Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
1,234 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
To już była moja trzecia wizyta w tym mieście i niestety po raz kolejny zabrakło mi czasu na wizytę w Georgetown - może za rok się uda.

A co europejskiego charakteru tego miasta to zgoda w 100%. Powiem nawet więcej, gdyż w tym przypadku nie chodzi jedynie o to, że centrum miasta nie przypomina skupiska wieżowców otoczonych autostradami miejskim, którymi codziennnie do pracy zmierzaja tysiące mieszkańców przedmieść. Posługując się jedynie tym kryterium to za europejskie miasta równie dobrze można by uznać New York i San Francisco.

W Waszyngtonie natomiast każdy budynek - jego architektura i co może ważniejsze wysokość - plac, ulica, park są na wskroś europejskie. Spacerując wzdłuż alei Pennsylvania i New York można poczuć klimat śródmieścia Londynu, pokazany na jednym ze zdjęć budynek rządowy stojący obok Białego Domu sprawia wrażenie przeniesionego wprost z Paryża, a Constitution Av między 17th a 23th wygląda niczym Al. Ujazdowskie.

·
Virtute Fideque
522 Posts
Washington to wspaniałe miasto, eleganckie i monumentalne. Widać gdzie ważą się losy świata, bywam tam co kilka miesięcy, lubię tam spędzać czas.

·
Urban experience...
2,339 Posts
Bylem tam w 1996 roku i mialem wtedy 6 lat, wiec moja wypowiedz nie bedzie moze zbyt obiektywna, ale miasto nie podobalo mi sie zbytnio. Wynika to chyba z tego iz nie lubie tego iz urbanistyka miasta pokazuje kto nami rzadzi. Dlatego tez zbytnio nie podobal mi sie Wieden- wielkie palace i ulice rozplanowane wokol nich.
Za to bardzo podobaly mi sie muzea w Waszyngtonie, oraz miejskie (gigantyczne i posiadajaca niezwykle okazy- np. Pande) Zoo.

·
Virtute Fideque
522 Posts
Jak znajdę to dorzucę zdjęcia z Georgetown, a jeśli chodzi o piękno to Boston jest moim faworytem, śmiało może rywalizować z Montrealem w Kanadzie. Będę w Montrealu w listopadzie, też cyknę kilka zdjęć.

·
Registered
1,234 Posts
Discussion Starter · #10 ·
W Waszyngtonie nie tylko architektura jest, na tle inny miast USA, wyjątkowa.

Parkingi P&R wzdłuż całej Penn Line, wielopoziomowe parkingi mieszczące setki aut na końcowych stacjach metra oraz nowoczesny tabor (z zewnątrz ten skład pewnienie zachwyca urodą, ale uwierzcie mi - wnętrze jest bardzo nowoczesne)

PS Więc nie zdziwcie się gdy w godzinach szczytu wsiądziecie do wagonu i po zajęciu miejsca zorientujecie się, że jesteście jedyną osobą, w zasięgu wzroku, bez garnituru oraz teczki lub laptopa.

·
Mainland Sea & Sky
6,242 Posts
Amazing pics !

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
129 Posts
Zwróćcie uwagę na to, że w tym mieście w ogóle nie ma reklam, to też, w dużym stopniu, składa się na to, że tak zachwycamy się tym miastem. My, Polacy, gdzie w naszych miastach nie ma ich jeszcze chyba tylko na przednich szybach samochodów.

·
Virtute Fideque
522 Posts
I niby Waszyngton jest miastem o największym wskaźniku przestępczości?? :runaway:
To już dawno jest nieprawda.
Czasami jeżdzę do Waszyngtonu D.C., bardzo ładne i monumentalne miasto z dużą ilością neoklasycystycznej architektury. Stolica elit. Bardzo ładnie pokazałeś to miasto, choć jest jeszcze wiele do pokazania w regionie, ale nie wszędzie wejdziesz z aparatem.

·
Registered
4,321 Posts
Murder rate (per 100.000):

Washington, D.C., USA - 69.3
Moscow, Russia - 18.1
Amsterdam, Netherlands - 7.7
Berlin, Germany - 3.8
Paris, France - 3.3
Stockholm, Sweden - 3.0

Poza scislym centrum, normalne murzynskie getto.
Jedyne miasto, w ktorym mieszkancy suburbiow protestuja przeciwko rozbudowie sieci komunikacji miejskiej (aby biedota i przestepcy nei mogli fizycznie przymiescic sie do ich wypielegnowanych dzielnic).

·
Registered
377 Posts
Lubie to miasto, jak na Ameryke jest takie bardzo zabytkowe. Nie wiem czemu ale strasznie spodobała mi sie fotka nr 2 :)

·
Virtute Fideque
522 Posts
Murder rate (per 100.000):

Washington, D.C., USA - 69.3
Moscow, Russia - 18.1
Amsterdam, Netherlands - 7.7
Berlin, Germany - 3.8
Paris, France - 3.3
Stockholm, Sweden - 3.0

Poza scislym centrum, normalne murzynskie getto.
Jedyne miasto, w ktorym mieszkancy suburbiow protestuja przeciwko rozbudowie sieci komunikacji miejskiej (aby biedota i przestepcy nei mogli fizycznie przymiescic sie do ich wypielegnowanych dzielnic).
Nie wiem skad pochodzi ta statystyka, jak do czegos sie odnosisz to prosze cytuj material zrodlowy, i gdzie ty mieszkasz?. W kazdym badz razie jestem tam na tyle czesto, zeby zakwestionowac jej akuratnosc.
Poza tym to nie odnosi sie do regionu stolecznej metropolii. W USA wyjmowanie miasta z kontekstu metropolli w ktorym sie ono znajduje prowadzi raczej do niepelnego obrazu rzeczywistosci.

W Atlancie w stanie Georgia, ktora ma ok. 5mln mieszkancow, tez sie protestuje przeciwko rozbudowie komunikacji miejskiej na polnocne tereny metropolii (np. Alpharetta, GA, Buford, GA). Tu w USA, szanuje sie wlasnosc prywatna i jak ktos ma posiadlosci to moze sobie nie zyczyc wstepu co poniektorym, wiec protestowac mozna jak najbardziej. To samo ma miejsce w Miami, Phoenix, Birmingham, AL tez na przedmiesciach Nowego Jorku czy w stanie Connecticut.

1 - 20 of 22 Posts