SkyscraperCity Forum banner

UWAGA! W tym tygodniu konkurs: "Cień"

4215 Views 71 Replies 11 Participants Last post by  demmat
Zgodnie z wcześniejszą umową, w tym tygodniu mamy konkurs tematyczny, którego temat wybrał zwycięzca poprzedniego takiego konkursu, czyli Admiral Dochodiaga, a temat ten to cień. Zasady są takie same jak w zwykłym UPC z tą różnicą że zdjęcia nie muszą dotyczyć wyłącznie miejskiej tematyki. Czas trwania również jest taki sam, chyba że frekwencja będzie słaba i wtedy może ulec on wydłużeniu. Liczę na liczne i ciekawe zdjęcia :)
1 - 20 of 72 Posts
Mam pytanie czy to 'cień' w ramach konwencji UPC czy konwencji bardziej ogólnej?
Uważam, że żaden konkurs tematyczny nie musi mieć nic wspólnego z urban.
Traktujmy konkursy tematyczne jako przerywnik od UPC. Skoro wiele fotek w UPC ma wątpliwy charakter urban, więc konkrsy tematyczne niech dają wszystkim swobodę w wyborze - oczywiście z zachowaniem tematyki. :)
^^ niegłupio rzekłeś :)

pzdr.
Tylko, że nikt nie będzie chyba na wieś jechał, by zrobić zdjęcie cienia. A nawet jeśli, to i tak wygra zdjęcie, na którym cień będzie widoczny na błyszczącej fasadzie strzelistego budynku. :nuts: Albo na murze, na chodniku, na klatce schodowej, na/w bramie, sklepie... a wszystko to i jeszcze więcej ma silne związki z "urban".
skansen mieszczuchu są tacy co nigdzie jeździć nie muszą żeby cykać na wsi ;)
Przyszedł mi po Twoim poście do głowy świetny temat zdjęć. Można połączyć temat village i nie ruszać dupska z city... "Cienie w skansenie" ;)

pzdr.
^^ a jeśli ktoś mieszka na prowincji to co ma zrobić? ;) Wiem, że moje 5 tyś. miasteczko nie może się równać z Chicago, ale to przecież tylko zabawa. Zgadzam się z Polexem.
^^ a jeśli ktoś mieszka na prowincji to co ma zrobić? ;)
nic tylko sie cieszyć :)

pzdr.
^^ale przez to nie mogę wygrać konkursu Urban ;(

A tak poważnie, wystarczy zobaczyć, gdzie wykonuję większość zdjęć aby stwierdzić, że dobrze mi z tym ;)
ej no... nie można mieć wszystkiego ;)

pzdr.
1cm said:
Cienie w skansenie
He he, złośliwiec. :lol:

Mi przyszło do głowy co innego - z chęcią zobaczyłbym ranking miast UPC. Chodzi dokładnie o to, zdjęcia z których miast wygrały lub były w finale w UPC. Poznałbym wtedy najmniejsze miasto, które zostało uwiecznione w konkursie i wysoko zaszło.
^^ najmniejsze miasto? Pewnie Wrocław albo Warszawa :D Kiedyś bodajże wygrała jakaś moja praca wykonana na wsi liczącej ze 200 mieszkańców, ale to było wnętrze.
Ja kiedyś byłem w finale ze zdjęciem z wioski, która liczy ok. 1000 mieszkańców. :lol:
Mam zdanie podobne jak Polex, czyli proponuję ogólne podejście do tematu, a decyzję co do tego które podejście jest najsłuszniejsze pozostawiam głosującym ;)
Zgodnie z wcześniejszą umową, w tym tygodniu mamy konkurs tematyczny, którego temat wybrał zwycięzca poprzedniego takiego konkursu, czyli Admiral Dochodiaga, a temat ten to cień. Zasady są takie same jak w zwykłym UPC, czas trwania również, chyba że frekwencja będzie słaba i wtedy może ulec on wydłużeniu. Liczę na liczne i ciekawe zdjęcia :)
* Zdjęcia powinny dotyczyć szeroko rozumianej miejskiej tematyki
Jakieś pytania, wątpliwości? :)
..
Jakieś pytania, wątpliwości?
^^ Nie sądzę, raczej wymądrzanie się. :blahblah:
^^ Nie wymądrzanie tylko prezentacja własnego stanowiska, które w dodatku jest zgodne z regulaminem. Jeśli konkurs nazywa się Urban Photo Contest, to powinno mieć to jakieś znaczenie. W konkursie tematycznym, moim zdaniem chodzi o to, żeby zawęzić, a nie rozszerzyć gamę zdjęć spełniających kryteria. Dzięki temu zdjęcia są łatwiejsze do porównania, a jednocześnie "poprzeczka" dla uczestników się podnosi, bo co z tego, że masz fajne zdjęcie budynku, ale temat jest inny. Trzeba pokombinować.
(...) Jeśli konkurs nazywa się Urban Photo Contest, to powinno mieć to jakieś znaczenie.(...)
A i owszem - powinno mieć znaczenie! I to nie jakieś, a podstawowe. I co się okazuje? Że bardzo często konkurs UPC, w wydaniu niektórych uczestników, ma się nijak do miejskości.
I właśnie dlatego zaistniały konkursy tematyczne!
Konkurs tematyczny, poza przedmiotem tematu, nie jest niczym ograniczony. To zostało już uzgodnione (choć nie do wszystkich dotarło).

Tym razem nie zapytam czy są jakieś pytania, wątpliwości. :eek:hno:
1 - 20 of 72 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.