SkyscraperCity banner

1 - 20 of 300 Posts

·
fallen God.
1,759 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam wszystkich !!

Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami i zdjęciami z wycieczki do USA, która odbyła się we wrześniu tego roku. Był to mój trzeci wyjazd do stanów, zakładałem, że ostatni, że skończę te stany w końcu. Chyba jednak mi się to nie uda. Przeglądam te zdjęcia i wiem już na pewno, że wrócę, choćby i do samego Nowego Jorku.

Plan pokrótce: Nowy Jork --> Las Vegas --> Parki narodowe --> San Francisco --> Los Angeles --> San Diego --> Tijuana --> Los Angeles (powrót do WAW), ale to tak w wielkim skrócie.

Wstawię tekst mojego postu z fb:

"Małe podsumowanie tych 18 dni urlopu. 228 km pieszo, 5220 km autem. 5 stanów : Nowy Jork, Arizona, Utah, Nevada i Kalifornia. Dodatkowo wizyta w Meksyku. Około 2600 zdjęć i filmów. Zmęczony, ale szczęśliwy. Chyba zakończyłem przygodę ze stanami. Może kiedyś wrócę do Nowego Jorku, wiadomo zakochany w stolicy świata :) pora zacząć planować wycieczkę w przeciwnym kierunku. Przyszły rok i Singapur "

zdjęcia były robione wyłącznie Samsungiem Galaxy S10e (w dniu premiery podobno najlepszy aparat w telefonie komórkowym na świecie), czy jest taki super? ocenicie sami. Kupiłem go ze względu na ultra szeroki kąt.

tak, miałem ze sobą lustrzankę (stara alfa35), ale byłem zbyt leniwy by ją nosić. żałuję i to bardzo. więcej tego błędu nie popełnię.

żeby nie było, że samsung robi takie "małe" zdjęcia, pomniejszyłem je programem wszystkie do 1024x768 (może być?)

to co? lecimy?

Enjoy!!

·
Registered
23,927 Posts
Witam wszystkich !!

Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami i zdjęciami z wycieczki do USA, która odbyła się we wrześniu tego roku. Był to mój trzeci wyjazd do stanów, zakładałem, że ostatni, że skończę te stany w końcu. Chyba jednak mi się to nie uda. Przeglądam te zdjęcia i wiem już na pewno, że wrócę, choćby i do samego Nowego Jorku.

Plan pokrótce: Nowy Jork --> Las Vegas --> Parki narodowe --> San Francisco --> Los Angeles --> San Diego --> Tijuana --> Los Angeles (powrót do WAW), ale to tak w wielkim skrócie.

Wstawię tekst mojego postu z fb:

"Małe podsumowanie tych 18 dni urlopu. 228 km pieszo, 5220 km autem. 5 stanów : Nowy Jork, Arizona, Utah, Nevada i Kalifornia. Dodatkowo wizyta w Meksyku. Około 2600 zdjęć i filmów. Zmęczony, ale szczęśliwy. Chyba zakończyłem przygodę ze stanami. Może kiedyś wrócę do Nowego Jorku, wiadomo zakochany w stolicy świata :) pora zacząć planować wycieczkę w przeciwnym kierunku. Przyszły rok i Singapur "

zdjęcia były robione wyłącznie Samsungiem Galaxy S10e (w dniu premiery podobno najlepszy aparat w telefonie komórkowym na świecie), czy jest taki super? ocenicie sami. Kupiłem go ze względu na ultra szeroki kąt.

tak, miałem ze sobą lustrzankę (stara alfa35), ale byłem zbyt leniwy by ją nosić. żałuję i to bardzo. więcej tego błędu nie popełnię.

to co? lecimy?

Enjoy!!
Zapodawaj waść!!

·
fallen God.
1,759 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
No to zaczynamy:

1. Nasz A340-300 linii Air Belgium - dzierżawa dla LOTu, zamiast Dreamlinera.

2. Samolot mniejszy od Dreamlinera, 2 siedzenia przy oknie. Brak tłumaczenia systemu rozrywkowego.

3. Obiadek - standard LOTu

4. Dane podróży

W hotelu byliśmy około godziny 18.00. Hotel Pointe Plaza (http://www.booking.com/Share-92pkuJ)

Hotel w dzielnicy Williamsburg - dzielnica pejsatych braci, enklawa Chadysów.

·
fallen God.
1,759 Posts
Discussion Starter #4
Bagaże zostawione, check-in zrobiony. Mamy jeszcze jedną małą misję. Chcemy zarezerwować wejście na Top of the Rock na 12 września wieczór - wejście z New York Pass. Nauczony podczas poprzedniego pobytu, że może być bardzo ciężko dostać się na górę bez rezerwacji. Wsiadamy więc w metro i ruszamy na chwilę na Manhattan.

5. Rockefeller Center na dachu którego jest punkt widokowy - Top of the Rock

Dokonaliśmy rezerwacji, przez którą mieliśmy małe problemy z naszym passem, ale o tym później.

6. Radio City Hall - ten budynek z Kevina :)

Jako, że było już późno, a my zmęczeni po podróży, zahaczyliśmy tylko na chwilkę o Time Square i szukaliśmy metro do hotelu.

7. Halsey <3 jeden z najlepszych vocali młodego pokolenia. (uwielbiam tę artystkę)

polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=2HMCvRGraMw
https://www.youtube.com/watch?v=SA7AIQw-7Ms
i jej występ na pokazie Victoria Secret
https://www.youtube.com/watch?v=CWlbjXwUMJI

co do samych telebimów na TS, ich rozdzielczość wymiata!!

8. Ludzi tu zawsze dużo, zawsze

9. Na tym ekranie gdzie jest jakaś uśmiechnięta postać z bajki 1 września wyświetlono reklamę z informacją, że tego dnia w 1939 Niemcy zaatakowały Polskę.

Budynek z flagą amerykańską to miejsce gdzie można zapisać się do amerykańskiej armii. Za nim trochę dalej widać posterunek policji, który w kilku filmach już występował.

10. Pierwszy przykład, że Galaxy s10e nie zastąpi lustrzanki.

Na tym zakończyliśmy pierwszy dzień i wróciliśmy do hotelu.

·
fallen God.
1,759 Posts
Discussion Starter #5
11. Okolica naszego hotelu - mieliśmy 900 m do stacji metra. Ogólnie nie polecam. Syf na ulicy straszny. Wszędzie kartony, śmieci porozrzucane. Strasznie brudno (w NYC jest brudno, ale tutaj to już przesada była). W oknach kraty z takimi dziwnymi hmmm balkonikami wystającymi nad ulicą w której siedziały dzieci. Balkony wszystkie okratowane i pełno prywatnych kamer. Dzielnica bardzo szczelna, społeczność żydowska w swoich tradycyjnych strojach i praktycznie nikogo spoza enklawy (enklawa to słowo użyte przez polską barmankę w greenpoint, jak zapytała gdzie mamy hotel, nie dowierzała, że jest w tej dzielnicy hotel i opowiedziała o mieszkańcach jako ludziach, którzy z Nowym Jorkiem chcą mieć jak najmniej wspólnego - tworzą enklawę).

Potwierdza to chociażby taki autobus:

mimo, że na zdjęciu nie widać, 90% samochodów to Toyota Sienna!!

12. Im bliżej stacji metra fury pojawiały się inne:

13.

14. Nasz pierwszy cel tego dnia - IAC Building

15. Jak byłem tu w 2016 roku, teren dookoła był rozpoczynającym się placem budowy, a dziś mamy już taką zabudowę:

·
fallen God.
1,759 Posts
Discussion Starter #13
46.

47.

48. Tam na górze będzie najwyższy w USA otwarty taras widokowy (jeżeli dobrze pamiętam otwarcie Marzec 2020)

49. The Vessel, Hudson Yards - trzeba mieć bilet by wejść, bilet dostępny online. Wejście jest darmowe, ale biletowane, obiekt może "utrzymać" ograniczoną ilość osób naraz.

50. The Shed - na specjalnych kołach, po szynach odsuwa się dach nad sceną muzyczną. Tutaj ja w porównaniu do kół tego ustrojstwa

·
Registered
23,927 Posts
7. Halsey <3 jeden z najlepszych vocali młodego pokolenia. (uwielbiam tę artystkę)

polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=2HMCvRGraMw
Ten kawalek non-stop leci w radiu w UK. Calkiem OK.

A tak wogole to na NYC zawsze dobrze popatrzec. Chyba czas wrocic bo jak bylem ostatnio to na Hudosn Yards w zasadzie dopiero chyba rozkrecaly sie budowy.

Na High Line nie miales problemow z tlumami? Ja bylem tam w trakcie weekendu i bylo po prostu za duzo ludzi.

1 - 20 of 300 Posts