SkyscraperCity banner

6681 - 6700 of 7145 Posts

·
Premium User
4,530 Posts
Također, iako je bolja arhitektura danas, nemojmo se lagat , Tirana i Priština imaju bolju modernu arhitekturu od Zagreba.
Sam da se ne lazemo, tam se moze ustediti na drugim stvarima.
Vidjeli smo kak je tam prolazila novogradnja u potresima.
Mi ipak moramo delati po strozim standardima koji su nam srecom nametnuti i od EU tak da se onda stedi gdje se jedino moze
Ali, slazem se da je cudno da par istih firmi sve dela i da je donedavno sve bilo na isti kalup..
Tek u zadnje vrijeme se gradi malo zanimljivija stanogradnja

·
Registered
166 Posts
Kragujevac u 2020. godini verovatno prelazi Nis po pitanju stanova u izgradnji.
Na Deninom brdu, gde se pravi potpuno novo naselje, u 2019. godini je zapoceto 200 stanova, sto ulazi u ovu stvatistiku gore, a u 2020. godini zapoceta je izgradnja jos 800 stanova u ovom naselju.
Razumem da svako voli svoj grad i vuce za njega,ali cemu ovo "preskakanje" Nisa na silu.Te Kg interesantniji,te vise se gradi,itd,itd.Zakljucak,u Nisu se ne radi nista,sve staje,nije nikom interesantan i na sledecem popisu ga Kg preskace i po velicini?

.

·
Banned
964 Posts
Kako podaci za ovu godinu nece jos biti objavljeni, podaci za pomenutu 2019:

Beograd: zavrsenih 7.611, u izgradnji 8.870
Novi Sad: zavrsenih 3.282, u izgradnji 3.111
Nis: zavrsenih 1.042, u izgradnji 1.949
Kragujevac: zavrsenih 790, u izgradnji 1.277
Novi Pazar: zavrsenih 534, u izgradnji 781
Cacak: zavrsenih 311, u izgradnji 344

strana 260+

U istom izvestaju, procena RZS je da Novi Sad trenutno ima 361k stanovnika.
Vojvodina 80.000 stanovnika manje nego 2011., Šumadija i zapadna Srbija 120.000 stanovnika manje, Južna i istočna Srbija 70.000 stanovnika manje. Jedino Beogradski region 35.000 stanovnika više.

Grdi podaci, a trend je sve gori. I kod nas su grdi podaci, ali trend pada je bio zaustavljen prije korone. Čim se normalizira stanje mi idemo u plus.

·
Registered
6,860 Posts
Minsk World je trenutno najveci stambeno-poslovni projekat u Evropi koji je u izgradnji (na drugom mestu je Beograd na vodi).
Projekat se realizuje na mestu starog aerodroma i u svom sastavu treba da ima cak 30.000 stanova! Pored stanova gradi se i poslovna zona, hoteli, dve metro stanice, parkovi, skole...cak i replika crkve sa KiM.
Zanimljivo je da je investitor Minsk World-a poznata tajkunska porodica Karic iz Srbije.

977666

977620

977649

Karici planiraju slican projekat i u Beograd tj na samom kraju grada u Makisu. Cak su uspeli da izlobiraju da projekat za prvu liniju metroa pocne tu.

·
Moderator
17,508 Posts
Razumem da svako voli svoj grad i vuce za njega,ali cemu ovo "preskakanje" Nisa na silu.Te Kg interesantniji,te vise se gradi,itd,itd.Zakljucak,u Nisu se ne radi nista,sve staje,nije nikom interesantan i na sledecem popisu ga Kg preskace i po velicini?

.
Druze, ne znam cemu povod za skakanje. I da se triput vise stanova gradi ne znam kakve to veze ima sa svim ostalim sto si napisao.

·
Registered
1,969 Posts
Kakvih 10k stanova ljudi...to su stotine zgrada jbt. Nek pokazu ta gradilista

Srpska statistika je pod Vucicevom palicom kao i sve ostalo..ljudi friziraju brojeve umrlih od Covida, pad ekonomije koji zovu rastom 😁 itd. a ne ove trivijalne stvari kao broj stanova
Decko, koliko ti nemas pojma ni o Srbiji ni o Novom Sadu a isto tako i o Beogradu.
Pa sam si rekao, stotine zgrade, literalno, bukvalno, idi vidi, BUKVALNO, svaka ulica, sam ih izbrojis, na desetine gradilista.
Procentualno najvise u Srbiji. u Beogradu je isto, ali je u Nsu procentualno u odnosu na broj stanovnika, najvise stanogradnje zemlji, najveci porast procentualno populacije, i aktivno, mlado stanovnistvo.
Vise je i dece u vrticima i rodjenih u Novom Sadu nego u Sarajevu.
Sta da se radi. Zdravo okruzenje, ravnica, Beograd blizu, sve po Vojvodini blizu (ravan put, sve ti je blizu, ne kao u Bosni, do susednog sela preko sedam gora i planina, to mnogo znaci za kvalitet zivota), industrija, evo ide i brza pruga, aerodrom blizu, raskrsnica puteva, pozitivan prirastaj.

Idi vidi magistralu Zrenjanin - Novi Sad - neprestana kolona vozila dan i noc, ceo Zrenjanin (80k ljudi) za vikend ode u Ns (a i radnim danima), zato sto bukvalno stignu za 20/25 eventualno 30min do Novog Sada.

Zato Vojvodina sada dozivljava razvoj i dobija najkvalitetnije investicije, lako mozes da povuces populaciju iz cele Vojvodine, sve je solidno povezano, ravnica, ravan put, svaki grad ti je blizu, i brzo se stigne.

Za koliko se stize od Sarajeva do Tuzle, Zenice, Banja Luke, Mostara?

Gledaj,Srbija je uzela neki model razvoja, Hrvatska turizam, Bosna nista. Videcemo ko ce gde biti za 5 do 10 godina, a vec sada se vidi uzlet Srbije. Nema tu sta statisticka da skriva i lazira.

Uzivam sto ces crci od muke gledajuci razvoj Srbije i razliku koja se pravi u odnosu na tvoju Federaciju.

·
Registered
340 Posts
Minsk World je trenutno najveci stambeno-poslovni projekat u Evropi koji je u izgradnji (na drugom mestu je Beograd na vodi).
Projekat se realizuje na mestu starog aerodroma i u svom sastavu treba da ima cak 30.000 stanova! Pored stanova gradi se i poslovna zona, hoteli, dve metro stanice, parkovi, skole...cak i replika crkve sa KiM.
Zanimljivo je da je investitor Minsk World-a poznata tajkunska porodica Karic iz Srbije.

View attachment 977649

Karici planiraju slican projekat i u Beograd tj na samom kraju grada u Makisu. Cak su uspeli da izlobiraju da projekat za prvu liniju metroa pocne tu.
Odvratno unakazivanje prostara i ocajna urbanistika. Ova urbanistika sve centrira oko putovanja automobilom jer bezpotrebno dulji puteve koje ljudi moraju preci kako bi sredili najobicnije stvari.

Razumijem da je postojala ideja 60ih da je ovo buducnost jer ljudi nisu znali. Ali promovisati ovakav vid gradnje u 2020im je prosto zlocin i dan danas ne razumijem kako je taj vid gradnje i dalje popularan u ex SSSRu

·
Registered
735 Posts
Decko, koliko ti nemas pojma ni o Srbiji ni o Novom Sadu a isto tako i o Beogradu.
Pa sam si rekao, stotine zgrade, literalno, bukvalno, idi vidi, BUKVALNO, svaka ulica, sam ih izbrojis, na desetine gradilista.
Procentualno najvise u Srbiji. u Beogradu je isto, ali je u Nsu procentualno u odnosu na broj stanovnika, najvise stanogradnje zemlji, najveci porast procentualno populacije, i aktivno, mlado stanovnistvo.
Sta da se radi. Zdravo okruzenje, ravnica, Beograd blizu, sve po Vojvodini blizu (ravan put, sve ti je blizu, ne kao u Bosni, do susednog sela preko sedam gora i planina, to mnogo znaci za kvalitet zivota), industrija, evo ide i brza pruga, aerodrom blizu, raskrsnica puteva, pozitivan prirastaj.

Idi vidi magistralu Zrenjanin - Novi Sad - neprestana kolona vozila dan i noc, ceo Zrenjanin (80k ljudi) za vikend ode u Ns (a i radnim danima), zato sto bukvalno stignu za 20/25 eventualno 30min do Novog Sada.

Zato Vojvodina sada dozivljava razvoj i dobija najkvalitetnije investicije, lako mozes da povuces populaciju iz cele Vojvodine, sve je solidno povezano, ravnica, ravan put, svaki grad ti je blizu, i brzo se stigne.

Gledaj,Srbija je uzela neki model razvoja, Hrvatska turizam, Bosna nista. Videcemo ko ce gde biti za 5 do 10 godina, a vec sada se vidi uzlet Srbije. Nema tu sta statisticka da skriva i lazira.

Uzivam sto ces crci od muke gledajuci razvoj Srbije i razliku koja se pravi u odnosu na tvoju Federaciju.
Druze Srbine, sve sve al jadni li ste ako se sa Federacijom idete ravnat i mjerit, a nema 25 godina da ste je do temelja razrusili, spalili, silovali. I ti se ides hvalit kako cete vi njih nesto nadrast? Dobar dan, jel to stan Srbija, jel mogu dobit sram?

·
Registered
7,283 Posts
Druze Srbine, sve sve al jadni li ste ako se sa Federacijom idete ravnat i mjerit, a nema 25 godina da ste je do temelja razrusili, spalili, silovali. I ti se ides hvalit kako cete vi njih nesto nadrast? Dobar dan, jel to stan Srbija, jel mogu dobit sram?
Ne volim ovakve rasprave ali imam utisak da mnogi zaboravljaju da je Srbija(tada SR Jugoslavija) 8 godina bila pod najtežim ekonomskim sankcijama od strane sveta, a šlag na torti je bilo totalno uništena infrastruktura, industrija, javni objekti kao i ekološka šteta usled bombardovanja 1999. Sankcije su ukinute u oktobru 2000.
Nemam cilj da umanjim niciju zrtvu ili pretrpljenu stetu, samo zelim da priblizim da je i Srbija trpela i danas ekonomija oseća posledice ratova iako se do 1998. nisu vodili na njenoj teritoriji.

·
Registered
894 Posts

eh sta bi vi dali da imate jedan mostar umjesto kragujevca, ili trebinje umjesto tamo nekog kraljeva, bihać i prelijepu unu umjesto tamo nekog šabca...čitavu srbiju sa beogradom bi dali za komadić mora i neum

ne treba kriviti vladana, apolona i ostale, koliko covjek moze kriviti prosjecnog sjeverno-korejca, svaki dan im se priča kako zive u zlatnom dobu, poturaju im se brojke, a kad zatrazis dokaz ma idi ti trazi..

·
Registered
7,283 Posts
Jeste, sve bi dali samo da imamamo Mostar i Trebinje ali za Bihać smo spremni baš na sve😂
Mene baš zanima imaš li preko 15 godina?

·
Registered
7,283 Posts
Odvratno unakazivanje prostara i ocajna urbanistika. Ova urbanistika sve centrira oko putovanja automobilom jer bezpotrebno dulji puteve koje ljudi moraju preci kako bi sredili najobicnije stvari.

Razumijem da je postojala ideja 60ih da je ovo buducnost jer ljudi nisu znali. Ali promovisati ovakav vid gradnje u 2020im je prosto zlocin i dan danas ne razumijem kako je taj vid gradnje i dalje popularan u ex SSSRu
Istog sam mišljenja, jeste sve to novo, uredno, veliko ali ružno skroz. Nekako bez života. Uvek sam za blokovsku gradnju po principu da jedan blok zatvori celu parcelu.
Npr Detelinara u NS je meni taj primer, zanemarimo estetiku zgrada. Ovde stavljam akcenat na taj neprekidni niz koj daje taj urbani šmek i živahan street life
25 Janka Čmelika

·
Registered
825 Posts
Jadni li ste, sramotite se tu javno tim prepucavanjem čiji mrtvi konj brže trči. Činjenica je da se nijedna od nacija bivše Juge ne može pohvalit skoro nijednim svojim gradom (izuzevši neke manje koji su ostali sačuvani, a nisu se kasnije pretjerano širili), arhitektura je katastrofa, a urbanizam nepostojeći. Umjesto da tu pravite budale od sebe i uspoređujete je li ljepši Bihać il neka druga prćija, radije malo proguglajte i gledajte što Skandinavci i Nizozemci grade u svojim gradovima sličnih dimenzija. Bokte...

·
Registered
735 Posts
Ne volim ovakve rasprave ali imam utisak da mnogi zaboravljaju da je Srbija(tada SR Jugoslavija) 8 godina bila pod najtežim ekonomskim sankcijama od strane sveta, a šlag na torti je bilo totalno uništena infrastruktura, industrija, javni objekti kao i ekološka šteta usled bombardovanja 1999. Sankcije su ukinute u oktobru 2000.
Nemam cilj da umanjim niciju zrtvu ili pretrpljenu stetu, samo zelim da priblizim da je i Srbija trpela i danas ekonomija oseća posledice ratova iako se do 1998. nisu vodili na njenoj teritoriji.
A te sankcije su bile slucajno? Nikome taj rat nista dobrog nije donia, ali stvarno je deplasirano u najmanju ruku da neko iz Srbije jednoj Federaciji BiH prijeti da ce ih pazi sad, ekonomski prestic? Pa sama cinjenica da nakon svih desavanja uopce se u istoj recenici spominju Federacija i Srbija sa tri puta vise stanovnistva je zapanjujuca i za svaki respekt Federaciji, a Srbiji za duboko zamislit se i poceskat se po glavi...

Srbija ako se ima s kim usporedjivat to nikako nije Federacija nego Bugarska, ali u toj usporedbi ste donji pa se malo na Federaciju ostri kurac...

6681 - 6700 of 7145 Posts