SkyscraperCity banner

1 - 20 of 41 Posts

·
Registered
Joined
·
119 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Władze Ustki mają koncepcję nowego portu

http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/wladze-ustki-maja-koncepcje-nowego-portu-wizualizacjeBurmistrz Ustki Jacek Graczyk przedstawi dziś (czwartek) koncepcję nowego portu. Przewiduje na totalną przebudowę obiektu.
reklama

Tereny Portu to prawie 33 hektary, które - jeśli pomysł zostanie zrealizowany - zupełnie odmienią swoje oblicze. Ustecki port obecnie służy głównie rybakom. Zdaniem burmistrza Jacka Graczyka funkcji turystycznej ma jedynie namiastkę.

Po całkowitej przebudowie zyska funkcję handlową, wojskową, turystyczną z mariną w awanporcie i promami, przypływającymi ze Szwecji, które będą miały wystarczającą przestrzeń do nawracania. Dlatego, że zachodni falochron ma zostać przesunięty nawet o 250 metrów. Po to, by do portu wpłynęły i miały gdzie cumować ogromne krążowniki, czy właśnie wielopokładowe promy.

Dzisiaj w usteckim ratuszu o godzinie 17. odbędzie się publiczna prezentacja wstępnego projektu miejscowego planu Tereny Portu ze szczególnym uwzględnieniem zagospodarowania terenów pod przyszły Port Morski. Ustka sama przygotowała wizualizacje inwestycji, za którą ma zapłacić Urząd Morski w Słupsku, czyli skarb państwa z puli rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie.

- Obecne falochrony są tak wyeksploatowane, że zdaniem ekspertów, grożą katastrofą budowlaną. Jeśli tak by się stało, port w ogóle zostanie zamknięty - argumentuje burmistrz Jacek Graczyk. - Stworzyliśmy koncepcję, by na rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury mieć konkretną odpowiedź na pytanie, co to właściwie ma być. Inne miasta, na przykład Darłowo, już dawno przebudowały porty. A my w Ustce do tej pory spaliśmy jak niedźwiedzie polarne. Spodziewam się w czasie konsultacji różnych głosów. Jednak liczę na przychylność, bo jako region chcemy przecież się rozwijać. Dlatego Ustka będzie zabiegać o pieniądze na powiększenie portu.

Burmistrz zaznacza, że koncepcja powstała w czasie spotkań około 15-osobowej grupy usteckich rybaków i żeglarzy, którzy wskazali potrzeby kierunki rozwoju portu. Jego zdaniem, Ustka przespała najlepsze lata rozwoju. Teraz jest taka szansa, choć pomysł nie wyszedł z urzędu miejskiego, lecz morskiego, by przy okazji rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie, nadrobić stracony czas. I otworzyć bramy portu dla wielkiego świata - handlowego, wojskowego, turystycznego, który dalej podąży lądem przez zmodernizowaną drogę krajową 21 do wybudowanej w przyszłości ekspresowej S-6.

Dlatego Ustka ma koncepcję i będzie wspierać przebudowę portu, mimo że jest to zadaniem rządowym, a nie samorządowym. Urząd Morski w Słupsku złożył dwa projekty o dofinansowanie inwestycji, na którą potrzeba 205 mln zł. Na liście 50 projektów morskich Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku) "Przebudowa wejścia do portu w Ustce" zajmuje 40 miejsce, a w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Pomorskiego znajduje się na liście rezerwowej.

Wczoraj Tomasz Bobin dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku przedstawił na roboczej naradzie w sprawie rekompensat za tarczę w Mnisterstwie Obrony Narodowej trzy warianty przebudowy portu. - Burzymy stare falochrony i stawiamy w tym samym miejscu nowe. Przesuwamy zachodni falochron o 150 metrów na zachód. Albo aż pod trzecie molo. Drugi wariant zyskuje najlepsze opinie - mówi Tomasz Bobin.

Dlaczego jednak samorządy i instytucje na już zakwalifikowane projekty starają się o pieniądze w ramach rekompensat za tarczę? - To, że projekt jest na liście, nie daje gwarancji uzyskania pieniędzy. Trzeba więc naciskać ze wszystkich stron - tłumaczy dyrektor Bobin.

W tym roku Urząd Morski w Słupsku chce wydać 225 tysięcy złotych na przygotowanie analizy falowania, potrzebnej do zaprojektowania bezpiecznego wejścia do portu oraz raportu środowiskowego. - Realizacja inwestycji jest przewidziana na lata 2016-2020. W przyszłym roku powstanie projekt. Prace budowlane potrwają nawet trzy lata - mówi Tomasz Bobin. - Planujemy wydać 205 milionów złotych. Przy tej okazji okazji powstanie marina z zapleczem, którą planuje Ustka. Pirs przeładunkowy może służyć firmom zaangażowanym w morską energetykę wiatrową. Wojsko, choć poligon i tarcza blisko, nie interesuje się inwestycją.
 

·
Registered
Joined
·
1,152 Posts
Zanim budowa ruszy to minie jeszcze trochę czasu (o ile ruszy), więc lepiej dyskutować o tym w istniejącym wątku Ustka [Inwestycje].
 

·
Registered
Joined
·
119 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Co prawda to na razie plany, ale i bez tego w porcie w Ustce sporo się dzieje. Aktualnie trwa budowa nowego basenu portowego.
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
Święto Latarń Morskich

Urząd Morski w Słupsku oraz Stowarzyszenie LATARNIK we współpracy z Domem Kultury w Ustce i słupskim oddziałem Ligi Morskiej i Rzecznej zapraszają na tegoroczne Święto Latarń Morskich, które obchodzone będzie w dniu 15 sierpnia.

W tym roku gospodarzem jest latarnia morska w Ustce. Piknik latarnika rozpocznie się w sobotę o godzinie 17 przy latarni morskiej. W programie m.in. konkursy plastyczny i marynistyczny, nauka rzemiosła garncarskiego, występ usteckiej orkiestry dętej oraz okolicznościowa poczta latarnika. W trakcie obchodów odsłonięta zostanie tablica z nadaniem nazwy "Skwer Latarnika" oraz poleru cumowniczego "Ludziom Morza". Od godziny 20 V NOC LATARŃ MORSKICH. W tym czasie udostępnione do zwiedzania będą latarnie morskie w Gąskach, Darłowie, Jarosławcu i Ustce. Wstęp wolny.

18 sierpnia 2002 roku na wniosek angielskiej organizacji kultywującej dziedzictwo i tradycje morskie obchodzono na całym świecie I Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Od tej pory świętuje się go dorocznie w trzeci weekend sierpnia. Od 2010 roku z inicjatywy Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku na środkowym wybrzeżu organizowana jest także Noc Latarń Morskich.
http://www.portalmorski.pl/info/nie-przegap/41325-swieto-latarn-morskich
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
Burmistrz Ustki walczy w Warszawie o rozbudowę portu

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach Urzędu Miasta w Ustce dotyczących rozbudowy portu morskiego. Miasto podjęło dalsze działania i urzędnicy spotkali się w Warszawie z przedstawicielami ministerstw, którym pokazano wstępną propozycję rozbudowy portu w Ustce.

Koncepcja rozbudowy portu stworzonej przez zespół, który powołał burmistrz Ustki Jacek Graczyk zakłada przesunięcie zachodniego falochronu o 300-400 metrów i przedłużenie falochronu tak, aby zamykał od północy wejście do portu. Dzięki temu w samym porcie zmniejszy się falowanie. Jednocześnie w zachodniej części powstanie olbrzymi, nowy awanport, który umożliwi rozwój usteckiego portu morskiego. Według założeń zespołu w nowym awanporcie znajdzie się miejsce dla wojska, portu handlowego oraz przeprawy pasażerskiej. Przebudowa portu ma pozwolić na wschodzenie do portu jednostek o długości około 200 metrów i zanurzeniu do 8-9 metrów. Dokładne warunku mają być jednak określone przez Urząd Morski w Słupsku. Oprócz nabrzeży pojawią się również drogi dojazdowe i miejsca składowe dla portu handlowego. W obecnym awanporcie planowana jest marina jachtowa na kilkadziesiąt jachtów wraz z zapleczem dla żeglarzy.

Natomiast w okolicy obecnego basenu węglowego i nowego basenu rybackiego planowane jest całe zaplecze dla rybaków. W planie są boksy na sprzęt rybacki, zaplecze socjalno - sanitarne, place składowe i miejsca do niewielkich remontów jednostek rybackich. Wszystko połączone będzie z układem drogowym oraz drogami dla pieszych, które pozwolą na swobodną komunikację z kładki na zachodnią plażę. Zachowane zostaną Bunkry Bluchera. Swój bieg ma zmienić również droga krajowa nr 21, która obecnie kończy swój bieg na ulicy Westerplatte. Według planów miasta nowy przebieg drogi będzie prowadził przez uroczysko, do ulicy Zubrzyckiego i ronda z ulicą Darłowską a dalej przez tereny w zachodniej części rzeki Słupi do ulicy Ogrodowej i do połączenia z ulicą Słupską na rondzie. To pozwoli na odciążenie miasta od ciężkiego transportu i szybszy dojazd do portu.

Oficjalna prezentacja projektu odbyła się w lipcu. Dwa tygodnie później burmistrz pojechał z projektem do Warszawy. Poniżej jego relacja ze spotkania.

- Wspólnie z Panią Krystyna Ginter i Panem Adam Jakubiak pojechałem do Warszawy, gdzie spotkałem się z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Maciejem Jankowskim, Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Kazimierzem Plocke, a także przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Urząd Morski w Słupsku reprezentowali dyrektor Pan Tomasz Bobin i jego zastępca Adam Borodziuk. Tematem spotkania było przedstawienie koncepcji rozbudowy portu w Ustce. Tytułem wprowadzenia w temat powiedziałem uczestnikom spotkania skąd w ogóle pomysł na opracowanie koncepcji rozbudowy portu. Mówiłem m.in. o fatalnym stanie technicznym portu, a zwłaszcza falochronów, a także o tym, że nie możemy realizować wszystkich funkcji portu - nie mamy miejsca do budowy mariny. Podkreśliłem również kiepskie warunki dla rybaków i żeglarzy oraz fakt, że nie możemy realizować funkcji handlowej, a także przyjmować statków pasażerskich i promów. Koncepcję, uwzględniającą wyżej wymienione funkcje, szczegółowo omówiła Pani Krystyna Ginter, natomiast Pan Adam Jakubiak przedstawił oczekiwania środowiska rybackiego. Dyskusja była bardzo owocna. Po jej zakończeniu ustaliliśmy, że poszczególne resorty szczegółowo przeanalizują temat. My jako miasto przestawimy analizę wykorzystania portu do realizacji transportu morskiego. Umówiliśmy się również na kolejne spotkanie, które zostanie zorganizowane w połowie września.

Obecnie miasto przygotowuje się do kolejnego spotkania. Mogą pojawić się jednak problemy z rozbudową portu, bo w Ustce zawiązała się grupa mieszkańców, którzy sprzeciwiają się niszczeniu zachodniej plaży i tworzeniu w tym miejscu portu. Ich zdaniem port w Ustce jest potrzebny, ale jego rozbudowa powinna odbyć się na bazie obecnych terenów a nie kosztem naturalnej plaży zachodniej, która jest chwalona przez odwiedzających Ustkę wczasowiczów.
Hubert Bierndgarski
http://www.portalmorski.pl/porty-i-...rz-ustki-walczy-w-warszawie-o-rozbudowe-portu
 

·
Registered
Joined
·
119 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Pomosty dla żeglarzy w usteckim porcie

Na początek w porcie w Ustce zacumowano 80 metrów bieżących pomostów.

W piątek w usteckim porcie trwało wodowanie i montaż pływających pomostów cumowniczych dla jachtów i żeglarzy.

Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta w Ustce i według szacunków ma wynieść około 300 tysięcy złotych.

Pomosty zostały zainstalowane w zachodniej części usteckiego portu, w basenie węglowym przy Nadbrzeżu Sopockim. Dostawa pomostów została przesunięta na wrzesień w związku z opóźnieniami w budowie nowego basenu portowego, które uniemożliwiały ich instalację.

- Na początek zaplanowaliśmy łącznie 80 metrów bieżących pomostów, wzdłuż których jest 28 miejsc do zacumowania jednostek rekreacyjnych. Stawki opłat za cumowanie jeszcze nie zostały ustalone, ale możemy zapewnić, że będą konkurencyjne w stosunku do pobliskich portów – mówi Maciej Karaś, prezes Zarządu Portu w Ustce.

W najbliższych dniach planowane są dalsze prace, w tym zainstalowane zostanie zaplecze sanitarno-socjalne dla żeglarzy i innych użytkowników portu.

Całość jest tylko zrębem przyszłej mariny. Od lat miasto otrzymywało sygnały o potrzebie rozwinięcia infrastruktury dla żeglarstwa. Już wiadomo, że liczba założonych miejsc do cumowanie nie jest wystarczająca. Ustecki port co roku odwiedza od 300 do 400 jachtów. Drugą zainteresowaną grupą są stali rezydenci portu w Uscte, których liczba przekracza obecnie 20 jednostek.

- Przewidujemy, że miejsca cumownicze zostaną rozdysponowane na pniu. Część zainteresowanych już nam zasygnalizowała, że w razie stworzenia mariny, chętnie zmienią miejsce lokowania swoich łodzi na Ustecki port – dodaje Maciej Karaś.

Prognozy są uzasadnione. Przykładem są miejsca w marinie w pobliskim Darłowie. W tamtejszym porcie przygotowano ponad 60 stanowisk, które zostały rozdysponowane w ciągu kilku dni.
 

·
Registered
Joined
·
97 Posts
PAnowie sorry za odgrzewanie kotleta, ale czy macie moze wiedze jaki jest status projektu rozbudowy portu, cos sie dzieje w tym temacie ?
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
^^
Opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego wraz z studium wykonalności, analizą falowania i analizą nawigacyjną dla zadania pt.: Budowa basenu wielofunkcyjnego w awanporcie portu Ustka
http://ustkaport.nowybip.pl/zamowie...gacyjna-dla-zadania-pt-dot-budowa-basenu-wiel
^^
unieważnienie postępowania
http://ustkaport.nowybip.pl/zamowienia-publiczne/uniewaznienie-postepowania

coś się jednak ruszyło:

Podpisanie umowy w związku z inwestycją „Przebudowa wejścia do Portu Ustka”

28 października 2016r. Urząd Morski w Słupsku podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych, Zespół Rzeczoznawców Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych w Warszawie na wykonanie dokumentacji aplikacyjnej dla inwestycji pn.: „Przebudowa wejścia do Portu Ustka ”.

Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w następujących terminach:

wykonanie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej:
dla pierwszego etapu: 15 grudnia 2016 r,
dla drugiego etapu: 20 stycznia 2017 r.
sprawowanie nadzoru autorskiego.

Łączna wartość wynagrodzenia Wykonawcy wynosi: 154 740,00 zł netto, podatek VAT 23%, 190 330,20 złotych brutto (słownie: sto dziewięćdziesiąt tysięcy trzysta trzydzieści złotych 20/100).

Sugerowane parametry techniczne portu po planowanej przebudowie:

Nasada zachodniego falochronu odsunięta w kierunku zachodnim o max. 250 m w stosunku do istniejącego falochronu, z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni obszaru wskazanego w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego poprzez odsunięcie lokalizacji falochronu zachodniego na krawędź zachodnią przedmiotowego obszaru.
Maksymalne zanurzenie jednostki 7 m.
Obrotnica zlokalizowana w awanporcie posiadająca średnicę max. 200 m.
Maksymalna długość nabrzeży przeładunkowych zlokalizowanych na falochronie zachodnim to 250 m, rzędna korony ok 2,00 m n.p.m.
Minimalna nośność nabrzeży, obciążenie użytkowe - 40kN/m2.
Minimalny udźwig pachołów cumowniczych - 50 t.
Nabrzeża powinny być uzbrojone w instalacje sanitarne, punkty poboru wody, sieć energetyczną i kanalizację teletechniczną. Nabrzeże zlokalizowane na falochronie portowym zachodnim powinno posiadać możliwość wyładunku towarów bezpośrednio na elementy taboru kolejowego.
Przewidywana wielkość statków to statki o ładowności do 15 000 DWT.
W ramach wykonania koncepcji przewiduje się ustalenie kosztów inwestycji.
http://www.umsl.gov.pl/index.php?limit=4&start=28
 

·
Registered
Joined
·
287 Posts
PAnowie sorry za odgrzewanie kotleta, ale czy macie moze wiedze jaki jest status projektu rozbudowy portu, cos sie dzieje w tym temacie ?
Z tego, co wiem, złożono wniosek o dofinansowanie w gdyńskim oddziale ARiMR. Pieniądze mają być z programu operacyjnego "Rybactwo i Morze". I raczej będą (ponad 190 mln zł).
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 24 listopada 2017 r., znak RDOŚ-Gd-WOO.4211.21.2016.MM/AJ.13.,
w sprawie zawiadomienia społeczeństwa, że postępowanie wszczęte na wniosek zarządu Portu Morskiego w Ustce, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa basenu wielofunkcyjnego w istniejącym awanporcie portu Ustka, na dz. nr 1560/79, 1560/81, 1560/103 i 1560/104, obręb Miasto Ustka”, zostało zakończone wydaniem decyzji stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedmiotowego przedsięwzięcia na środowisko
http://bip.gdansk.rdos.gov.pl/obwie...a-2017-znak-rdos-gd-woo-4211-21-2016-mm-aj-13
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
decyzja kierunkowa o rozbudowie jest, kasa z UE chyba już też (albo w trakcie) ... pewnie zaraz będzie uzyskanie decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę.
Ale dalej Ustka będzie pewnie małym lokalnym portem, bo taka jego rola.
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 06 kwietnia 2018 r., znak RDOŚ-Gd-WOO.420.39.2018.AT.3,
w sprawie zawiadomienia Stron postępowania, że na wniosek Urzędu Morskiego w Słupsku działającego przez pełnomocnika Pana Jana Kłosowskiego, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa nabrzeża Pilotowego i Kołobrzeskiego w rejonie przyczółka kładki ruchomej w porcie Ustka”.
http://bip.gdansk.rdos.gov.pl/zawia...ietnia-2018-znak-rdos-gd-woo-420-39-2018-at-3
 

·
Tromso/WAW/Slupsk
Joined
·
413 Posts
^^
Opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego wraz z studium wykonalności, analizą falowania i analizą nawigacyjną dla zadania pt.: Budowa basenu wielofunkcyjnego w awanporcie portu Ustka
http://ustkaport.nowybip.pl/zamowie...gacyjna-dla-zadania-pt-dot-budowa-basenu-wiel
^^
unieważnienie postępowania
http://ustkaport.nowybip.pl/zamowienia-publiczne/uniewaznienie-postepowania

coś się jednak ruszyło:


http://www.umsl.gov.pl/index.php?limit=4&start=28
Czyli będą przesuwać zachodni falochron i tworzyć nowy, duży awanport?
 

·
Registered
Joined
·
119 Posts
Discussion Starter · #18 ·
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/minister-grobarczyk-w-ustce-prawie-200-mln-na-port,13197152/

Minister Gróbarczyk w Ustce. Prawie 200 mln na port

Dzisiaj (wtorek) w Ustce przebywał Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zapowiedział wielkie inwestycje w porcie w Ustce.


Podczas konferencji prasowej w Kapitanacie Portu w Ustce minister Marek Gróbarczyk potwierdził informację, która została podana w poniedziałek, że port w Ustce zostanie gruntownie przebudowany. Na ten cel przeznaczonych zostanie prawie 190 mln zł, które przyznała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych.


- Inwestycje w porcie w Ustce to nie tylko kwestia jego rozbudowy, ale wręcz jego dalszego istnienia. Stan obiektów portowych jest w katastrofalnym stanie, włączając w to także oba falochrony - podkreślił minister Gróbarczyk, i dodał: - Celem modernizacji i rozbudowy usteckiego portu jest uczynienie z niego dominującego portu rybackiego i handlowego na środkowym wybrzeżu.

Plany zakładają budowę nowego falochronu zachodniego o długości 800 metrów. Obiekt zostanie wybudowany prawie 300 metrów na zachód od obecnego falochron zachodniego. Nowy falochron powstanie także po wschodniej stronie portu w miejscu dotychczasowej budowli.

Powstanie także nowe nabrzeże przeładunkowe o długości 230 metrów, ostroga o długości 85 metrów tłumiąca falowanie oraz nabrzeże cumownicze o długości 250 metrów łączące nowy falochron ze starym. Pod rozbudowie portu, która ma się zakończyć w do 2023 roku, będą mogły do niego zawijać jednostki o długości nawet 200 metrów.
 

·
Registered
Joined
·
119 Posts
Discussion Starter · #19 ·
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/wielkie-pieniadze-na-przebudowe-portu-w-ustce,13194486/

Wielkie pieniądze na przebudowę portu w UstceW poniedziałek w siedzibie gdyńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kpt. Maciej Jeleniewski, zastępca dyrektora ds. Inspekcji Morskiej Urzędu Morskiego w Słupsku uczestnicy w podpisaniu umowy na temat przebudowy portu w Ustce. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Głosu Pomorza Chodzi o dofinansowanie na kwotę 188.897.941 zł projektu pn.: „Przebudowa wejścia do Portu Ustka” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" w ramach Priorytetu 1. Promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy w zakresie działania "Inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich, giełd rybnych, miejsc wyładunku i przystani oraz w celu zwiększenia efektywności energetycznej przyczyniającej się do ochrony środowiska". Umową o dofinansowanie objęty jest I etap przedsięwzięcia, który zostanie zrealizowany do końca I kwartału 2023r. i w swoim zakresie obejmuje m.in.: zaprojektowanie i budowę nowego falochronu zachodniego o długości ok 800m, wraz z nabrzeżem przeładunkowym o długości ok 230m, ostrogą tłumiącą falowanie o długości ok 85m oraz nabrzeżem cumowniczym długości ok 250m łączącym nowy falochron Zachodni ze starym - wyjaśnia Anna Woś, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Słupsku Ponadto nabrzeża zostaną uzbrojone w instalacje sanitarne, punkty poboru wody, sieć energetyczną i kanalizację. Zakres prac związany z realizacją całej operacji zapewnia całkowitą komplementarność z istniejącą infrastrukturą oraz wyposażeniem Portu Ustka. Dzięki podjęciu planowanych prac zostaną poprawione warunki cumowania i stacjonowania jednostek rybackich na terenie portu macierzystego – Ustka. W ramach umowy o dofinansowanie zostanie wykonany również projekt budowlany kolejnego etapu przebudowy wejścia do portu Ustka, na który składają się: budowa nowego falochronu Wschodniego w miejscu istniejącego wraz z przebudową nabrzeża Pilotowego oraz częściową rozbiórką starego falochron zachodniego i budową pochłaniacza falowania. Zaprojektowana zostanie również obrotnica o średnicy około 200m
 

·
Registered
Joined
·
12,524 Posts
1 - 20 of 41 Posts
Top