakland, w tle San Francisco

83. Mijamy góry i powoli zbliżamy się do aglomeracji Los Angeles (powierzchnia tak zwanej Aglomeracji Wielkiego Los Angeles jest większa od powierzchni Austrii)

1 - 20 of 42 Posts