Skyscraper City Forum banner
1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
377 Posts
Nie przypomina amerykańskich miast, nie ma dużo wiezowców, sporo niskiej zabytkowej zabudowy, wygląda jak europejskie miasto

·
Kamil00
1,160 Posts
Wogole Waszyngton to małe miasto. Juz Olsztyn jest wiekszy od tego miasta. Az dziw bierze ze to stolica USA, nie lepiej im zeby stolica byl Nowy York :)

·
Registered
934 Posts
^^ nie sadzilem ze w stanach gdzies w centrum sa jakies ograniczenia wysokosci :/

moze sie myle ale w Waszyngtonie jest chyba taki czarny wiezowiec skladajacy sie z 3 roznych czesci polaczonych ze soba. jakbtsmy na nie z gory patrzyli to kazda z czesci wyglada jak litera c . Nie wiem moze sie myle ale taki budynek pamietam

·
Miastolub
3,715 Posts
Na fotkach pięknie się prezentuje, fajnie że stawiają na wielkomiejską i miastotwórczą architekturę. Stara architektura miejscami klasyczna aż do bólu ale przez to Waszyngton ma ciekawy klimat, bardzo odmienny od innych amerykanskich miast. Brak wiezowców zaliczyłbym do plusów tego miasta.

·
Miastolub
3,715 Posts
Na fotkach pięknie się prezentuje, fajnie że stawiają na wielkomiejską i miastotwórczą architekturę. Stara architektura miejscami klasyczna aż do bólu ale przez to Waszyngton ma ciekawy klimat, bardzo odmienny od innych amerykanskich miast. Brak wiezowców zaliczyłbym do plusów tego miasta.

·
Registered
2,655 Posts
10/10...super się prezentuję miasto. Bardzo podoba mi się ten styl. On sam w sobie jest idealny... A podoba mi się szczególnei zdjęcie, gdzie grają w piłkę dorośli...cóż za widok...kapitol w tle... Heh przed sejmem u nas to prędzej spotka się buraka niz taki widok :).

BTW. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak negatywnie oceniają miasto... to, że nie ma drapaczy to moim zdaniem zaleta :)...A i jeszcze jedno....Waszyngton ma prawie 600 tys. mieszkańców...

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
129 Posts
Wogole Waszyngton to małe miasto. Juz Olsztyn jest wiekszy od tego miasta. Az dziw bierze ze to stolica USA, nie lepiej im zeby stolica byl Nowy York :)
To są Stany, tam w przeciwieństwie do państw europejskich stolicą kraju/regionu wcale nie musi być największe miasto.

Nawet 8 milionowy Nowy York nie jest stolicą stanu New York tylko 95 tys. Albany. Tam to normalne, i dziwią się pewnie nam.

Nie wiem jak jest lepiej.

·
Virtute Fideque
522 Posts
:crazy: Buhahahahaha.
Excuse me? Waszyngton wraz z niedalekim Baltimore, MD tworzy konurbację (Baltimore-Washington Metroplex) z ludnością ok. 8,200,000.

·
Virtute Fideque
522 Posts
To są Stany, tam w przeciwieństwie do państw europejskich stolicą kraju/regionu wcale nie musi być największe miasto.

Nawet 8 milionowy Nowy York nie jest stolicą stanu New York tylko 95 tys. Albany. Tam to normalne, i dziwią się pewnie nam.

Nie wiem jak jest lepiej.
Nowojorski stoleczny region metropolitalny Albany-Schenectady-Troy ma ok. 1,100,000 mieszkańców. :)
Kto powiedział, że funkcje stolicy powinno pełnić najludniejsze miasto?

·
Registered
8,887 Posts
:crazy: Buhahahahaha.
Excuse me? Waszyngton wraz z niedalekim Baltimore, MD tworzy konurbację (Baltimore-Washington Metroplex) z ludnością ok. 8,200,000.
Nawet sam Waszyngton jest cztery razy wiekszy od Olsztyna:) W Waszyngtonie bylem w czerwcu zeszlego roku, bardzo mi sie spodobalo i na pewno jeszcze tam wroce, bo po calym dniu biegania z aparatem, zwiedzilem tylko ulamek miasta.

1 - 14 of 14 Posts