SkyscraperCity banner

1 - 20 of 191 Posts

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #1
Wprawdzie relacji ze stolicy świata było już wiele ale mam nadzieję że nie obrazicie się na kolejną.
Wiosną natrafiłem na tanie bilety z Norwegianem i w końcu przestałem się opierać Wielkiemu Jabłku do którego przez dłuższy czas nie odczuwałem większego entuzjazmu. Na początku listopada nadeszła pora i w NYC spędziliśmy cały tydzień czego w żadnym przypadku nie żałujemy ;)

Zaczynamy od widoku z okna naszego hotelu - Asiatic we Flushing, 600 dolarów za 7 noclegów, czysto, schludnie, duże pokoje, przyzwoita łazienka, dobre śniadania w stylu chińsko-amerykańskim, 5 minut spacerem od końcowej stacji metra na siódmej linii - jej expressy jadą do Hudson Yard w 30 minut. No i są dodatkowe atrakcje związane z bliskością La Guardii ;)

IMG_5352 by bartek76, on Flickr

W weekend ostatnie dwie stacje linii 7 były zamknięte na jakiś doraźny remont, za pierwszym razem zamiast zastępczego autobusu zdecydowaliśmy się podejść.
Stadion New York Mets

IMG_5353 by bartek76, on Flickr

Żelazna estakada siódmej linii

IMG_5354 by bartek76, on Flickr

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #2
Celem pierwszego po przylocie wypadu było muzeum Guggenheima które w sobotnie popołudnia ma darmowy wstęp, ale kolejki były takie że skończyło się na kolacji w Grand Central i powrocie do hotelu.

Kolacja w kultowym miejscu ;), również mogę szczerze polecić, jak na NYC nie jest drogo a rybki mają dobre

IMG_5355 by bartek76, on Flickr

IMG_5356 by bartek76, on Flickr

IMG_5357 by bartek76, on Flickr

Nie może rzecz jasna zabraknąć głównego holu Grand Central

IMG_5358 by bartek76, on Flickr

IMG_5359 by bartek76, on Flickr

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #3

·
3D
7,101 Posts
^Proponuję nie cytować zdjęć, zwłaszcza jeśli są na tej samej stronie, a już zdecydowanie jak nie ma się nic do napisania. Po co robić taki nieporządek w relacji?

Chętnie zerknę sobie na NY, jak na razie to te przedmieścia nie wyglądają jakoś zjawiskowo, kojarzą mi się z niektórymi obszarami Pekinu ;]

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #6
Ewidentne nabijanie postów aby móc trollować w wątkach politycznych, jeśli zagląda tu któryś z modów to czy może to usunąć?

Jedziemy na Dolny Manahattan, okolice City Hall z Woolworthem w tle

IMG_5365 by bartek76, on Flickr

Municipal Building

IMG_5366 by bartek76, on Flickr

IMG_5367 by bartek76, on Flickr

Woolworth i nowe WTC 1

IMG_5368 by bartek76, on Flickr

Municipal Building i wieża sądu federalnego

IMG_5369 by bartek76, on Flickr

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #7

·
GUKPPiW
5,018 Posts

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #10

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #12

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #16
Celem spaceru po Brooklynie jest nabożeństwo ;)

IMG_5419 by bartek76, on Flickr

Witamy w Brooklyn Tabernacle gdzie trafiliśmy po forumowych rekomendacjach :cheers:

IMG_5420 by bartek76, on Flickr

Dawne kino czy teatr zaadaptowane na kościół, jeśli toto można tak nazwać

IMG_5421 by bartek76, on Flickr

Spodziewałem się całkowicie afroamerykańskiej imprezy z jedynymi białasami w postaci turystów a tu szefem przybytku okazał się być swojski, autentyczny polonus w którymś tam pokoleniu, Jim Cymbala

IMG_5423 by bartek76, on Flickr

Po śpiewach przyszła pora na clue czyli na kazanie czyli na zbiórkę forsy ;), trzeba przyznać że polski episkopat w tej dziedzinie to Jimowi może buty pucować

IMG_5424 by bartek76, on Flickr

Foteczka z holu przybytku

IMG_5427 by bartek76, on Flickr

Całe doświadczenie było bardzo interesujące i bardzo amerykańskie, chyba nawet jeszcze bardziej niż pick-upy i kultura drogi zachodu, swoistego smaczku dodał sąsiad w trakcie nabożeństwa, koleś wydziarany od stóp do głów i mający wręcz na czole wypisane że jest stałym bywalcem przybytków należących do lokalnego Departament of Correction (uwielbiam ten eufemizm). Jego zachowanie było idealną kwintesencją z jednej strony absurdalnej wręcz teatralności a z drugiej chyba autentycznej wiary w cały ten cyrk wielu spośród obecnych. I w tym kontekście choć nie mogę pochwalić wyłudzania pieniędzy i domyślnego wystawnego stylu życia pastora Cymbali, to z drugiej strony nie jestem w stanie go jednoznacznie potępić, ewidentnie jego działalność trafia w istotne potrzeby wielu osób i robi to w sposób o wiele skuteczniejszy niż nadwiślańscy szarlatani-amatorzy w sutannach.

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #17

·
GUKPPiW
5,018 Posts
Discussion Starter #18
1 - 20 of 191 Posts